Gösterge Panel Işıklarının Yanmaması Problemi

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: Gösterge Panel Işıklarının Yanmaması Problemi

İleti filip34 » 24 Eylül 2008 06:59

Arkadaşlar merhaba,

Bahsi geçen gizli yazıyı bende gördüm. Yazıda araç seri numaraları, panel seri numaraları ve otomatik yanan farlı araçlar için bu değişimi gerçekleştirilmesini söylüyorlar. Benimde baktılar bu seri numaralı araçlar gurubunu girmediği için problem ile karşılaştığımda farları açıp kapatmam suretiyle problemin giderileceği bilgisi verildi. Ben bu işle çook uğraştım bende sonuç elde edemediğim iki konu vardı 1 gösterge paneli 2 farlarda lekelenmeler farları değiştirdiler ama paneli değiştirmediler. Buradaki sonuçlarıda fransaya mail atarak başardım.

Gösterge panel'li değişen arkadaşlar araç özeliklerini söyleyebilir mi ?

İyi Günler.
Ferdi
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: FERDİ - İSTANBUL

İleti filip34 » 26 Eylül 2008 14:42

aylan demiş ki:
filip34 demiş ki:Arkadaşlar merhaba,

Bahsi geçen gizli yazıyı bende gördüm. Yazıda araç seri numaraları, panel seri numaraları ve otomatik yanan farlı araçlar için bu değişimi gerçekleştirilmesini söylüyorlar. Benimde baktılar bu seri numaralı araçlar gurubunu girmediği için problem ile karşılaştığımda farları açıp kapatmam suretiyle problemin giderileceği bilgisi verildi. Ben bu işle çook uğraştım bende sonuç elde edemediğim iki konu vardı 1 gösterge paneli 2 farlarda lekelenmeler farları değiştirdiler ama paneli değiştirmediler. Buradaki sonuçlarıda fransaya mail atarak başardım.

Gösterge panel'li değişen arkadaşlar araç özeliklerini söyleyebilir mi ?

İyi Günler.
Ferdi

Ferdi arkadaşım, benim değişti. aracım 2007 model expression 1,5 dci 65bg tekno paketli.inşallah seninde değiştirirler. bu fardaki lekelenmeyi nasıl değiştirdin bilgi verirsen sevinirim

Merhaba,

Senin ki otomatik farlı olduğu için direk değiştiriyorlar.

Farlar konusuna gelince 4 hafta uğraştım . Renault türkiye müşteri hizmetleri yardımcı olmadı çevresel etkenlerden diye. Bende Fransaya mail attım arada gitti geldi sonra turkiye müşteri hizmetleri ile kavka ettik değiştirmiyoruz dediler bende bana bunu yazılı verin fransaya yazacağımı söyledim. ve siz bana garantide ki araç için yardımcı olmaz iseniz iki gün sonra beni tanımassınız dedim ve siz bana yardımcı olmuyorsanız bir üst yetkili ile görüşmek isteğimi söyledim oda bir saniye dedi sonra tamam dediler ve değiştirdiler.
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti Devrim » 27 Eylül 2008 00:06

Benim panelde sorun yok ama farlar lekeli. Servisteki usta, içine su alması vb. sorunlar olmadığı sürece değiştirmediklerini söyledi.

Ayrıca arkadaşlar, önceki forum'umuz göçmeden önce bu farlar konusu vardı yine ve değiştirtebilen arkadaşlarımız vardı. Fakat yeni farların tekrar lekelendiğini iletmişlerdi.

Bilginiz olsun...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti filip34 » 06 Ekim 2008 14:45

Devrim selam,

Bu tamamen tasarım kaynaklı bir problem dediğin gibi zaman'la tekrarlama durumu var. Değiştirmek geçici çözüm. Benimle telefonla konuşan arkadaş diyorki,

Çevresel şartlardan ertkileniyor mesela soğuk havadan sılack havaya geçen gözlüklü bir kişinin gözlüğünde de aynı problem olur diyor. Bende diyorum ki gözlüğü eline alıp silebiliyormusun evet peki farları elime alıp silip temizlemem mümkün mü hayır. o zaman problem benim değil kullanıcı kaynaklı değil nasıl çözüyorsanız çözün beni ilgilendirmiyor. dedim birazda kavga ettik sonrasında değiştirdiler. Ama tekararlama söz konusu tabi,

Not: şimdilik bişey yok..

İyi Günler.
Ferdi
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti Devrim » 06 Ekim 2008 19:10

Bizim araçlardaki farların yerli üretimi olduğu bilgisi var bende. Eğer öyleyse bizimkilerin bir ihmali olduğunu düşünüyorum. Şöyle ki; Nasıl plastik masa sandalye aldığımızda üzerinde üretimden kalma lekeler olur, ya da marketten aldığımız plastik pet bardakların üzerinde 'görünmeyen' plastik tozları olur, bence bu da aynı şey. Ben farlar temizdi. Ne zaman soğuk kış geldi, iç-dış ısı farklılığından o plastik tozları nem sebebiyle kendini gösterdi. Ya da farlar arka taraftan toz alıyor. Üretimde sorun olduğu bir gerçek.

Aslında Fransa'ya uzun uzadıya yazıp uğraşmak gerek... Hiç mi Ar-Ge'si yok Bursa fabrkiasının, anlamıyorum...
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti filip34 » 07 Ekim 2008 07:46

Farlar evet yeri üretim bursada bir yan sanayide yapılıyormuş kgaliba,

Ben bu problem ile çok uğraştım renault bunu biliyor ama değiştirmek işine gelmiyor çünkü bu problem renaultun tüm farlarında mevcut.

Benimkilerde şimdilik bir problem yok ama ileride yine olacak.

Ferdi
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti Devrim » 07 Ekim 2008 15:24

filip34 demiş ki:...renault bunu biliyor ama değiştirmek işine gelmiyor çünkü bu problem renaultun tüm farlarında mevcut...
Bence var ya (siz de tahmin edersiniz), bu sorun -tahminim- yurt dışındaki Clio'larda yok. Sadece burada üretilenlerde var. Biz cayırtı yaparsak tüm araçların farlarını değiştirmek büyük masraf olacağından Renault'un Türkiye ayağı, Fransa'ya rezil olacak. O yüzden mümkün olduğunca bu sorunu görmezden gelip öteliyor olabilirler.

Baktık buradaki yönetim ilgilenmez görünüyor, direkt Fransa'yı sıkıştırmak gerek. Oradakiler daha ilgili insan problemleriyle... :|
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti filip34 » 08 Ekim 2008 10:06

Selam,

Yanlış hayırlamıyırsam bi yerden duymuştum fransada böyle bir problem yokmuş ama kesin bi bilgi değil

Birde bu değişsede yine oluyor problemi kökünden çözmek gerekiyo yoksa değişende aynı

Benim fikrim budur.

Ferdi
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

Önceki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi