[3.1 Auth] Havalandırma Çerçevelerinin Boyanması

Aracımıza uyguladığımız küçük büyük her tip modifiye çalışmaları.

Re: Havalandırma Çerçevelerinin Boyanması

İleti Devrim » 23 Temmuz 2008 01:17

Evet deneme yapmak iyi düşünce. Henkel'in metalik sprey'ini bul. Zaten kapaklarındaki görünüm ne ise o oluyor içindeki de...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti SAFAK SAHIN » 23 Temmuz 2008 02:21

devrim çok güzel olmuş güle güle kullan arkadaşım.Eğer vaktim olursa bende yapmak isterimçok hoş görünüyor valla.
SAFAK SAHIN
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: CLIOIII Aut/2006
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 V.
Kilometre: 87000
Yakıt: shell-95 oktan
Lastik Markası: bridgestone-Turanza
İsim ve Şehir: İZMİT/Karamürsel

Re: [Devrim] ClioIII 1.5dCi 65hp Auth. Platin Gri.

İleti SAFAK SAHIN » 23 Temmuz 2008 02:32

Devrim tek kelimeyle harikasın valla.Avrupa sitlerinin papucunu damamı attın çöpemi attın bilinmez.Harika anlatım Harika resimler.Seni bu çalışmandan dolayı öpüyorum.
SAFAK SAHIN
Moderatör
Moderatör

İleti omeralemdar » 23 Temmuz 2008 10:53

süper olur arabaya çok degişik bir hava katmış devrim tekrar güle güle kullan :roll:
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Yakıt: benzin
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

İleti DOGAN » 03 Ağustos 2008 01:07

Devrim demiş ki:[ img ]

abi kusura bakma yaa ,nedir bendeki bu dikkatsizlik anlamadım valla yeni gördüm devrimcim valla 10 numara olmuş ellerine sağlık.nasıl boyadan memnun kaldınmı iyi kapatıyormu..?bu arada hoparlör kapaklarının çevresini nasıl boyadın,gerçi yazdığından anladığım kadarı ile o kısmı komple söktün doğrumu..?ilk işim pazartesi gidip boya ve zımpara almak olacak..! bizimkilerde köye gitti zaten kaldık evde tek başımıza,evin tadı tuzu yok banada bir uğraş olur :cry:
DOGAN
Moderatör
Moderatör

Motor Tipi & Gücü: 1,4 16V. 98 Bg.
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Doğan & Pendik/IST.

İleti DOGAN » 03 Ağustos 2008 01:10

vitesin çerçeveside boyalı :shock:
arka kapılardaki hoparlör çerçevesini ne yaptın boyadınmı..?
gerçi orası tek parça zor olur ama senin işin belli olmaz zaman varken bir el atmışsındır :D
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti DOGAN » 03 Ağustos 2008 01:48

valla daha açık anlatılamazdı herhalde valla güzel olmuş ellerine sağlık..!
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti Devrim » 03 Ağustos 2008 18:00

DOGAN demiş ki:...nasıl boyadan memnun kaldınmı iyi kapatıyormu..?bu arada hoparlör kapaklarının çevresini nasıl boyadın,gerçi yazdığından anladığım kadarı ile o kısmı komple söktün doğrumu..?ilk işim pazartesi gidip boya ve zımpara almak olacak...

...vitesin çerçeveside boyalı :shock:
arka kapılardaki hoparlör çerçevesini ne yaptın boyadınmı..?. gerçi orası tek parça zor olur...

:) Abi sırasıyla;

* Boyadan çok memnunum. Yani, "boyama işlemi" açısından soruyorsan, herkesin dediği gibi aracın iç havasını değiştirdi, mutluyum. "Boya kalitesi" açısından soruyorsan, o da çok iyi. Valla tatilden dönerken bizim hanım, koltuğu kaydırarak geriye dayayıp ayaklarını uzattı "sağ havalandırmaya". Bilerek bir şey demedim ama ne boyada bir şey vardı ne de hanımın topuğunda!. :lol: Yani artık sim falan bulaşmıyor. Sağlam oldu!

* Abi hoparlör kapağına ilişkin benim aracın foto'larının olduğu sayfada uzun bir anlatımım var. Hoparlör kapağının alt tarafında bir çentik var. Tornavida ile kurtarabiliyorsun. Aşağı doğru çekince, yukarıda bir kanca gibi bir şeyin tuttuğunu görürsün, onu da kolayca çıkartabiliyorsun. Yani "komple" derken kapı döşemesine dokunmuyorsun. Ha, "komple" şu şekilde oldu, sadece "çerçeve" çıkmıyor. O petek doku ile beraber geliyor malesef. Ayrı değil yani havalandırma gibi... Ama işte, Garaj'daki sayfamda anlattım. Kendimce bir yöntemle sadece çerçeveyi boyayabildim. Okursun abi...

* Malzemelerle ilgili yine bir iki satır yazdım. Bilgiler mevcut...

*Vites çerçevesi ilk başta aklımda yoktu. Sonradan farkettim o çerçeveyi. Zaten boyadıktan sonra, ablamın Ford Fusion'da da gördüm, onunki de boyalı. :mrgreen: Özellikle vites çerçevesi güzel oldu!...

*Arka hoparlörü -evet- çıkartamadım. Döşemeye birleşik sanırım. Gıcık aldım ama, neden farklı yapmışlar ki?!... O yüzden bıraktım, boyamadım. :)

DOGAN demiş ki:...ama senin işin belli olmaz zaman varken bir el atmışsındır :D
:) Valla tüm aracın içini boyayacaktım, dermişim... Benim araçta sis farları yok. Acaba tampondaki far bölgesini de mi boyasam "şekil" durur dedim de.. Vaz geçtim. :mrgreen:

Teşekkür ederim bu arada, sağol güzel sözlerin için...
:)
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti SAFAK SAHIN » 03 Ağustos 2008 20:44

süper olmuş süper.Valla harika.Gerçi yamıştım ama tekrar yazmak istedim .harika harik.bende yapacam ama ne zman bilmiyorum.
SAFAK SAHIN
Moderatör
Moderatör

İleti DOGAN » 04 Ağustos 2008 00:04

valla sis çerçevelerini biri boyamıştı ama kimdi hatırlamıyorum garaja bir bakmak lazım gayet hoş duruyordu hele birde sizin aracın rengide yatkın güzel durur bizimkinde sırıtır diye düşünüyorum ama kokpit kaçmaz mutlaka boyanacak p.tesi bu işe bir el atacam artık :P
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti DOGAN » 07 Ağustos 2008 16:22

yaw devrimcim dün gece iş'e giderken parçaları yanımda götürdüm zımparalarım diye,zımparalarken yanıma biri geldide bana boyanın tutması için biraz pürüzlü olması gerekir dedi ve kafamı karıştırdı.bizde yaptık kaymak gibi inşallah elimizde kalmaz,sen bu konuda ne düşünüyorsun :shock:
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti Devrim » 07 Ağustos 2008 17:40

İyi bir büyüteçle veya mikroskopla bi bak derim abi parçalara. Zaten aslında öyle pürüzlü ki onlar... "Bence", çok pürüzlü yüzeye boyanın (özellikle sprey boyanın) iyi nüfuz etmeyeceğini, altında hava boşluklarının kalabileceğini ve bu yüzden bir süre sonra veya bir darbe durumunda boyanın kolaylıkla kalkabileceğini düşünüyorum. Mümkün olduğunca düz ve pürüzsüz yapınca boyanın daha iyi "yapışacağını" düşünüyorum. Ki bizim mükemmel zımpara yaparak pürüzsüz, dümdüz dediğimiz o yüzey bile dehşet pürüz içeriyor zaten abi...

Şu an benim boyamalarda hiç bir problem, gedik, çentik yok. Fakat, bagajımızda, kilit mekanizmasının olduğu uzun bölgede, sağda ve solda iki çıkabilir plastik parça var. Onları da çıkartıp boyamıştım laf olsun diye. Ama zımparalamadan. İşte onlardan biri 1-2 mm'lik çapta boya atmış üzerinden... Ama eminim zımparalasaydım olmazdı...

Bugün servisteydim. Çok matrak bir usta vardı ve sohbet ettik 3 satt boyunca. Gösterdim yaptığımı. Çok güldü ama beğendi. "Öğretmenlikten istifa edersen gel seni işe alalım" gibi geyikler çevirdik, eğlendik. Orada da bahsi geçti zımparalamanın önemi hakkında... Ayrıca bence zımparadan kaytarıyorsun gibi geldi bana. :mrgreen: Devam abi zımparaya. :D (Gerçi pardon, şimdi okudum Garaj sayfanı; boyayı bile bitirmişsin! :))
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti DOGAN » 07 Ağustos 2008 18:19

içimi rahatlattın be devrimcim :D
ah be devrimcim ne kaytarması iş yerinde arkadaşlara makara konusu bile oldum valla :lol:
bugün hesapladımda toplam 27 saat bir fiil zımpara yapmışım,ama değdiğine inanıyorum ;)
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti Devrim » 07 Ağustos 2008 19:57

DOGAN demiş ki:...toplam 27 saat bir fiil zımpara yapmışım,ama değdiğine inanıyorum ;)
Oh; abi o zaman senin işçilik benimkinden iyi olmuş gibi. :) Parçaları yerine takınca değdiğini göreceksindir eminim.
Bu arada, "öncesi" - "sonrası" fotoğrafları istiyoruz. ;)
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti DOGAN » 07 Ağustos 2008 20:46

Devrim demiş ki:
DOGAN demiş ki:...toplam 27 saat bir fiil zımpara yapmışım,ama değdiğine inanıyorum ;)
Oh; abi o zaman senin işçilik benimkinden iyi olmuş gibi. :) Parçaları yerine takınca değdiğini göreceksindir eminim.
Bu arada, "öncesi" - "sonrası" fotoğrafları istiyoruz. ;)

öncesi..... :cry:
valla foto çekecek ne telefonum var nede makina :(
telefonum kırıldı şuan nokia 3310 ile idare edyiyorum fotoğraf makinam ise eşimle beraber yaylada,bende kaldım yaya :x
ama sonrasının fotolarını merak etme organizasyon sağlam yoldan geçen birini ayartacam fotoları çektikten sonra evden
bluetoot ile bilgisayarıma aktaracam nasıl...? şaka bir yana zor olacak ama aktaracağız bir şekilde,bu konuda hiç bukadar
aciz kalmamıştım yaktı beni valla eşim sözde 10 günlüğüne gitmişti 2 hafta daha uzadı anlayacağın 2 hafta foto yok :cry:
DOGAN
Moderatör
Moderatör

ÖncekiSonraki

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir