Alpine SWE-815 Aktif Subwoofer

Aracımızda bulunan ya da sonradan döşediğimiz ses üniteleri, hoparlörler ve diğer cihazlar.

Alpine SWE-815 Aktif Subwoofer

İleti KAZIMYILMAZ » 04 Mart 2015 10:53

Arkadaşlar merhaba,

Geçtiğimiz günlerde aracımdaki ses sistemine takviye yapmaya karar verdim. Uzun süredir eksikliğini hissettiğim tek nokta olan zayıf bass sesleri güçlendirmekti. Arkamys 3D ses sistemi (4 adet hoparlör + 4 adet tweeter) zaten araç üzerinde fabrika çıkışı olarak mevcuttu. Ses kalitesi gerçektende de çok iyi. O yüzden hoparlörlere dokunmak istemedim.

Bunun sonucunda mevcut sistemin bütünlüğünü bozmayacak kaliteli bir subwoofer arayışı içine girdim. Kullanıcı görüşleri ve markanın piyasadaki prestijini de göz önünde bulundururak Alpine SWE-815 tipi 20 cm'lik aktif subwoofer aldım. Piyasada en uygun fiyat 399 TL ile Mediamarkt online sitesindeydi. Ben gidip İzmir Balçova mağazasından pazarlık ederek 350 liraya 9 taksit ile aldım.

Kurulum için Karşıyaka Girne' de bir oto elektrikçiye gittim. Elektrikçi woofer'ı ilk gördüğünde "abi çok ufakmış bu, inşallah ön taraftan sesini duyabilirsin" dedi. :( (Araç Megane 3)

Kurulum 45 dakika içinde bitti. Ve test için sesi açtığımızda kulaklarımıza inanamadık :) 30 cm' lik bir subwoofer gibi ses çıkıyor cihazdan. Gerçektende çok memnun kaldım. Kompakt bir çözüm isteyenler varsa kesinlikle tavsiye ederim, ürün ilave bir amfiye ihtiyaç duymuyor. Ben çok memnun kaldım. Bagajda çok çok az yer kaplıyor ve ses müthiş. Ayar kumandasını da elimin altında bir yere koydum. Oynayıp duruyorum valla...

Eğer kaliteli, derin bas istiyorsanız, müziği sadece siz dinleyecekseniz çok iyi bir seçim olur. Ama "yok arkadaş ben sesi açınca bütün mahalleyle birlikte müzik dinlerim" diyorsanız bu ürün size göre değil. Gücüyle ilgili fikir vermesi açısından söylüyorum, sesi yarıda biraz fazla açınca aynada takılı olan cevşen-ül kebir hopluyor.

Ürünü isterseniz altındaki parçayı çıkartarak portlu yada portsuz olarak da kullanabiliyorsunuz.

http://www.alpine.com.tr/p/Products/powered-subwoofer-boxes45/swe-815

http://i.hizliresim.com/GvyYqV.jpg
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

Ses ve Müzik Sistemleri