konsol boyama

Aracımıza uyguladığımız küçük büyük her tip modifiye çalışmaları.

Re: konsol boyama

İleti omeralemdar » 09 Ağustos 2008 23:23

konsol tamamen çıkıyormu :?: :?:
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Yakıt: benzin
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

İleti ufuk5414 » 10 Ağustos 2008 11:33

güzel olmuş nasıl yaptın...ben bi cesaret edemiyorum vallaha hemen yaparım...
ufuk5414
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci
Kilometre: 60000
Yakıt: SHELL GTL+
Lastik Markası: BRİDGESTONE TURANZA
İsim ve Şehir: SAKARYA

İleti DOGAN » 12 Ağustos 2008 08:19

sanırım bir nabız yoklaması çekiyor :lol:
tolganın araba değil abi bu bunun teybinde spoyler yok :lol:
ama bence eksiklik var ,belki teybin çerçevesi boyanırsa güzel olabilir diye düşünüyorum :roll:
DOGAN
Moderatör
Moderatör

Motor Tipi & Gücü: 1,4 16V. 98 Bg.
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Doğan & Pendik/IST.

İleti Devrim » 12 Ağustos 2008 17:59

omeralemdar demiş ki:konsol tamamen çıkıyormu :?: :?:
Benim boyama işleriyle ilgili olarak bi' yerde yazmıştım, o bölge de çıkabiliyor ama güzel ve isabetli bir renk tutturmak lazım. Çok sırıtmış bu çalışma bence...

Murat demiş ki:...eğer teyp siyah renkteyse bu uygulama çok saçma olur resimdeki uygulamada olduğu gibi :mrgreen:
Katılıyorum. Geçen Praktiker'e, o sprey boyaların olduğu reyona gidip dakikalarca "teyp yöresi" için, yani o konsol için boya baktım... Hiçbir rengi konsola yakıştıramadım. Son kararım, öyle kalması şeklinde oldu. 8-)
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti barracuda » 18 Ağustos 2008 11:46

arkadaşlar geçen cumartesi iğrenç mavi olan ön gögüsü ve yabdaki çıtayı söktüm :) ... oto boyacısı arkadaşıma gittim ve mat simli siyaha boyattım aslında tam siyahta değil siyaha yakın koyu duman gibi bir renk. (araçta metalik siyah). şuan makine evde resim ekleyemiyorum ama gerçekten çok güzel bir renk oldu. boyatacak arkadaşlar hiç kasmasın 20 dakkada boyanıyor kuruyup montaja hazır hale geliyor .. sadece tek dikkat etmeniz geken şey üzerine vernik attırtmayın yoksa çok basit duruyor. boya mat olarak kalsın.
barracuda
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 3k
İsim ve Şehir: erhan / istanbul

İleti barracuda » 18 Ağustos 2008 11:50

ha bu arada teybimin rengide koyu gri olduğu için konsolla çok iyi uydu :mrgreen: hatta teybin çerçevesini bile boyattım aynı renge..
barracuda
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti omeralemdar » 18 Ağustos 2008 12:29

barracuda
kardeşim güle güle kullan gerçektem o mavi rengi çok mu aramış renault bana çok itici geliyordu iyi olmuştur şu an :roll:
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Yakıt: benzin
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

İleti Devrim » 18 Ağustos 2008 12:32

barracuda demiş ki:...oto boyacısı arkadaşıma gittim ve mat simli siyaha boyattım aslında tam siyahta değil siyaha yakın koyu duman gibi bir renk... ...boyatacak arkadaşlar hiç kasmasın 20 dakkada boyanıyor kuruyup montaja hazır hale geliyor...
Barracuda, hayırlı olsun diyeyim, güzel olmuştur, fotoğrafları bekliyoruz, çok merak ettim!.

Yalnız bir şey soracağım; acaba mevcut rengi çıkartmak adına bir işlem yaptılar mı, bilgin var mı? Yani -atıyorum- yarın ben seninkine benzer bir boya spreyi alsam ve konsolu söküp kendim boyasam diyorum... Konsol plastik. Üzerindeki rengi çıkartmaya çalışmak anlamsız sanırım değil mi? Senin arkadaş, direkt üzerine mi tatbik etti boyayı? Teşekkürler...
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti Bahadir » 18 Ağustos 2008 13:36

barracuda demiş ki:arkadaşlar geçen cumartesi iğrenç mavi olan ön gögüsü ve yabdaki çıtayı söktüm :) ... oto boyacısı arkadaşıma gittim ve mat simli siyaha boyattım aslında tam siyahta değil siyaha yakın koyu duman gibi bir renk. (araçta metalik siyah). şuan makine evde resim ekleyemiyorum ama gerçekten çok güzel bir renk oldu. boyatacak arkadaşlar hiç kasmasın 20 dakkada boyanıyor kuruyup montaja hazır hale geliyor .. sadece tek dikkat etmeniz geken şey üzerine vernik attırtmayın yoksa çok basit duruyor. boya mat olarak kalsın.

Kesinlikle çok merak ettimmm. Resimleri eklersen çok sevinirim. Ve bu arada boya olarak ne kullanıldı. Ne kadara yapıldı. Nasıl durdu. Ben dinamik modellerde oluduğu gibi metalik yaptırmak istiyorum oraları. Aslında renk olarak maviyi severim ama artık baydı beni.
Bahadir
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 70000
Yakıt: Shell GTL +
Lastik Markası: Michelin Enegy Saver
İsim ve Şehir: Ankara

İleti Devrim » 18 Ağustos 2008 17:39

:arrow: Barracuda kendi foto'larını ekleyene kadar, ben internet'te biraz gezdim ve bazı Clio3'lerimizin iç görünümlerini topladım.
İşte bi' kaç örnek:

Konsol, çıtaların renginde. Estetik açıdan böyle olması daha uygun aslında...
[ img ]

Bu foto sadece değişik çıtaları göstermek için karışmış araya. :)
[ img ]

Bir RS modele ait olduğunu düşündüğüm iç görünüm. Konsol ve çıtalar daha kurşuni bir renkte.
[ img ]

Bu da spor bir model ve gümüş renkli konsol.
[ img ]

Aslında buradaki renk de çok hoşuma gitti ama şahsen ben çıtaları gümüşe boyadım bir kere...
[ img ]

:idea: Görünen o ki temel olarak çıtalarla konsolu, veya estetik olarak ilişkili olan yerleri aynı renge boyamak daha bir bütünlük arzediyor. Tolga'nın ilk iletisinde verdiği fotoğrafta da bu var. Buna göre, çıtaları ve havalandırma çerçevelerini gümüş renge boyayan biz bir kaç arkadaş, konsolu da gümüşe boyamamız gerekiyor (arzu edersek). :) Halâ sırıtacağını düşünüyorum. Ama denesem mi diye de düşünüyorum. Boyadıktan sonra geri dönüşü olmazsa kötü olur hani...
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti barracuda » 19 Ağustos 2008 07:52

Devrim demiş ki:
barracuda demiş ki:...oto boyacısı arkadaşıma gittim ve mat simli siyaha boyattım aslında tam siyahta değil siyaha yakın koyu duman gibi bir renk... ...boyatacak arkadaşlar hiç kasmasın 20 dakkada boyanıyor kuruyup montaja hazır hale geliyor...
Barracuda, hayırlı olsun diyeyim, güzel olmuştur, fotoğrafları bekliyoruz, çok merak ettim!.

Yalnız bir şey soracağım; acaba mevcut rengi çıkartmak adına bir işlem yaptılar mı, bilgin var mı? Yani -atıyorum- yarın ben seninkine benzer bir boya spreyi alsam ve konsolu söküp kendim boyasam diyorum... Konsol plastik. Üzerindeki rengi çıkartmaya çalışmak anlamsız sanırım değil mi? Senin arkadaş, direkt üzerine mi tatbik etti boyayı? Teşekkürler...

evet mevcut rengin üzerine boyadılar direk. sadece boya tutsun diye değişik telli sünger gibi bişeyle çizmeden matlaştırdılar yüzeyi.
barracuda
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti barracuda » 19 Ağustos 2008 07:56

Bahadir demiş ki:
barracuda demiş ki:arkadaşlar geçen cumartesi iğrenç mavi olan ön gögüsü ve yabdaki çıtayı söktüm :) ... oto boyacısı arkadaşıma gittim ve mat simli siyaha boyattım aslında tam siyahta değil siyaha yakın koyu duman gibi bir renk. (araçta metalik siyah). şuan makine evde resim ekleyemiyorum ama gerçekten çok güzel bir renk oldu. boyatacak arkadaşlar hiç kasmasın 20 dakkada boyanıyor kuruyup montaja hazır hale geliyor .. sadece tek dikkat etmeniz geken şey üzerine vernik attırtmayın yoksa çok basit duruyor. boya mat olarak kalsın.

Kesinlikle çok merak ettimmm. Resimleri eklersen çok sevinirim. Ve bu arada boya olarak ne kullanıldı. Ne kadara yapıldı. Nasıl durdu. Ben dinamik modellerde oluduğu gibi metalik yaptırmak istiyorum oraları. Aslında renk olarak maviyi severim ama artık baydı beni.

iş yerime getiricem yarın resimleri ..burdan eklemeye çalışıcam evde internet kapanmış.. boya olarak normal araba boyası kullanıldı .hatta 2006 audi a6 boyasıydı tam olarak :) simli bir siyah demek geliyor ama tamda siyah olmayan bir renk.füme gibi.. tek fark üzerine vernik atılmadı çünkü çok parlarsa basit durur gibi geldi bana..şuan simli ve mat bir füme :)
barracuda
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti barracuda » 19 Ağustos 2008 07:57

aslında rs inki gibi kurşuni renkte olur hem aydınlık yapar içeriyi
barracuda
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti barracuda » 21 Ağustos 2008 19:59

[ img ]

[ img ]

işte konsolum ve yeni rengi ...
barracuda
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti SAFAK SAHIN » 22 Ağustos 2008 10:46

bencemaviden daha iyi olmuş .Göze daha hoş görünüyor.Ellerine sağlık.İyi cesaret bende daha yapacam ama cesaret edemiyorum.Bakalım yapabilecemmi yoksa böylemi kalacak.Ben metalik düşünüyorum
SAFAK SAHIN
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: CLIOIII Aut/2006
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 V.
Kilometre: 87000
Yakıt: shell-95 oktan
Lastik Markası: bridgestone-Turanza
İsim ve Şehir: İZMİT/Karamürsel

Sonraki

Modifiye

Kimler çevrimiçi