Gaz Pedalı Titremesi

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Gaz Pedalı Titremesi

İleti durancaki » 10 Mart 2009 15:06

merhaba. benim arabamdada 3 000 devirde gaz pedalı çok titriyor. sizdede bu sorun var mı ?
durancaki
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: DURAN İSTANBUL

Re: 2000 devirde yaşanan zırıltı.

İleti filip34 » 10 Mart 2009 15:53

durancaki demiş ki:merhaba. benim arabamdada 3 000 devirde gaz pedalı çok titriyor. sizdede bu sorun var mı ?

Selam,

Hava filtresi kurusu ile Akü muhafaza kutusu arasına sünger sıkıştır dene problemi çözeği görüşündeyim.
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI
İsim ve Şehir: FERDİ - İSTANBUL

Re: 2000 devirde yaşanan zırıltı.

İleti Diablo » 10 Mart 2009 18:34

durancaki demiş ki:merhaba. benim arabamdada 3 000 devirde gaz pedalı çok titriyor. sizdede bu sorun var mı ?

Merhaba bir an önce servise gitmenizde büyük fayda var.Gaz pedalındaki titremenin bir çok nedeni var bunları sıralayacak olursak rolanti ayarının bozulması pistonlardan birinin diğer pistonlardan zayıf kalması (Buji ile veya ateşleme ili ilgili değildir mekanik bir problemdir) motor kulağının gevşemesi veya kopması gaz kelebeği,gaz pedalı terdibatı ayrıca gaz telinin fazlaca gergin veya gevşek olmasından kaynaklanabilir fakat bizim araçlarımızda gaz teli olmadığından dolayı bu ihtimali eleyebilirsiz bizim araçlara elektronik sistem mevcut Bir ihtimal aracın beynindeki bir problemden kaynaklanıyor olabilir bir yazılım hatasıda muhtemel.Bir ihtimal de aldığınız yakıttan ve yakıt sisteminden kaynaklanıyor olabilir bir an önce servise gitmenizde yarar var.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir