Clio III Pedallarda titreme var.

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: Clio III Pedallarda titreme var.

İleti can1043 » 09 Temmuz 2008 06:54

Arkadaslar merhaba,

Pedallardan gelen titresim sorununu ben yasamistim. Klimayla ilgili degildi yanilmiyorsam, klimadan dolayida titreme olabilir ama bu baska titreme. Ben araci ilk aldigimda farketmistim. Servise goturdugumde heralde bir parcanin tam oturmamasindan kaynaklandigini soylediler, hava filtresiyle ilgili birsey olabilir, daha sonra yaptilar. Gittigim servis Ankara Renault Mais'di. Umarim yardimci olur, ama debriyajdaki titremeyi servis duzeltiyor onu soyleyebilirim. Sizin oradaki servisin sorunun cozumu ile ilgili bilgisi yoksa Ankara Mais servisine danismasini soyleyin. Iyi gunler.
can1043
ACEMI ER
ACEMI ER

İleti oguz1 » 09 Temmuz 2008 08:37

En son can konunun can alıcı yerine değinmiş, titreme hava filitresinin olduğu bloğun akü veya en yakın yere temes etmesinden oluyor, buraya bir somun takarak yükseltiyorlar ve sorun ortadan kalkıyor.

Önden gelen sesler içinde yukarıda bir arkadaş bir çözüm bulmuş ama bence çözüm kaliperlerin sıkılması dahi değil değiştirilmesi. Sıkılırsa tekrar başlıyor.

Arkadan gelen sesler içinse garanti bitmemişse servise gidip iki adet siyah takoz var bunları daha yumuşak, yayı sert ve yenisi ile değiştiriyorlar ses ortadan kalkıyor.

Bu işlemlerde Ankara maise uğranıp bilgi alınabilir. Bilmedikleri yok. Bende gide gele adamlarla ahbap olduk artık. Arabanın başından güvenlik görevlisi zorla ayırıyor beni. BIraksa anahtarı alacam elime :shock:

En son,3. stop lambası ve farları değiştirdim. İç lekelenmeden dolayı.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti omeralemdar » 09 Temmuz 2008 18:32

bilgi paylaşımı için teşekkürler oguz1 murat maise artık gitmiyorum!!!!!!
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Yakıt: benzin
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

İleti oguz1 » 09 Temmuz 2008 19:18

Nereye gitmeye başladın abiciğim.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti unforqiwen » 02 Mayıs 2010 12:46

pedallardaki titreme hava filtresiyle akü arasına sünger sıkıştırıldıqında qideriliyor:) biraz ilkel bi yontem ama en masrafsız ve sıkıntısız olanı.:) bagajdan gelen sese gelince arka cam kenarlıklarından geliyor.zaten elinizle oynadığınızda da aynı sesi duycaksınız.sinir bozucu..orayada bi bez sıkıştırıldığında çözüm oluyo.hep ilkel yontemler ama servislere getirseniz de çözüm bulunamayan şeyler.arka cam kenarlıklarında tek vida var ve en baş kısımda alt kısımda tutan bi vida somon olmadığı için boşluk yapiyor..bilginize :))))
unforqiwen
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dcı
Kilometre: 83000
Lastik Markası: nexen
İsim ve Şehir: temelhan istanbul

İleti suskuncocuk » 13 Şubat 2015 15:53

Merhaba arkadaşlar, bende geçen hafta marş motorunun bakımını yaptırmıştım, hemen sonrasında gaz pedalına hafif dokunmalarımda, pedalda rahatsız edici bir titreme oluşmuştu, bende Erim beyin yaptığını yapıp araya süngerimsi bir parça koydum titreme kesildi. Aslında sorunu böyle çözmek içime sinmedi, sünger çok çabuk yanabilecek bir madde, başka bir yolu yok mu acaba?
suskuncocuk
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 78000
Yakıt: shell
Lastik Markası: Bidgestone
İsim ve Şehir: orhan bursa

Önceki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi