Sis Farı Çerçeve Boyama ve Krom Çıta Uygulaması Clio 3 HB

Aracımıza uyguladığımız küçük büyük her tip modifiye çalışmaları.

Sis Farı Çerçeve Boyama ve Krom Çıta Uygulaması Clio 3 HB

İleti faruxahin » 12 Nisan 2017 14:01

Arabamda Kendi imkanlarımla yaptığım ufak tefek boya modifikasyonlarına devam ediyorum. Havalandırma ızgaraları. kampana,iç kapı kolları. hoparlor çerçevesi arka silecek, anten boyama derken elimde sprey boya nereyi boyasam diye düşünürken ön sis farı çerçevelerininde çıkabildiğini keşfedip sonunda onlarıda boyadım.
Sis farı çerçeveleri boyanınca bu sefer ön ızgaralar Çok Siyah Kaldı, oralarada krom çıta uygulaması yaptım. ızgaralarıda griye boayayacaktım ama bir kaç clioda gördüm tek renk ön panel çok sırıttığını düşündüğüm için yapmadım.
Kullandığım krom çıta kendinden yapışkanlı U tipi dedikleri model. Ortalama 4 Metre Krom çıta kullandım ben her ihtimale karşı 5 metre aldım. haliyle küçük hatalarla 5 metre bitti. internette metresi ortalama 3 lira ben burdaki bir aksesuarcıda 2 TL ye buldum.
Uygulamadan önce uygulayacağınız yüzeyi güzelce temizlemek lazım. ürün kendinden yapışkanlı ve yapışkanı gayet iyi sadece başlangıç ve bitiş noktalarına fazladan yapıştırıcı uyguladım.
Ürün sert ve sağlam uygulama yapmadan önce ısınması için arabanın göğsünde güneşte 2 saat kadar beklettim ve daha elastik oldu. uygulamayı yavaş yavaş santim santim ve de iyice bastırarak yapmak lazım. çünkü geri söktüğünüzde yapıştırıcı özelliğini kaybedebilir. Ürünün yapışkanı bence gayet kaliteli sökmek istediğinizde iz bırakmadan çıkabiliyor. slikon bazlı elastik ve kuvvetli bir yapıştırıcı.
Alt ızgaralara ölçüm yapmadan kabaca uygulayabilir ve daha sonrasında bitiş noktalarını açılı bir şekilde yada düz nasıl isterseniz kesebilirsiniz. ama yukarıdaki küçük havalandırmadaki çıtaları sizi biraz uğraştıracak ayrıca ızgaraların bitiş yerindeki şekline göre ürünün alt tarfını üste göre açılıl bir şekilde kesmeniz gerekli yoksa tam oturmuyor .hatta üst havalandırmadaki en üst çıta için çıtanın alt tarafını açılı bir şekilde yapışkanın başladığı yere kadar kesmek şart. kesim işlemleri için iyi ve keskin bir makasa ve maket bıçağına ihtiyacınız olacak.
Sis farı çerçevesini ise sprey boya ile boyadım. önden astar uygulamadım.en az 5 er dakika arayla 3 ila 4 kat boya uyguladım. spreyi en az 25 cm uzaktan ve sürekli değil kısa aralıklarla bas çek yöntemiyle rüzgarsız bir ortamda uygulamak lazım.
Umarım Kendileride yapacak arkadaşlara yardımcı olmuşumdur. uygulamayı adım adım fotoğraflayıp altlarına açıklama yapmam daha uygun olacaktı ama o an fotoğraflayamadım. aslında o anın heyecanıyla bir an önce bitmesini düşünerek başka birşeyle uğraşmadım ama sonuç güzel oldu

Fotoğrafları tamamıyla bitmiş halleri ve önceki haliyle ekliyorum Ben çok beğendim umarım dışarıdan bakanlar içinde güzel olmuştur. fotoğraflar eklediğim sırayla görüntülenmeyebilir şimdiiden affınıza sığınıyorum.
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 110
Yakıt: LPG - Total
Lastik Markası: Bridgestone185/15/65
İsim ve Şehir: Adana

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 124 misafir