Kumanda kapı kilitlemiyor

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Kumanda kapı kilitlemiyor

İleti Mehmetkoc » 15 Nisan 2018 19:33

2013 clio touch aracımda Kumanda kolay açıyor ama kilitlemiyor neden acaba yardımcı olurmusınuz
Mehmetkoc
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5Dcı 75 hp
Kilometre: 158000
İsim ve Şehir: Ankara

Re: Kumanda kapı kilitlemiyor

İleti oguz1 » 15 Nisan 2018 20:56

Böyle bir problemi daha önce hiç duymadım. Arızalı ise açmamasıda lazım. Açıyorsa kapaması lazım. Sorun kumandada değil. Manuel kapatıyorsunuz o zaman. Manuel kapıyorsa kilitlenmeyi engelleyen bir durumda yok. Muhtemelen merkezi kilit sisteminde kapanmayı engelleyen bir arıza var.

Ben olsam ilk olarak kitapçıkta radyo kodu vardır. Kutup başlarını söküp yarım saat beklerdim. Merkezi sistemde arıza varsa unuturdu. Radyo kodu dışında bişey yapmanıza gerek yok. Bu riske girmezseniz otomatik kilitle ilgilenen ustaya gitmenizde fayda var.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

Re: Kumanda kapı kilitlemiyor

İleti faruxahin » 11 Temmuz 2018 10:39

çok basit bir çözümüde olabilir. kumandanızın tuşlarının bağlantı noktaları yıpranmış yada eskimiş olabilir. bi anahtarcıda anahtarınıza baktırın derim. benim aracım 2008 model benim anahtar önce basmamaya başlayıp en son tuşun üstü bildiğiniz erimişti anahtar kabını değiştirip sorun düzelmişti
Anahtar kap değişiminde anahtar eski çipini yeni kap içine koyuyorlar. çok maliyetlide olmuyor.
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 110
Yakıt: LPG - Total
Lastik Markası: Bridgestone185/15/65
İsim ve Şehir: Adana

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 109 misafir