Krom Ön Izgara

Aracımıza uyguladığımız küçük büyük her tip modifiye çalışmaları.

Re: Krom Ön Izgara

İleti -kadircan- » 20 Mart 2009 17:57

bu malzemeyi bende kabinde kullanmayı planlıyordum,fakat sırası gelmedi, bu malzemenin kelebek desenlisiyle eşime süpriz yapıp buzdolabını kaplamıştım :D yanlız kapısında problem çıkınca servis kapıyı değiştirdiydi adamin yüzünü gormeliydiniz onlarca kelebek, :lol:

kapı direklerini siyah yapmak için tabelacılardaki siyah mat kaplamayı kullanabilirsiniz.benim garajda resim olacaktı.
cd bölgesini ve kıvrımlı yerleri kaplarken saç kurutma makinası ile malzemeyi yumuşatmanızı , yumuşak bir bez veya yün bir eldivenle yavaş yavaş düz bir hat izleyerek kaplamanızı önerebilirim.mesleğim gereği sıksık kaplama yapıyorum sanırım benimkini yaparken fazla uğraşmayacağımı düşünüyorum
-kadircan-
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: istanbul

İleti Devrim » 22 Mart 2009 13:20

-kadircan- demiş ki:...cd bölgesini ve kıvrımlı yerleri kaplarken saç kurutma makinası ile malzemeyi yumuşatmanızı...
Ben bu aralar o bölge ile ilgili bir kaplama çalışmasındaydım. Şablonunu çıkartıyorum Photoshop desteğiyle. Bitince paylaşmak isterim.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti -kadircan- » 22 Mart 2009 16:03

merakla bekliyorum,bu çıtalar için birde ahşap desenli bir kaplama bakıyorum fakat daha uygun deseni bulamadın.

geçenlerde discovery kanalda amerikan motorlarında bir kaplama tekniği gösterdi,kaplama malzemesi rulo halinde ve içi sugibi bir malzemeyle dolu kazanın üzerine seriliyor ve kaplanacak malzeme onun üzerine sakince daldırılıyor ve kaplamadaki desn malzemeye yapışıyor tertemiz orjinal bir iş çıkıyor.onu da araştırıyorum fakat bulamadım.

birarada galvano sanayide bunları istediğimiz renkte kaplatabilmek için araştırma yapmıştım sorduğum yer orada yapacak yerlerin olduğunu fakat tek arabaya yanaşmayabileceklerini söylemişti.
-kadircan-
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti -kadircan- » 23 Mart 2009 11:21

elimde para ve zaman olsa öyle güzel şeyler yapacamki anlatamam,renault bile arabasini görünce ağzı açık kalır
-kadircan-
TEĞMEN
TEĞMEN

Önceki

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir