clio symbol carbon folyo uygulaması

Aracımıza uyguladığımız küçük büyük her tip modifiye çalışmaları.

clio symbol carbon folyo uygulaması

İleti slayerbadcat » 24 Kasım 2011 02:36

dikiz aynalarını, ön panjuru, kapı kollarını ve kapı şeritlerini mat siyah karbonla kaplamayı düşünüyorum.bu parçaların hepsi zaten siyah olduğundan bu uygulama sırıtmayacaktır. sorum şu: bu uygulama araç muayenesinde sıkıntı çıkartır mı, bir de trafik polisi ceza yazar mı? bilgisi olan arkadaşların fikrini bekliyorum.
slayerbadcat
ER
ER

Marka & Model: Clio 2007
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci
Kilometre: 75000
Yakıt: shell
Lastik Markası: michelin
İsim ve Şehir: hatay

Re: clio symbol carbon folyo uygulaması

İleti tabteam » 24 Kasım 2011 06:24

hiç birşey olmaz. ben de kendi aracımın iç ve dışına senin dediğin şekilde bazı ugulamalar yapıcam
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: (Clio3) Honda JAZZ
Motor Tipi & Gücü: (1.5dci) FUN+
Kilometre: 32000
Yakıt: OPET
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: Şükrü KESKİN DENİZLİ

İleti tek_efsane99 » 24 Kasım 2011 07:50

bencede sorun olmaz,ben filimli camlarla vizeden geçtim,kapı çıtası,dikiz aynası,panjurun sorun olacağını hiç sanmıyorum,
dün araç içinde orta konsolu,havalandırma çerçevelerini ve göğüsteki çıtaları karbon kaplama yaptım,diğer arkadaşların arabası gibi harika oldu.
tek_efsane99
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.4 85 hp
Kilometre: 137000
Yakıt: lpg
İsim ve Şehir: alanya

İleti slayerbadcat » 24 Kasım 2011 13:30

peki cam açma düğmelerinin oldugu parçayı da kaplamak istiyorum,sizce parça üzerindeki çukuru kaplarken bu malzeme esnermi, yoksa orası için parça parçamı yapmalıyım. kullanacagım folyo 3m tarzı. deneyen oldu mu? cevaplarınız için teşekkür ederim bu arada.
slayerbadcat
ER
ER

İleti MaYuCeL » 24 Kasım 2011 18:04

slayerbadcat demiş ki:peki cam açma düğmelerinin oldugu parçayı da kaplamak istiyorum,sizce parça üzerindeki çukuru kaplarken bu malzeme esnermi, yoksa orası için parça parçamı yapmalıyım. kullanacagım folyo 3m tarzı. deneyen oldu mu? cevaplarınız için teşekkür ederim bu arada.

ısıtarak yapılınca kaplama işlemi çukur yerlerde de oluyor. fakat baya bir yetenek gerekiyor. zira ben öndeki reno amblemini beyaza kapladım ama şimdi çatladı kıvrım yerleri. hafta sonu söküp yeniden yapacam.
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti tabteam » 25 Kasım 2011 07:58

tek_efsane99 demiş ki:bencede sorun olmaz,ben filimli camlarla vizeden geçtim,kapı çıtası,dikiz aynası,panjurun sorun olacağını hiç sanmıyorum,
dün araç içinde orta konsolu,havalandırma çerçevelerini ve göğüsteki çıtaları karbon kaplama yaptım,diğer arkadaşların arabası gibi harika oldu.

ben de dün bu işle uğraştım. ama bişey soracağım. çıtalar havalandırma çerçeveleri tamam oldu. yanlız orta konsolu yapamadım. konsolun alta doğru kıvrılan kısmında çok fazla kırışma meydana geldi ne yaptıysam tam olarak düzeltemedim. sen nasıl yaptın orayı?
o bölümün yakından çekilmiş bir fotoğrafını koyabilir misin?
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti impossible » 25 Kasım 2011 13:57

tabteam demiş ki:
tek_efsane99 demiş ki:bencede sorun olmaz,ben filimli camlarla vizeden geçtim,kapı çıtası,dikiz aynası,panjurun sorun olacağını hiç sanmıyorum,

ben de dün bu işle uğraştım. ama bişey soracağım. çıtalar havalandırma çerçeveleri tamam oldu. yanlız orta konsolu yapamadım. konsolun alta doğru kıvrılan kısmında çok fazla kırışma meydana geldi ne yaptıysam tam olarak düzeltemedim. sen nasıl yaptın orayı?

malzemeyi nereden kaça temin ettin şükrü? markası 3m mi? kalitesi nedir ya da
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti tabteam » 25 Kasım 2011 16:53

3 m değil murat
gittigidyordan 127x100 21 lira +7.5 lira kargo ile aldım. orta konsol için 2 defa yaptığım halde. hala elimde hepsini bir kere daha yapacak kadar kaldı. kalitesi hakkında bişey diyemem. 3M nasıl hiç görmedim çünkü. ama uygulama bittikten sonraki görüntü gayet güzel. malzeme dokulu mat güzel. belki 3M kadar kaliteli olmadığı için uygulamada biraz zorlanmış olabilirim. 3M Denizlide sordum afynı ebat için 150 tl dediler. piyasa malına da 50 tl istediler. havalandırma+konsol+çıtaları kaplamak için 80 lira istediler uygulama dahil. ben 28 liraya hallettim dünyanın da malzemesi arttı. bugün güç bela konsolu da yaptım. altta kalan görünmeyen ızgaralı kısım çok güzel olmadı ama nasılsa görünmüyor :)
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti impossible » 25 Kasım 2011 18:45

tabteam demiş ki:3 m değil murat
gittigidyordan 127x100 21 lira +7.5 lira kargo ile aldım. orta konsol için 2 defa yaptığım halde. hala elimde hepsini bir kere daha yapacak kadar kaldı. kalitesi hakkında bişey diyemem. 3M nasıl hiç görmedim çünkü. ama uygulama bittikten sonraki görüntü gayet güzel. malzeme dokulu mat güzel. belki 3M kadar kaliteli olmadığı için uygulamada biraz zorlanmış olabilirim. 3M Denizlide sordum afynı ebat için 150 tl dediler. piyasa malına da 50 tl istediler. havalandırma+konsol+çıtaları kaplamak için 80 lira istediler uygulama dahil. ben 28 liraya hallettim dünyanın da malzemesi arttı. bugün güç bela konsolu da yaptım. altta kalan görünmeyen ızgaralı kısım çok güzel olmadı ama nasılsa görünmüyor :)

e eline sağlık öyleyse, denk gelirse bakarım zaten :) duruyor mu extrem yazıları ? sattığım bayan da sökmemiş, iş-ev arası güzergahta olduğu için görüyorum eski arabamı bazen ..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti slayerbadcat » 25 Kasım 2011 23:46

bende gitti gidiyordan aldım. 200x127 39 tl. yalnız ilanda 3m yazıordu. orijinal 3m hiç görmediğimden karşılaştırma yapamıcam. yarın elimde olur sanırım kargo. uygulama deneyimlerimi burada paylaşırım .kaplama yapan arkadaşlar ısıtma için fön makinesi mi kullandınız? kolaylıklar dilerim uğraşanlara.
slayerbadcat
ER
ER

İleti tek_efsane99 » 26 Kasım 2011 07:31

tabteam demiş ki:

fotoğrafları koymaya çalışırım önümüzdeki hafta içi.orta konsol çok da zorlamadı beni,eşimin yardımı ile yaptım alt tarafında hiç kırışma olmadı,fön makinası ile her defsında bir kaç santim kısmı ısıtıp sıvazlayarak yapıştırdım,bazen küçük hava kabarcıkları kalıyordu,onları iğne ucu ile kabarcığın oldugu yeri delip sıvazladım kayboldu.
ben konsolu,hava çerçevelerini,kapı açma kollarını(iç),ön höparlör kapağı çerçevelerini ve çıtaları kapladım,
hedefimde ayna ayar kollarının ordaki üçgen kısımları kaplamak vardı,ama çok zorlandım başaramadım ve erteledim.
konsol ilk giriştiğim kısım,yaptığım hata ise; konsolun arka yüzüne doğru katladığım kaplamanın fazlalıklarını kesmedim,konsolu yerine oturturken sıkıntı oldu,dörtlü ikaz ışığı düğmesi etrafındaki boşluk yeterli değil, düğme basılı kalıyordu kaplamadan sonra,lafın kısası kaplamanın fazlalıklarını mutlaka kesiniz.
tek_efsane99
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti slayerbadcat » 26 Kasım 2011 21:59

kargonun eve gelmesını beklemeden heycanla gidip kendım aldım. sağ aynayı ölçtüm folyoyu kaplamaya basladım. yaklaşık 1 saat uğraştım ama beceremedim.köşeler öyle yuvarlak ki bir taraftan çekince diğer taraf kırıştı.sonunda çıldırdım yaptıgımı da söküp attım. tam bir sinir harbi. sanırım olmamasının sebebi malzemenın gerçek karbon olmaması. bir de ben küçük bir fön makinesi kullandım.oldukca sıcak üflüyor ama yine de yetersiz sanırım. sıcak hava tabancaları 65 liradan başlıyor. bir ara da ondan alıp öyle denicem. hevesim kursağımda kaldı sonuç olarak.
slayerbadcat
ER
ER

İleti tek_efsane99 » 28 Kasım 2011 15:02

evet kaplama tam bir sabır işi bizim gibi amatörler için yani,
orta konsolu kaplayan arkadaşlara sormak istiyorum ; benim kaplama klima düğmelerinin oldugu içe kıvrılmış kısımlar arac içi sıcaklığı aşırı oldugu zaman kalkacak gibi görünüyor,alanya da yaşıyor olmam kaplamamın ömrünü etkileyecek mi acaba,kalkan yerleri basınca yapışıyor ama konsolu söküp iç taraftan altına yapıştırıcı mı sürsem diyorum,fikri olan varmı yada sıcaklık artınca kenarlardan kalkma yaparmı ?
tek_efsane99
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti slayerbadcat » 30 Kasım 2011 00:40

aracın plastik( göğüs ayna yan kapı plastikleri) parçalarına kaplama yapacak arkadaşlara bir öneri: uygulama yapacağınız yeri mutlaka deterjan yada yağ çözücü türü bieşeyle temizleyip kurulayın. çünkü muhtemelen daha önce oralara parlatıcı sürmüşsünüzdür ve ondan geriye bir yağ tabakası kalmıştır. bugün yaptığım uygulamaları bu şekilde yapınca çok daha iyi sonuç aldım. aksi halde folyo yapışmıyor yada bir süre sonra bırakıyor.
slayerbadcat
ER
ER

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 77 misafir