özel Bir konu Dizel Hakkında Modiye için

Aracımıza uyguladığımız küçük büyük her tip modifiye çalışmaları.

özel Bir konu Dizel Hakkında Modiye için

İleti the_nueva » 01 Aralık 2008 18:01

Arkadaşlar Şimdi bende dizel clio 3 var 1.5 buna şimdi ben hava filitresi taktırmak istiyorum.... takılırsa bir problem olurmu tepkime yaparmı araç
the_nueva
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Enes Altunışık

Re: özel Bir konu Dizel Hakkında Modiye için

İleti samet358 » 01 Aralık 2008 21:30

bende merak ediyorum bu konuyu. anlayan bilşen yokmu sitede acaba, dizel clio'ya filtre taksak ne olur? filtre sesi değiştirirmi acep :?:
samet358
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: içten yanmalı
İsim ve Şehir: Bursa

İleti Devrim » 02 Aralık 2008 02:35

Ben anlamadım pardon. Zaten mevcut bir hava filtresi var araçlarımızda. Extradan bir adet daha mı demek istiyorsunuz, anlamadım?
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti samet358 » 02 Aralık 2008 21:49

devrim hocam; bizdeki mevcut hava filtresini söküp atıcaz, yerine performance hava filtresi takıcaz. yani "+hp" peşindeyiz :) bide tabi ses olayı var... bu filtreler +hp'nin yanında motor sesini de biraz değiştiriyor... :roll: epey değiştiriyor... :twisted:

ama dizelde ne oluyor hiç bilmiyorum...
samet358
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: içten yanmalı
İsim ve Şehir: Bursa

İleti dci65 » 03 Aralık 2008 01:24

pejo 307lerde bu çok kolaydı.. hemen takılıp çıkarılabiliyodu ama oksijen sensörü yoktu onlarda, rahat rahat takar çıkarırdım filtreyi. ses inanılmaz değişirdi tabi ama alçak devirlerde performans kaybı, yüksek devirlerde + hp veren bi uygulama. dizelde ne olur bilmiyorum, bizim böcüklerde oksijen sensörü sorun yaratır mı onu da bilmiyorum, dolayısıyla ancak profesyonel bi yerde yaptırırım ama komple egzoz ve komple air intake kit ile güzel ses alınabileceğini söylüyorlar. tabi en başta blow off lazım :twisted: :twisted: :twisted: bence bizim dizellerde filtre falan diil de blow off şart.. vııııınnnnnn çufffffff :D :D :D
dci65

İleti the_nueva » 13 Aralık 2008 17:20

arkadaşlar ben denedim aslında hava filitresini istediğim sesi alıyorum ama dizel uygun olmasınin istiyorum eksoz olarak neyi tavsiye ediyorsunuz, _
the_nueva
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
İsim ve Şehir: Enes Altunışık

İleti dci65 » 13 Aralık 2008 18:09

hava filtresi denedim derken nasıl denedin? bilgilendirir misin? ayrıca komple orta borular ve devil universal egzoz bizim dizellere uyar mı acep? tolga abi sence durum ne olur?
dci65

İleti EX_PRO » 14 Aralık 2008 21:44

Eski arkadaşlar bilir belki Daha önceki forumda bu konu ile ilgili baya bir makale yazmıştım gönül isterdiki makalenin bi kopyası elimde olsada burada tekrar yayınlıyabilsem

neyse sadete geliyim

dizel araçlarda hava filtre uygulaması yapılıyor fakat bunu açık tip filtre olarak önerilmiyor
nedeni ise dizel araçların temiz hava ihtiyacından kaynaklanıyor
acıkta duran filtre daha cabuk kirlenerek 10.000 km de bir değil 3000 - 5000 km de temizlenmesi gerekiyor
(ben buna razıyım sürekli filtremi temiz tutarım diyorsanız uygulama yapabilirsiniz)

tavsiye edilen filitre tipi kapalı tip performans filitre dir bunu temininide yaklaşık 20 gün sonra yapıcak olan bir firma biliyorum
firma temin eder etmez sizlerle paylaşırım

FİLİTRE SESİ İÇİN CEVABIMI BEKLİYECEK OLAN ARKADAŞLAR İÇİNDE ŞUNLARI SÖYLİYEBİLİRİM

DİZEL Araçların Hava Emiş Gücü ve Az devir çeviriyor olmaları sonucunda ses oldukça düşüktür MALESEF

Uygulamayı yapıcak olan arkadaşlara tavsiyemde filitreyi filitre kutusundan cıkan boruya induction kit yardımıyla monte etsinler tabiki kutunun içindeki mevcut filitreyi söktükten sonra

ilgili link
http://www.extremeautoaccessories.co.uk ... ction=3288

hatta bu linkte Renault Clio 1.5 dCi için olan induction kit ve hava filitresini görebilirler
EX_PRO
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti EX_PRO » 15 Aralık 2008 18:02

Dizelin ayrı benzinlinin ayrı egzoz'u olmaz bütün hepsi aynıdır yeterki arabanızın motor atmosferik yapısına uysun

mesela 1600cc bir araca 2000cc ye uygun bir egzoz kullanımı uygunsuzdur yakıt sarfiyatatı yaptırır

bilinçsiz yapılan uygulamalar sonucunda araçlarda büyük hasarlara yol açabilir

kimi zihniyette egzoz gazının daha iyi atıldıgından aracın daha sağlıklı çalıştıgını ve araca güç kattıgını düşünür bu tamamen cahilliktir

bizim araçlara uygun kaliteli 1400cc - 1600cc arası egzozlar 100 ytl den başlıyıp 450 ytl ye kadar fiyatlar içerisindedir

egzozdan güzel bir ses amaç dizel araçlara bu çok mümkündeğil

ama ben çok ses istiyorum ağlarım ben ses cıkmazsa diyenlerede bi önerim yoshimuro motor egzozu taksınlar yer gök inler :lol:
(daha önce benzinli araçta tes edip onaylamıştım) ;)
EX_PRO
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti dci65 » 15 Aralık 2008 23:51

abi motor egzozu nası takılır bizim araca :D dizel de olsa ses gelir diyosun yani...
dci65

İleti EX_PRO » 18 Aralık 2008 15:05

sevgili dci65 cim motor egzozuyla bizimkilerin arasında bi fark yok egzoz cu onu her şekilde takar

dilersen bi sor egzozcuya
EX_PRO
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 125 misafir