Ses Sistemi Tavsiye...

Aracımızda bulunan ya da sonradan döşediğimiz ses üniteleri, hoparlörler ve diğer cihazlar.

Re: Ses Sistemi Tavsiye...

İleti Kubilayoktay » 27 Kasım 2012 21:25

Burock demiş ki:
Kubilayoktay demiş ki:ben de bu ara orj teybi bozmadan küçük bir sistem kurdurayım diyorum. konu kirliliği olmasın diye yeni konu açmadım. bilen ağabeyler, arkadaşlardan görüş ve önerilerini almak isterim. sağlıcakla kalın.

Bütçe önemli sistem için kaç lira ayırabilirsin bilmem. Ancak oem teyb kullanılıcak ise, güzel bir rca çıkışı olan çeviricilerden almak şart. Kalitelileri 100/150tl arasında diyebilirim parazit kesilme vs. istemiyosan çeviricinin markası önemlidir.
Önlere 13 mid takımı tercihen JBL olabilir arkalara da koaksiyel 13cm hoparlör, bir 4 kanallı amfi yanında da 30 cm normal seviye wofer güzel bir tesisat olur. Eğer sub wofer istemiyorum bagajda yer kaplamasın dersen, 2 takım mid bass takılıp amfi ile beslenir o zaman da tadından yenmez. Her hali ile oem'den güzel olacağına emin olabilirsin.

bütçe olarak 600-700-800 verebilirim sub çok önemli değil. bagaj lazım :) peki tesisat için bu oto sesçilerine mi gideyim özellikle rca'lı çevirici için. marka ve bulunabilirlik açısından bir tavsiyeniz var mı? oem teyp olcağı için aman aman bir şeyler olmayacak zaten ama verdiğim bütçe dahilinde en iyi sistem ne olabilir? marka model vs? ayrıca teşekkürler ilginiz için.
Kubilayoktay
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85BG
Kilometre: 3000
Yakıt: PO V/Max Eurodizel
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Kubilay - Kadirli

İleti KAZIMYILMAZ » 28 Kasım 2012 08:31

Kubilayoktay demiş ki:
Burock demiş ki:
Kubilayoktay demiş ki:ben de bu ara orj teybi bozmadan küçük bir sistem kurdurayım diyorum. konu kirliliği olmasın diye yeni konu açmadım. bilen ağabeyler, arkadaşlardan görüş ve önerilerini almak isterim. sağlıcakla kalın.

Bütçe önemli sistem için kaç lira ayırabilirsin bilmem. Ancak oem teyb kullanılıcak ise, güzel bir rca çıkışı olan çeviricilerden almak şart. Kalitelileri 100/150tl arasında diyebilirim parazit kesilme vs. istemiyosan çeviricinin markası önemlidir.
Önlere 13 mid takımı tercihen JBL olabilir arkalara da koaksiyel 13cm hoparlör, bir 4 kanallı amfi yanında da 30 cm normal seviye wofer güzel bir tesisat olur. Eğer sub wofer istemiyorum bagajda yer kaplamasın dersen, 2 takım mid bass takılıp amfi ile beslenir o zaman da tadından yenmez. Her hali ile oem'den güzel olacağına emin olabilirsin.

bütçe olarak 600-700-800 verebilirim sub çok önemli değil. bagaj lazım :) peki tesisat için bu oto sesçilerine mi gideyim özellikle rca'lı çevirici için. marka ve bulunabilirlik açısından bir tavsiyeniz var mı? oem teyp olcağı için aman aman bir şeyler olmayacak zaten ama verdiğim bütçe dahilinde en iyi sistem ne olabilir? marka model vs? ayrıca teşekkürler ilginiz için.

Ben ses sistemin bağlarken RCA çevirici çok araştırdım. 4 marka denedim en iyisinin bu olduğunu söyleyebilirim. Ama biraz pahalı haberin ola...

SLI 4
http://www.connection.eu/index.php?category=9&family=24&tipo=55&prodotto=343&submit=Go&link=accessories
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti Burock » 28 Kasım 2012 13:08

Sli bu iş için en iyisi diyebilirim ancak fiyatını bilmiyorum. Kubilay dostum sub istemiyosan eğer 1 takım mid, bir takım da koaksiyel kolon bir de 4 kanallı güzel bir amfi alınır. Deck çevirici kablolama işçilik filan aşşağı yukarı 800'ü bulur sağlam bir sistem için önemli olan doğru marka seçimi ve net ses alabilmektir. Çok ses alıp tizler hanya'ya basslar konyaya gittikten sonra anlamı yok. Tabi akabinde işçilikte önemli bir faktör.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Kilometre: 0
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti ycetin » 11 Ağustos 2016 13:59

Arkadaşlar herkese merhaba.
Forumda yeniyim. İsmim Yiğit. İstanbul'da ikamet etmekteyim. 2005 model Clio2 Hb 1.2 16V aracım var.

Arabamda Kingvox KV-1450 4x50W model oto teyp var. Daha temiz bir ses alabilmek adına ne yapmam gerekiyor? Sizden ricam yardımlarınızı benden esirgememeniz :) şimdiden herkese teşekkürler.
ycetin
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 200000
Yakıt: Shell Nitro
İsim ve Şehir: Yiğit ÇETİN/İstanbul

Önceki

Ses ve Müzik Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 61 misafir