Test Mode

Aracımızla ilgili olmayan, otomotiv, trafik, sürüş güvenliği, emniyet gibi çeşitli konularda bilgiler.

Re: Test Mode

İleti MaYuCeL » 22 Ocak 2011 22:18

senkan demiş ki:yada yanlış bir kabloyu kestiler müşürde falan neden sorun olsun ki gazı taktırdığım gece benzin aldım kalktı ibre yerine geldi bir hafta sonra aldım oynamadı ibre...

Benzincide deponuzu doldururken aracınızın anahtarı kontakta olmasın. Eğer anahtar kontaktayken yakıt alırsanız ibre değişmiyor. Benimde başıma geldi bir kere.
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti senkan » 23 Ocak 2011 02:14

evet haklısınız, ilk benzin alışımda ibrenin kalkması, daha sonra benzin alışımda kalkmaması ve ardından 10 dakika geçmeden benzin ikaz ışığının yanması bir sürü olası problemi aynı anda düşünmeme neden oluyor.Ankarada bir renault yetkili servisi buldum hem 2a mühendisliğin yetkili bayisi hemde renault yetkili bayisi hal böyle olunca belki derdime daha iyi bi çözüm bulurlar umudu ile pazartesi oraya gitmeyi düşünüyorum bakalım ne olacak
senkan
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1149
Kilometre: 29000
Yakıt: opet
Lastik Markası: michelin
İsim ve Şehir: ankara

İleti senkan » 23 Ocak 2011 02:16

ayrıca bu foruma renault yetkili servislerinden hiç kimse katılmıyormu eski aracımın opel forum sitesinde bir sürü yetkili servis çalışanları vardı her konuda hemen yardım edebiliyorlardı : )
senkan
ONBASI
ONBASI

İleti eylber » 23 Ocak 2011 02:36

senkan demiş ki:ayrıca bu foruma renault yetkili servislerinden hiç kimse katılmıyormu eski aracımın opel forum sitesinde bir sürü yetkili servis çalışanları vardı her konuda hemen yardım edebiliyorlardı : )

yok burada herkes sade vatandaş tamamen yaşadıklarını ve fikirlerini paylaşıyor insanlar.
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti burak120320 » 23 Ocak 2011 11:25

senkan demiş ki:evet haklısınız, ilk benzin alışımda ibrenin kalkması, daha sonra benzin alışımda kalkmaması ve ardından 10 dakika geçmeden benzin ikaz ışığının yanması bir sürü olası problemi aynı anda düşünmeme neden oluyor.Ankarada bir renault yetkili servisi buldum hem 2a mühendisliğin yetkili bayisi hemde renault yetkili bayisi hal böyle olunca belki derdime daha iyi bi çözüm bulurlar umudu ile pazartesi oraya gitmeyi düşünüyorum bakalım ne olacak

Kolay gelsin şimdiden, hangi servise gideceksin?? memnun kalırsan sevisten ilgili konuda paylaşırsan sevinirim, ben ankarada papaz oldum bir sürü yetkili servisle :evil:
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: 308 Sportium
Motor Tipi & Gücü: 1.6 hdi
Kilometre: 52000
Yakıt: Shell Nitro
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: Ankara

İleti senkan » 24 Ocak 2011 08:11

tamam gideyimde size anlatırım ayrıntılı olarak:=}
senkan
ONBASI
ONBASI

İleti senkan » 24 Ocak 2011 13:06

neziroğlu otomativ hem renaultun hemde brc nin yetkili bayisi olarak görünüyor en iyi orası çözer sanırım sorunu.Yada ben yanlış düşünüyorum bilmiyorum...
senkan
ONBASI
ONBASI

İleti Devrim » 24 Ocak 2011 21:36

senkan demiş ki:evet haklısınız, ilk benzin alışımda ibrenin kalkması, daha sonra benzin alışımda kalkmaması ve ardından 10 dakika geçmeden benzin ikaz ışığının yanması bir sürü olası problemi aynı anda düşünmeme neden oluyor.Ankarada bir renault yetkili servisi buldum hem 2a mühendisliğin yetkili bayisi hemde renault yetkili bayisi hal böyle olunca belki derdime daha iyi bi çözüm bulurlar umudu ile pazartesi oraya gitmeyi düşünüyorum bakalım ne olacak

Devrim daha önce demiş ki:
senkan daha daha önce demiş ki:arkadaşlar aracıma lpg taktırdım benzin ibresi hariç herşey sorunsuz ,benzin ibresine gelince ibre gazla giderken aşağı indi şimdi enzin lambası yandı. benzin de aldım ama hiç yerinden oynamadı.Test modunda çalıştırınca araç kendini test edip ibreyi olması gereken yere getiriyormuş o yüzden arıyorum test modunu

Son çare olarak servise gidip "kalibrasyon" yaptırın, düzelir.

:)
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti senkan » 24 Ocak 2011 23:37

umarım bu kadar basit bir problemdir:)
senkan
ONBASI
ONBASI

İleti senkan » 26 Ocak 2011 08:22

dün neziroğluna gittim arkadaşlar araca baktılar kontrollerini yaptılar lpg montajı ve ayarları çok güzel yapılmış herhangi bir sorun yok dediler aracı cihaza bağlayıp sıfırlayınca benzin göstergesi çeyrek depoya geldi. Araca psa modülü takılması gerek fakat biz önermiyoruz pek dedi. bilmiyorum ibre şimdi yine düşecek bence bu gerçekten cözülmesi gereken bir sorun.Bu arada neziroğlu renaultta üst katta Lpg Sorumlusu Aydinç bey var gerçekten çok sabırlı ve teknik bilgisi yüksek bir insan lpg li aracı olupta servise gitmek isteyen arkadaşlar olursa tavsiye edebilirim.
senkan
ONBASI
ONBASI

İleti Furkan » 12 Şubat 2011 13:19

MaYuCeL demiş ki:
senkan demiş ki:yada yanlış bir kabloyu kestiler müşürde falan neden sorun olsun ki gazı taktırdığım gece benzin aldım kalktı ibre yerine geldi bir hafta sonra aldım oynamadı ibre...

Benzincide deponuzu doldururken aracınızın anahtarı kontakta olmasın. Eğer anahtar kontaktayken yakıt alırsanız ibre değişmiyor. Benimde başıma geldi bir kere.

Myucel bey şuan sizin dediğiniz gibi araba çalışırken (unuttuğum için) benzin aldım ve gösterge sıfırda hala. Siz nasıl giderdiniz bu sorunu?
Furkan
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 63000
Yakıt: PO
Lastik Markası: Lassa

İleti Devrim » 12 Şubat 2011 15:25

Depo dolarken yol bilgisayarı açık olmasın yeter. Yani anahtar kontakta durabilir. Furkan, bi' ara servise uğrayıver. :)
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti Furkan » 12 Şubat 2011 21:07

Devrim demiş ki:Depo dolarken yol bilgisayarı açık olmasın yeter. Yani anahtar kontakta durabilir. Furkan, bi' ara servise uğrayıver. :)

Devrima abi öğrenciye gelmiyor servise gitmek :) Bi müddet göstergesiz idare edeceğiz artık, sezilerimle ve de yanımda yedek benzinimle gezerim artık :)
Furkan
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 63000
Yakıt: PO
Lastik Markası: Lassa

İleti Devrim » 13 Şubat 2011 01:06

Yani şöyle, ben iki defa kalibre ettirdim, ikisinden de bir ücret almadı servis. Bence servise gidip durumu izah et. Biraz acıtasyon yaparsan iki dakikada dizüstünü bağlayıp iki yere tıklayacaklar o kadar. :)
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti MaYuCeL » 13 Şubat 2011 06:46

Furkan demiş ki:
MaYuCeL demiş ki:

Myucel bey şuan sizin dediğiniz gibi araba çalışırken (unuttuğum için) benzin aldım ve gösterge sıfırda hala. Siz nasıl giderdiniz bu sorunu?

Hemen ilerden tekrar mazot aldım. kontak kapalı anahtar elimde. sonra bindim baktım çalışıyor.
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

ÖncekiSonraki

Teknik Konular

Kimler çevrimiçi