hararet gostergesı

Aracımıza uyguladığımız küçük büyük her tip modifiye çalışmaları.

hararet gostergesı

İleti sj405 » 26 Mayıs 2014 13:33

slm arkadaslar
hararet gostergesı 2 cızgıde duruyor ustaya goturdum musur arzalı dedı ve musuru degıtırdık ama halen cozum olmadı arac durudugu yerde yada sehır ıcınde normal 4 cızgı ama bıraz hızlanayım cızgıye dusuyor ama usta termostatın actıgını ve hıcbır sorun olmadıgını soyledı km saatını denedıler ama faydasız konu ıle ılgılı yardımcı olurmusunuz?
sj405
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci
Kilometre: 125000
Yakıt: shell
İsim ve Şehir: ibrahim antalya

Re: hararet gostergesı

İleti KAZIMYILMAZ » 26 Mayıs 2014 16:07

sj405 demiş ki:slm arkadaslar
hararet gostergesı 2 cızgıde duruyor ustaya goturdum musur arzalı dedı ve musuru degıtırdık ama halen cozum olmadı arac durudugu yerde yada sehır ıcınde normal 4 cızgı ama bıraz hızlanayım cızgıye dusuyor ama usta termostatın actıgını ve hıcbır sorun olmadıgını soyledı km saatını denedıler ama faydasız konu ıle ılgılı yardımcı olurmusunuz?

Selamlar,

Hararet müşürü ve termostat ikisinide kontrol etmek lazım. Başka bir sebebi olduğunu sanmıyorum. Clio'yu satmadan önce bende değiştirmiştim. Sanayide mi baktılar? Eğer sanayide baktırdıysan birde servise götür derim. Sanayideki ustaların bir çoğu ezbere konuşuyor.
7-8 ay önce hararet müşürü orijinali 50 TL, orijinal termostat ta 50 TL'ydi.
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

Re: hararet gostergesı

İleti planetearth » 26 Mayıs 2014 18:52

müşür arızalı değilse termostat değişmesi gerekiyor. Benzinli olmadığı için şanslısınız, benzinlinin termostatını değiştirdim, servis fiyatı 350 tl. 150 tlye müşürü sağlamdı diye müşürsüz parçacıdan orjinalini alıp taktırdım. dizellerin termostatı daha uygun, değişirseniz sıkıntı büyük ihtimalle düzelir.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5
İsim ve Şehir: Ankara

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 68 misafir