ÖN-SAĞ CAMIN YAVAŞ KAPANMASI ?????

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

ÖN-SAĞ CAMIN YAVAŞ KAPANMASI ?????

İleti 54serhat54 » 15 Mayıs 2009 16:16

ARABAYI 0 KM ALDIKTAN 1 HAFTA SONRA FARKETTİMKİ SAĞ CAM SOLA ORANLA YAVAŞ KAPANIYOR... VE BAZI ZAMNLAR 2SAAAAT ONUN KAPANMASINI BEKLEMEK ZORUNDA KALIYORUM O KADAR CAN SIKICIKİİİİİİ....(:(:(:(: SERVİSE GÖTÜRDÜM SÖKTÜLER ,BAKTILAR NE DESİNLER: HİÇ Bİ SORUN YOK.... SONRA TARTIŞTIK FİLAN BU SEFERDE BU ARABALARIN HEPSİİ BÖLE DEDİLER.. SAĞ AĞIR KALKARMIŞ KIZDIM ÇIKTIM SONRA...
ARKADAŞLAR EĞER SİZİNKİLERDE ÖLE DEĞİLSE TEKRAR GİDİCEMM ÖLE OLSA BİLE NEDEN VE NİEEEEEEEEE???
54serhat54
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: serhat

Re: ÖN-SAĞ CAMIN YAVAŞ KAPANMASI ?????

İleti -kadircan- » 15 Mayıs 2009 16:51

öyle birşey olurmu yaww saçmalamışlar,herikiside aynı hızda hareket eder
-kadircan-
TEĞMEN
TEĞMEN

İsim ve Şehir: istanbul

İleti 54serhat54 » 15 Mayıs 2009 20:18

teşekkür ederim:) gerçekten saçmalık
54serhat54
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İleti oguz1 » 15 Mayıs 2009 21:13

Bildiğim ve gördüğüm kadarıyla kalkış ve inişleri eşit ama farklılık varsada bu hissedilecek oranda değil.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti Diablo » 15 Mayıs 2009 21:21

54serhat54 demiş ki:ARABAYI 0 KM ALDIKTAN 1 HAFTA SONRA FARKETTİMKİ SAĞ CAM SOLA ORANLA YAVAŞ KAPANIYOR... VE BAZI ZAMNLAR 2SAAAAT ONUN KAPANMASINI BEKLEMEK ZORUNDA KALIYORUM O KADAR CAN SIKICIKİİİİİİ....(:(:(:(: SERVİSE GÖTÜRDÜM SÖKTÜLER ,BAKTILAR NE DESİNLER: HİÇ Bİ SORUN YOK.... SONRA TARTIŞTIK FİLAN BU SEFERDE BU ARABALARIN HEPSİİ BÖLE DEDİLER.. SAĞ AĞIR KALKARMIŞ KIZDIM ÇIKTIM SONRA...
ARKADAŞLAR EĞER SİZİNKİLERDE ÖLE DEĞİLSE TEKRAR GİDİCEMM ÖLE OLSA BİLE NEDEN VE NİEEEEEEEEE???

Klasik servis cevabı :D Sizin problem eğer kapanma esnasıda sürtme zorlanma veya sıkışma gibi bir durum yoksa büyük ihtimalle kumanda da ve cam kriko motoruna giden tesisatta problem olabilir.Benzer bir problem yaşayan arkadaşımın aracında da problem bu şekildeydi aracı yıkamaya verdiğinde camı tam kapatmamış adamda farketmeden yıkamaya devam etmiş kumanda bölümü ıslanıp içindeki bileşenler oksitlenmiş.Sorun kumanda da idi iletkenler oksitlendiği için düzgün akım geçmiyordu.Bu durumu cam kapanırken cama zorlamadan hafif bastırınca duruyordu bırakınca tekrar hareket edip kapanıyordu yani motora yeterli akım gitmediği için motor tam gücünde çalışmıyordu yavaş yavaş kapanıp bazende duruyordu tabi problem motorda da olabilir önce bu şekilde deneme yapın.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

İleti CHIEF » 16 Mayıs 2009 11:07

Aynı olay bendede var. sağ cam sola göre daha zor kalkıyor.benimde ne zamandır aklımdaydı fakat araba yeni zamanla alışır diye düşünüyordum.mantık olarak farklılık olmaması lazım servis saçmalamış.bir ara gittiğimde bende sorucam..
CHIEF
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Clio III
Motor Tipi & Gücü: 1,2 Aut. LPG
Kilometre: 35
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Mıchelin
İsim ve Şehir: Bitki Hayvan

İleti umurcak » 16 Mayıs 2009 21:09

bide aslında bastınmı bikere bizi yormadan inmesi lazım otomatik olarak diger arabalrda gördügüm o benim biraz basıyon sonra dügmeyi bırakyon hemen indiyo hızlıda indiyo bizim arabaların biraz yavas yaw ;)
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

İleti UUUUUU61 » 17 Mayıs 2009 07:55

benim arabamda 1.2 expression 2008 ve benimde sağ camım soldan yavaş kapanıyor.
hele ki 2 camıda aynı anda kapatmayı denerseniz aşırı yavaş kalıyor sağ cam. ama açarken bi problem olmuyor.
UUUUUU61
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti ozcancetinkaya » 17 Mayıs 2009 09:55

arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce 60000km bakımında bu soruyu servise sordum. böyle bi şikayetle karşılaşmadıklarını söylediler. test ettik servis görevliside merkeze soralım dediler. sonra benim aracın aynı modeli servise geldi hemen onada baktık onda da aynı problem var. tecrübeli bi ustayla tekrar baktık oda sorun olup olmadığını bilemiyorum ama inceleyeceğiz dedi. sonra gerçekten yavaş kalktığını görünce sebebini sordum aldığım cevap sizin gibi dikkatli müşteilerimiz sayesinde bizde sebebini öğrenicez dediler. ve not aldılar merkeze sormak için. ama gerçekten ilginç bi durum
ozcancetinkaya
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1.2cc 16v Aut
Kilometre: 79000
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Bridgestone ER300
İsim ve Şehir: BabaesKieşan

İleti alptekinb » 17 Mayıs 2009 10:45

Arkadaşlar bende de aynı sorun oldu. Aracımı İzmir Renault Mais den sıfır aldım. Aracı ilk teslim alırken sağ camın yavaş kapandığını farkettim, müşteri temsilcisine sorduğumda bu normal şu an araç çalışmıyor ve sağ cam biraz yavaş kapanır dedi. Bilmediğimiz için tamam dedik aldık arabayı. Tabi bu konu beni rahatsız etti, her araca bindiğimde camları denedim ve iki cam arasındaki açılma kapanma süresi her gün daha çok arttı. Veeeeeee üçüncü gün sağ cam açık kaldı :)) Hemen servise gittim. O gun de Ankara'ya gidecektim. Canım çok sıkıldı. Neyse serviste baktılar ve cam motorunun arızalı olduğunu ve garantiden değişeceğini soylediler ve değiştirdiler. İşte böyle sıfır aldığım arac üçüncü gün tornavida ile tanıştı malesef. Fakat şu an çok memnunum garantiden değiştikten sonra gayet hızlı çalışıyor. Beş aydır herhangi bir problem yok. Benim tavsiyem sağ camı sık sık açıp kapayın bir arıza var ise meydana çıkıyor.
alptekinb
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.2+ EXTREME
İsim ve Şehir: ALPTEKİN İZMİR

İleti 54serhat54 » 17 Mayıs 2009 23:43

evet hemen hemen hepsinde bi sorun var gibime geldii bence sağ camın mekanizmasının dirençleri farklı ve ondan ağır. kalkıyor yoksa motor aynı . kapı aynı kapı..................
54serhat54
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İleti qwerty3 » 17 Mayıs 2009 23:53

Ben de denedim, iki camı da aynı anda kapatmaya çalıştım ve sağ cam daha yavaş kapandı. Sanki zorlanıyor gibi kalkarken.
qwerty3
ONBASI
ONBASI

İsim ve Şehir: Gokhan Istanbul

İleti Arslan » 18 Mayıs 2009 12:55

İlginç. Denedim. Açılırken aynı hızda. Ama kapanırken sağ bir saniye geride kalıyor sola göre.
Arslan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75BG
Kilometre: 46
Yakıt: Benzin
Lastik Markası: Bridgestone Turanza

İleti freemanisa » 18 Mayıs 2009 22:41

Daha önce farketmiştim. Ama kendi kendime bu kadarda vesvese yapma dedim :D :D :D Hemen hemen her araçta var demek ki bu sorun ilginç?Biraa gözlem yapayım bakalımm . Olmazsa servise gideyim birde...
freemanisa
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: RENAULT CLIOIII 2008
Motor Tipi & Gücü: EXTREME1.5 dci 65bg.
İsim ve Şehir: Manisa

İleti Diablo » 12 Haziran 2009 13:35

Aracı dün servise bıraktım servis danışmanı sol kapı cam krikosu arızalı değişişecek diye not alıp parça siparişi vermiş.Sordum nesi var değiştirelim ses yapıyo açılıp kapanırken dedi daha önce ses geliyordu ama önemseyip söylemedim benim sağ camda sola göre 1 sn falan geç kapanıyor aksilik olsa söylerdi herhalde yinede sorucam ama bu durum normal herhalde.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

Sonraki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 116 misafir