Direksiyon Kutusu

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: Direksiyon Kutusu

İleti Devrim » 29 Ocak 2012 02:29

onurksk demiş ki:Özellikle direksiyonu tam tur yapıp otopark manevralarında direksiyon ve sağ ön tekerden ses geliyor servis baktı pek bişey bulamadı bende uğraşmıyorum :(

Servis problemi tek atışta bulsa bu forumu kapatırım zaten. (Yetkim olsa yani) :D :D
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti samathana » 29 Ocak 2012 02:38

Devrim demiş ki:
onurksk demiş ki:Özellikle direksiyonu tam tur yapıp otopark manevralarında direksiyon ve sağ ön tekerden ses geliyor servis baktı pek bişey bulamadı bende uğraşmıyorum :(

Servis problemi tek atışta bulsa bu forumu kapatırım zaten. (Yetkim olsa yani) :D :D

Beğen, butonu istiyorum. :)
samathana
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 34000
Yakıt: Shell 95
Lastik Markası: Dunlop SP01
İsim ve Şehir: engin-istanbul

İleti sezgin bey » 29 Ocak 2012 21:16

Sevgili arkadaşlarım umarım aynı sesten bahsediyoruzdur. Benim anlatmak istediğim konu mesela otomobilinizi çalıştırdınız motor çalışıyor. Ben genelde 30 sn kadar beklerim. El frenini yavaşça kontrollü bir biçimde indirdikten sonra her zaman değil ama bazen direksiyonu park ettiğim duruma göre çeviriken sanki direksiyon göbeğinden guk yada tuk diye içerlerden bir ses geliyor ve bunu bir defa yapıyor. Ve boşluk hisside hissetmiyorum. Sadece bahsettiğim ses bu buda servis tarafından detaylı araştırmadan sonra daha önceki iletilerde bahsettiğim yorumu yaptılar konu arıza değil. Elektrikli sistemlerde bu ses normal dediler. Yani ben o ses gelincede direksiyon rahatça dönüyor ve boşluk hissi olmuyor.
sezgin bey
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: CLIO-3 F-2 EXECUTİVE
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 85 BG.G/TOUR
Kilometre: 21000
Yakıt: TOTAL EXCELLIUM EURO
Lastik Markası: BRIDGESTONE TURANZA
İsim ve Şehir: SEZGİN BEY

İleti Devrim » 29 Ocak 2012 22:11

samathana demiş ki:Beğen, butonu istiyorum. :)

Aslında mümkün. :D Öyle bir mod varsa bakalım, kuralım. :)
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti onurksk » 29 Ocak 2012 22:26

samathana demiş ki:
Devrim demiş ki:

Beğen, butonu istiyorum. :)

Beğen butonu için katılmaktayım cevap süperdi :D :D ben diyorum yetkili servis clio 3 hakkında sizin kadar bilgiye sahip değil :)
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İzmir

İleti escaper34 » 09 Eylül 2013 09:14

Arkadaşlar direksiyon kutusu ile ilgili herhangi bir gelişme var mI? Benim araçtan da bu haftasonu ses gelmeye başladı. Direksiyonu sağa çevirirken herhangi bir sıkıntı yok ancak sola çevirdiğimde bisiklet zincirindeki çıtır çıtır sesten gelmeye başladı. İleride ciddi bir sıkıntı ile karşılaşabilir miyim? Servis çözüm müdür?
escaper34
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75hp
Kilometre: 130
Yakıt: Total 95 oktan
Lastik Markası: Dunlop Sp Sport 1
İsim ve Şehir: Caner-İstanbul

İleti rcnkl » 12 Aralık 2013 22:18

escaper34 demiş ki:Arkadaşlar direksiyon kutusu ile ilgili herhangi bir gelişme var mI? Benim araçtan da bu haftasonu ses gelmeye başladı. Direksiyonu sağa çevirirken herhangi bir sıkıntı yok ancak sola çevirdiğimde bisiklet zincirindeki çıtır çıtır sesten gelmeye başladı. İleride ciddi bir sıkıntı ile karşılaşabilir miyim? Servis çözüm müdür?

aynı sorun bu hafta bende de başladı forumda bi sonuç bulunamadıysa servise gitmeye gerek yok bence
rcnkl
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 65hp
Kilometre: 42000
Yakıt: euro dizel
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: ercan izmir

Önceki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi