Gösterge Panel Işıklarının Yanmaması Problemi

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: Gösterge Panel Işıklarının Yanmaması Problemi

İleti SAFAK SAHIN » 27 Haziran 2008 23:57

Meral hanım ve Aylan öncelikle aramıza gerçekten hogeldiniz.
Meral hanım bu foruma üye olan ilk bayan olarak daima hatırımızda kalacaksınız bunu unutmayın.(Öncedende Gülfmimiz vardı ama şimdi yok terketti biz)...........aylan sende harika bir giriş yaptın ellerine sağlık.Paylaşımın içinde teşekkürler.
SAFAK SAHIN
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: CLIOIII Aut/2006
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 V.
Kilometre: 87000
Yakıt: shell-95 oktan
Lastik Markası: bridgestone-Turanza
İsim ve Şehir: İZMİT/Karamürsel

İleti omeralemdar » 28 Haziran 2008 10:51

< aylan 28 Haziran 2008 00:03
bandırmadayım 6 ncı ana jet üs k.lığında çalışmaktayım istediğin zaman tanışabiliriz.msnden bana ulaşabilirsin>
çok memnun oldum ben 1969yılından itibaran aşagıyapıcı köyüne gelmekteyim 1995 yılında ankaraya döndüm
ayrıca hacı yusuf 1 okul caddesinde fantastik ömer olarak kuaförlük dukkanım vardı kızım bandırma dogumludur agustosta nasip olursa bandırmaya köye gelecegim geldigimde görüşmek umidi ile eşim 600evlerin oradaki orman işletmesinde çalışıyordu:
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Yakıt: benzin
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

İleti filip34 » 08 Temmuz 2008 09:51

Arkadaşlar Merhaba,

Aramıza yeni katılan arkadaşlarada hoşgeldiniz diyorum,

Ben bu panel ve far ile ilgili halla uğraşıyorum bu sürede oldukça bilgi topladım,

Bilgilerim şunlardır,

1 Öncelikle farlarda olan lekelenmeler üzücü ama bütün clio III' lede var tasarım kaynaklı

2 Gösterge panel'lerinde var bununla ilgili servislere teknik yazı gönderildi bağzı seri numaralı araçlar ve bağzı gösterge panelli araçlar

Peki bunların kontrolünü renault nasıl yapıyor ?

işte cevap Bakıma gittiğinizde araç plakasını girdiklerinde ekranda uyarı çıkıyor. Peki uyarı çıktı servis değiştirmedi o zamanda müşteri

hizmetleri tarafından o servise uyarı geliyor..

Ben istanbul Bayrampaşada oturuyorum civar servislere çook gittim bilgilerini ölçtüm en sonunda servisleri şikayet ede ede müşteri hizmetleri beni bir servise gönderdi Bu serviste Bağdatlılar yenibosna da Serap Hanım var servis danışmanı benim ismimi söylersiniz (Ferdi Haliloğlu) ayrıca belli bir oranda iskonto da yapıyorlar tel : 02126538743 ektedir. Ben gittim ve aracımla gerçekten iyi bir şekilde ilgilendiler benim bilmediğim bir takım problemleri dahi çözdüler .

Sonuç olarak biraz uzattım kusura bakmayın gösterge paneli ile farlar için fransaya mail attım cevap bekliyorum,

Sizden ricam farlardaki lekelenmeler için müşteri hizmetlerine baskı yapalım bu bizden kaynaklı bir problem değil. bir elin nesi iki elin sesi var lütfen yarın sizin başınızada kesin olarak bu problem gelecek...

Ayrıca araçtan gelen tıkırtı seslerini ben çözdüm böyle bir sıkıntınız olursa bana yazınız..

Saygılarımla,
Ferdi Haliloğlu
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: FERDİ - İSTANBUL

İleti Bahadir » 08 Temmuz 2008 10:51

Filip34'e teşekkürler. Ve sonuna kadar katılıyorum. Gerçekten önemli bir durum. Bu arada şu far lekelenmesi konusunu biraz açabilirmiyiz. Yani örnek resim felan koyarsak çok iyi olur diye düşünüyorum. Benim farlarda şuan öyle bir durum yok ancak zamanla olmayacak diye bir şeyde yok. En azından erken farketmemizi sağlar. Herkese kolay gelsin arkadaşlar.
Bahadir
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 70000
Yakıt: Shell GTL +
Lastik Markası: Michelin Enegy Saver
İsim ve Şehir: Ankara

İleti filip34 » 08 Temmuz 2008 16:22

Merhaba,

Arkadaşlar bu problem bütün clio III 'lerde var o kadar emin konuşuyorum . Sadece şu olabilir şehir dışı veya tozdan uzak alanlarada aracınızı muhafaza ediyorsanız ok.. Olmayabilir. Amma bu şartları sağlıyacak kişiler bir ikidir. Üzgünüm ama bu gerçek öyle.. Problem nedeninide anlatayım resim sonra eklerim,

eskiden farlarda yansımalı ışığı kıran yönlendiren camlar vardı bu cam arkasında kalan lekeler çoook olmadığı durumlarda görülmüyordu. Şimdiki teknolojide ise (ucuzz) Şöyle plastik ön cam arkada reflektör buğ yapmaması için olan hafa kanalları ile oluşuyor. Bu hafa kanallarında içeriye gireb toz. egzoz gazları ısı değişimlerinde cama yapışıyor ve leke yapıyor..

Durum bundan ibaret acı ama malesef arkadaşlar ... Dikkatinizi çekerim bu adamlar bagaj ve torpido lambalarını koymayan adamlar. ben kendim yaptım bana toplam 30 YTL patladı. maliyeti belki 5 ytl bilemiyorum ama 30 milyarda 30 ytl bence çok küçük bir rakam hadi bunlarıda geçtik birde problemleri çözmezlerde ne yapıcaz bu gün garanti var ok yarın bitince ne yapacaksınız 350 ytl farlara vermeyi kabul ediyorsanız buyurun ben kabul etmiyorum ve sonuna kadar gideceğim

sizden de bu konuda desteklerinizi bekliyorum.
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti filip34 » 09 Temmuz 2008 07:03

Günaydın ,

O servis biraz sıkmış bence bunu renault bile kabulleniyor. Sadece fabrika ve montaj kaynaklı olmadığı için değiştirmek istemiyorlar. Ama tasarım kaynaklı olduğunu da kabul ediyorlar. Değiştirse herkesin değiştirmek zorunda kalacak. Ben olayın üstüne gidince bir tanesini garantiden değiştirelim dediler. Ben de yok daha neler ikiside aynı dedim ve kabul etmedim şimdi fransaya yazdım cevap bekliyorum. Cevap gelince size konuyu tekrar anlatırım.

Birde şunu dile getirmek isterim üretici firmalar bir mamül üretikleri zaman kalite testlerine sokarlar. Bu teslerde çözülebilenleri çözer bazılarınıda seri üretim sonrası çözerler. Bu problemde aynı biz ne kadar bastırırsak o kadar hızlı cevap alırız.

İlginiz.. için Teşekkürler.
Ferdi
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti filip34 » 09 Temmuz 2008 10:09

Selam

Bu arada fransadan cevap geldi inceleme yapılıp geri döneceklermiş..

iyi günler.
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti ahmet » 17 Temmuz 2008 01:20

Hangi servis burası istanbuldamı , ben aynı sorun ve birkaç elektronik arızası için gittim, bana şu anda bizim ve sizin gördüğünüz birşey yok yapabileceğimizde birşey yok dediler.
ahmet
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: asddadsa
Motor Tipi & Gücü: dsaddsa
Yakıt: adsdada
İsim ve Şehir: asdddasdasdas

İleti Bahadir » 17 Temmuz 2008 08:05

Valla bu servislere inanamıyorum ya. Birbirlerinden ve merkezden haberleri yok. Sistem yok. Allah'tan benim Ankara'daki servis yaklaşık 12 yıldır bizim arabalara bakıyorda sorun yaşamıyorum. Bu devirde böyle servis lazım.
Bahadir
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 70000
Yakıt: Shell GTL +
Lastik Markası: Michelin Enegy Saver
İsim ve Şehir: Ankara

ÖncekiSonraki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi