Ses ve Isı Yalıtımı

Aracımıza uyguladığımız küçük büyük her tip modifiye çalışmaları.

Re: Ses ve Isı Yalıtımı

İleti CHIEF » 27 Ocak 2009 20:28

FERDİ klasik soruyu sorayım :lol: :lol:
nerden aldın ?
kaça aldın ?
nasıl monte ettin ?.........
CHIEF
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Clio III
Motor Tipi & Gücü: 1,2 Aut. LPG
Kilometre: 35
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Mıchelin
İsim ve Şehir: Bitki Hayvan

İleti filip34 » 28 Ocak 2009 15:15

Selam,

Benim bir arladaşım var oto döşemeci, Sultançifliği sanako sanayi sitesinde. Ben oradan aldım 3.5m gitti metresi 5 ytl falan.. Yapmaya değiyor.

Ferdi
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: FERDİ - İSTANBUL

İleti filip34 » 28 Ocak 2009 16:09

Bence fark var. Buluşmada kontrol ederiz.. Veya buluşmaya kadar görüşme şansı olursa öylede olur.

Bence 20 tl değişyor. Şimdi sırada tekerler içi çamurluk kaplaması var..,

Ferdi
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti filip34 » 29 Ocak 2009 08:47

Selam,

Bence kolay bende devrim gibi biraz arabayı mıncıklamayı renaultun çaldıklarını tamamlamayı seviyorum. İstanbul'da bana yakın oturanlarda elimden geldiği kadarıyla yardımcı olabilirim. Sonuçta burada bir aileyiz. Birimiz hebimiz hebimiz birimiz için .....

Çamurluk içinde etkili olması için zift kaplaması yapman gerekiyor. Bunu henüz araştırıyorum daha bi sonuç elde edemedim. Ama bu işlemi dışarıda yapanlar zibart gibi yerler tabanca ve hava ile birlikte yapıyorlar. Benimde aklımda iki yöndem var bir. Hazır 3mm zifti kaplamak veya hazır zift alıp fırça vastasıyla kaplamak ama kesin bişey diyemiyorum şimdilik. Gelişmeleri size bildireceğim..

İyi günler...
Ferdi
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti Ruzgar » 29 Ocak 2009 13:32

arkadaşlar bizim araçın motor sesi çok değilki yaw.ford lara bininde sesi görün yol motor sesi kafa ağrıtıyor walla.bence arabalarımız iyi.ama birdaha asla en alt modeli almam .en fulünü alacam inşallah allah nasip ederse... alamazsakta ferrarisini satan adam gibi satarız bea...yürürüz en güzelii dimi sezginim :twisted: :mrgreen: :lol: :oops: :P
Ruzgar
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16VALF
İsim ve Şehir: TUFAN RÜZGAR/TEKİRDAĞ

İleti filip34 » 29 Ocak 2009 16:57

Çok isyankar gördüm sizi. Ama bende size katılıyorum full donanım için 3 milyar fazladan veriyorsun. Sonradan tamamlasan 6 milyar
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti CHIEF » 29 Ocak 2009 20:33

filip34 demiş ki:Çok isyankar gördüm sizi. Ama bende size katılıyorum full donanım için 3 milyar fazladan veriyorsun. Sonradan tamamlasan 6 milyar

olsun bizde ugraşır 1 milyara hallederiz :P :P :P dimi Devrim...
CHIEF
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Clio III
Motor Tipi & Gücü: 1,2 Aut. LPG
Kilometre: 35
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Mıchelin
İsim ve Şehir: Bitki Hayvan

İleti Devrim » 31 Ocak 2009 18:30

CHIEF demiş ki:olsun bizde ugraşır 1 milyara hallederiz :P :P :P dimi Devrim...
Tabii abi. Ne verecem 3 milyar. :mrgreen: Sonra sıkıntıdan patlayacağım; Aracın her yeri boyalı ve aksesuarlı olacak zaten, tam takır, ee? Bana ne kaldı? :)

İyi ki Authentique almışım da meşgale ve uğraşı oluyor benim için. :) Yoksa aracımı bu kadar sever miydim? :D
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti Ruzgar » 01 Şubat 2009 00:37

Devrim demiş ki:
CHIEF demiş ki:olsun bizde ugraşır 1 milyara hallederiz :P :P :P dimi Devrim...
Tabii abi. Ne verecem 3 milyar. :mrgreen: Sonra sıkıntıdan patlayacağım; Aracın her yeri boyalı ve aksesuarlı olacak zaten, tam takır, ee? Bana ne kaldı? :)

İyi ki Authentique almışım da meşgale ve uğraşı oluyor benim için. :) Yoksa aracımı bu kadar sever miydim? :D

ya dewrimim herkes seninkadar becerikli değilki be dostum .mesela ben kabiliyetsizlik sembolüyüm walla.:) :lol: :lol:
Ruzgar
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16VALF
İsim ve Şehir: TUFAN RÜZGAR/TEKİRDAĞ

İleti Devrim » 01 Şubat 2009 04:51

:) Yok be Tufan... Benimki de geyik aslında. İsterdim tabi üst model. Ama asıl 80hp için isterdim.
Dynamique aracım da olsa, yine uğraşacak bir taraflar bulurdum sanırım. O gümüş renkli havalandırma çerçeve ve çıtaları bu kez siyaha boyardım herhalde. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti oguz1 » 01 Şubat 2009 08:59

Devrim demiş ki::) Yok be Tufan... Benimki de geyik aslında. İsterdim tabi üst model. Ama asıl 80hp için isterdim.
Dynamique aracım da olsa, yine uğraşacak bir taraflar bulurdum sanırım. O gümüş renkli havalandırma çerçeve ve çıtaları bu kez siyaha boyardım herhalde. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Devrim gel benkini siyaha boyayalım, maksat uğraşı olsun. :D (Yav bu kezde berbat olmasın!)
oguz1
Moderatör
Moderatör

Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti -kadircan- » 01 Şubat 2009 14:07

filip34 demiş ki:Selam,

Benim bir arladaşım var oto döşemeci, Sultançifliği sanako sanayi sitesinde. Ben oradan aldım 3.5m gitti metresi 5 ytl falan.. Yapmaya değiyor.

Ferdi

bu malzemenin bir resmi varmi,yada nerede oturuyorsunuz
-kadircan-
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5dci
İsim ve Şehir: istanbul

İleti Devrim » 02 Şubat 2009 04:19

Murat demiş ki:Yaaa bizim aracın yalıtımına bayılıyorum.Dışarısı 2 derece ve arabada kalorifer çalışıyor.Hee arabanın içi ısındı kaloriferi kapatayım diyosunuz hemen iç sıcaklık düşüyor...
Abi bence süper yapsalar da düşer diye düşünüyorum. Her taraf cam. Isı ne kadar sabit kalabilir ki? Bu noktada haksızlık etmeyelim diyorum.
:roll:
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti filip34 » 02 Şubat 2009 16:53

Murat demiş ki:
Devrim demiş ki:
Murat demiş ki:Yaaa bizim aracın yalıtımına bayılıyorum.Dışarısı 2 derece ve arabada kalorifer çalışıyor.Hee arabanın içi ısındı kaloriferi kapatayım diyosunuz hemen iç sıcaklık düşüyor...
Abi bence süper yapsalar da düşer diye düşünüyorum. Her taraf cam. Isı ne kadar sabit kalabilir ki? Bu noktada haksızlık etmeyelim diyorum.
:roll:

Devrim yalıtım olursa araç içinde bukadar hızlı ısı düşüşü olmaz.Zaten soğuk olan sabahlarda araca bindiğinizde aracın iç sıcaklığı dışarıyla aynı yani hemen hemen 1-2 derece farketmeli ama Renault olduğu için farketmiyor :D Neyse genel olarak ısı yalıtımı çok önemli zaten ısı yalıtımı olsa ses konusunda ekstra bir yalıtım yapmamızada gerek kalmaz...

Murat abi,

Aynen sana katılıyorum. Müzik'siz gezdiğimde gelen çıt sesi beni mükemmel derecede rahatsız ediyor. Aracın ısınması veya soğuması. Benim için önemli. Bu nedenle ısı ve ses yalıtımına ben önem veriyorum. Bu konuda biraz kılım belki ama malesef huylu huyundan vazgeçmez.

Ferdi
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti vdtgonullu » 21 Mayıs 2010 12:30

Arkadaşlar merhaba,
20.05.2010 tarihinde 1997 model Clio III Autentic 80bg arabama ses yalıtımı uygulaması yaptırdım.
Kapı saclarına ziftli Bituself yapıştırdım, sonra plastik kapak içine ODE Nfaf 0.5cm sünger koydurdum.
Tüm tabana sacına da önce BTM Bituself kaplattım (bagaj ve çamurluklar dahil), sonra alt yalıtım süngerinin (orjinal sarı renkli sünger) üzeri ile taban halısı arasına da ODE Nfaf sünger döşettim.
Dişli asfaltta giderken araç içinde oluşan uğultu azaldı ve tok bir ses gelmeye başladı.
Sonuçta bu işi yapan döşemecinin Borası kadar olmadı ama beni tatmin edecek kadar uğultu azalması oldu.
Bana maliyeti: 4*40TL=160TL bituself, 6m*10TL=60TL Nfaf +işçilik (oto döşemecilerden 150-200TL arası bir fiyat almıştım)
vdtgonullu
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 85bg
Kilometre: 37000
Lastik Markası: DUNLOP SP 01 185/15
İsim ve Şehir: Vedat Gönüllü ANTALYA

ÖncekiSonraki

Modifiye

Kimler çevrimiçi