Chip Tuning Yaptıran Var Mı ?

Aracımıza uyguladığımız küçük büyük her tip modifiye çalışmaları.

Re: Chip Tuning Yaptıran Var Mı ?

İleti talhaaa » 22 Ağustos 2011 01:45

bu arada sitede incelediğim kullanıcı yorumlarına göre powerbox ların chip yazılım değişimine nazaran daha az maliyeti olduğunu ama buna nazaran dahada az güç çıkarabildiğini,bir kaç kişinin aracının sigorta panelini komple yaktığını(genel riskler)bunun için biraz daha pahalıda olsa daha güvenli ve daha performans sağlayan chip yazılım sistemine fazlasıyla kaydığını buda power box üretiminin azaldığı konusunda yorumlar vardı...bilgilerinize
talhaaa
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: pendik

İleti ByOnder » 22 Ağustos 2011 13:08

Hocam bende 4 yıl boyunca 6 silindir e30 3,25 kullandım ya kasası notoruna göre dahada küçük olan bi araç yoktur heralde.
Dediğiniz rakamları ancak ve ancak uzun yolda ve sokak jargonuyla tabir ederler ya topuğunuzun altında yumurta varmış gibi kullanırsanız belki anca. birde yanılıyo olabilirim kullandığınız bmw ye ait biz özellikti sanırım düşük devirli kullanımlarda 4 silindir olarak çalışıyor alet ama böyle bi kullanım insanı kanser edecek bi kullanım bmw ye binipte sırtım koltuğa yapışmayacaksa ne diye bmw ye biniyorum şehir içinde hala bu rakamların yakalanamayacağı iddaasındayım.

Clio ya gelince evet biz bunu burada tartıştık zaten aracım manuel 1,2 motor bu kasa için küçük fakat gene şehirler arasında şehirler arası yolda aynı aracın 1,6 sı daha az yakıt tüketir ama şehir içinde durum böyle değil neyse siz benim kusuruma bakmayın ben gereksiz bi konuya takılmışım kolay gelsin size.
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Pirelli P6
İsim ve Şehir: Samsun

İleti diplomali_amele » 23 Ağustos 2011 13:19

talhaaa demiş ki:üstad..sürekli gazlayacak değilim :))...ama istiyorumki bazen sollamalarda felan biraz daha atak olsun...

yaptıran arkadaş performans için size değişiklikten bahsettimi...??yani ona göre bu uygulamaya değmişmi?

bilgi verirseniz sevinirim

tek söyleye bileceğim sey yaptırmakla yaptırmamak arasında 5 enfazla 7 sn oynadığını öğrendiğim 7 ns senin için yeterli ise arkadaşım hemen yaptır.

söyle bir sıkıntı var 5 yıllık hayatını aracının 3 yıla düşürdüğünü söyledi servisteki arakdaşım ve motor aşırı yorulmaktan belli zaman sonra yakıt sarfiyatını sakin kullanımda litrede %1.1 artıyormuş buda 55 lt bir depoda baya bir maliyet demektir en kötüsü 3 ayda 4 yıl sonra motor sıkıntıları baş göstermeye başlıyormuş bu durumlarda

birçok kelinenin sonu ^^muş^^ gibi bitiyor sebebi başakasından öğrenerek size aktarmamdır tercih sizin arkadaşım...
diplomali_amele
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 evr 4ab
Kilometre: 7000
Yakıt: full benzin/lpg
Lastik Markası: Bidgestone Turanza
İsim ve Şehir: Yücel İSTANBUL

İleti cliobz » 10 Ekim 2011 08:45

Arkadaşlar selam,

ben 8-9 ay oldu sanıyorum Onno Usta'nın servisinde Chip Tuning yaptırdım.
1.5 65 HP olan aracım için. Ben genel olarak memnunum, aracınızı uzun zamandır kullanıyorsanız aradaki farkı rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.
600 TL ödemiştim. aradaki farkı hissedince merak edip Dyno'ya sokamadım ama fırsat bulursam tam ne olmus gücü görmek istiyorum.
Yakıt tüketimi uzun yolda düşüyor ancak şehir içinde artıyor. Bir de arabada 205/40/17 oldugu icin sarfiyat sehir ici 1,0-1,3 LT civarında arttı.
Motor ömrünü azalttıgına bende katılıyorum ancak sürekli arabayı zorlamadıgınız sürece ömründe cok farketmeyecektir. Ancak yokuslarda özellikle artan tork daha keyif verici.

Ama en nihayetinde arabah 65 HP Chip tuning sonrası ne olsa da dünyaları yeniden yaratmıyor araba....

Detaylı sorunuz olursa yaptırıp kullanan biri olarak yardımcı olabilirim.

Selamlar,

Onur
cliobz
ER
ER

Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI
Kilometre: 52000
Yakıt: Dizel
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: Istanbul

İleti Devrim » 10 Ekim 2011 09:22

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti diplomali_amele » 10 Ekim 2011 10:57

hayırlı olsun onur :)
diplomali_amele
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 evr 4ab
Kilometre: 7000
Yakıt: full benzin/lpg
Lastik Markası: Bidgestone Turanza
İsim ve Şehir: Yücel İSTANBUL

İleti filzof_alican » 11 Ekim 2011 15:08

@cliobz bendede chip var. uygulama esnasında servis söketini kullandımı usta?
benimki uyumlu olmadığı için beyni yerinden sökerek işlem yaptık.
filzof_alican
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: 2010 Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105bg
Kilometre: 30000
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Dunlop 205x55x15
İsim ve Şehir: blacksea

Önceki

Modifiye

Kimler çevrimiçi