Arka Hoparlör Sorunu ve Amfi Tavsiyesi.

Aracımızda bulunan ya da sonradan döşediğimiz ses üniteleri, hoparlörler ve diğer cihazlar.

Re: Arka Hoparlör Sorunu ve Amfi Tavsiyesi.

İleti Kubilayoktay » 09 Nisan 2012 14:35

taylantay demiş ki:Benim araba 2009 Extreme FAZ 1 ve arka kapılarda hoparlör yok. Sanırım hiç birinin orjinalinde yok ama serviste alırken takılmış olanlar vardır. Sonuçta bagaj lambası takmayarak kar elde etmeyi düşünen Renault pazarlama mantığına göre arka kapılara takılacak hoparlör büyük masraf onlar için :)

Renault koca bir bilmece. mesela benim 2012 extreme'de bagaj ve torpido lambası mevcut, alaşımlı jant yani normal donanımın getirisi mevcut. ama euro5 motorla çıkan extremelerde henüz alaşım jant göremedim. opsiyon mu oldu artık bilinmez. ya da öyle mi üretiyorlar? faz1 extremelerde de benzer şekilde arka kapı hoparlörleri olmayabilir. ama faz2lerde var diye biliyorum.
Kubilayoktay
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85BG
Kilometre: 3000
Yakıt: PO V/Max Eurodizel
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Kubilay - Kadirli

İleti semih89 » 09 Nisan 2012 19:58

önde tivitırlar var ses o yüzden kaliteli geliyor olabilir
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti batuavran » 11 Nisan 2012 19:00

Kubilayoktay demiş ki:
batuavran demiş ki:
taylantay demiş ki:Güzel tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim değerli dostlar, en azından fikir sahibi oldum. Sanırım Extrem donanımların hiç birinde arka kapılarda hoparlör yok. Şu durumda ön kapıdaki orjinal hoparlörleri orta düzey bir hopalrlörle değiştirsem, ayrıca bir de amfi alsam, beni idare edecek bir donanıma sahip olmuş olurum.

şimdi merak ettim extremelerde arka kapılarda hoparlör yok demek? bana var gibi gelmişti eve gidince ilk işim hoparlöre bakmak olacak. symbol de yok ama clio III de var sanırım.

Faz 1 leri bilmiyorum ama faz 2 lerde arka kapılarda hoparlör mevcut. zaten normalde 4x15w olan teyp de 4x20 olarak güncellenmiş. yalnız ben şöyle bir şey fark ettim, öndeki hoparlörler güçlüyken arkadaki hoparlörler çok zayıf. en azından öne kıyasla çok zayıf. zaten yukarıda da sorduğum hoparlörleri değiştirsem ses seviyesi 24'ün üzerindeyken cızırtısız patırtısız ses alabilir miyim sorusunu da arka hoparlörlerin dandikliğine istinaden sormuştum.

baktım varmış... extreme 2011 fazII
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
batuavran
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: CAPTUR
Motor Tipi & Gücü: 1.5dc 90bg ICON EDC
Kilometre: 6000
Yakıt: shell
Lastik Markası: MİCHLEN
İsim ve Şehir: batuhan (adanalı ama denizlide)

İleti ercan28 » 25 Haziran 2012 21:40

KAZIMYILMAZ demiş ki:
Kubilayoktay demiş ki:Aslında pek de bangır bangır dinlemek istemiyorum ben. şöyle söyleyeyim ses seviyesi 22'deyken gaza basınca hıza duyarlı olarak artıyor ya, maşallah cazırtı cuzurtudan aracın içinde kim varsa zehirleniyor. çözüm için orijinalliği bozmadan bir adet amfi yazıyorsunuz yani?

Yakın zamanda aracın üzerindeki orjinal mp3 çaları kullanarak bende ufaktan bir ses sistemi yaptım.
Malum orjinal teyplerde amfi çıkışı yok amfi takmak isterseniz bir konvertör almanız gerekiyor. Fİyatları 10 ile 150 TL arasında değişiyor.

Eğer orjinal teybinizi kullanacaksanız ve amfi takmayı düşünüyorsanız benim tavsiyem, orta kalite bir amfi, bir adet küçük 25-30 cm bass hoparlör alıp hayatınıza devam etmeniz yönünde :)
Ama bu işi yapacaklar için en büyük sıkıntı hi-lo konvertörün kaliteli bir marka tercih edilmesi. Bu parça amfilendirilmiş teyp çıkışınızı line-out'a çevirme işini yapıyor. Bu parça düzgün değilse ses parazitli boğuk çıkıyor. Ben önce piyasada 20 TL ye satılan bir parça ile denedim ses kötüydü. Kaliteli bir markadan aldıktan sonra ses süper oldu..
Sormak istediğin bir konu olursa her zaman yardımcı olabilirim...

merhaba.... hi-lo konvertörünüzün marka ve fiyatını öğrenebilirmiyim
ercan28
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 65bg
Kilometre: 49000
Lastik Markası: bridgestone er 300
İsim ve Şehir: istanbul

İleti KAZIMYILMAZ » 26 Haziran 2012 16:46

Benim aldığım marka Audison Connection SLI 4 gerçektende kaliteli bir marka. Ortalama fiyatları 150-200 TL arası. Ama şu anda kaç para tam olarak bilemiyorum.

http://www.connection.eu/index.php?q_menu=343&link=accessories

Audison Connection SLI 4
Interfaces
REFERENCE GRADE CABLE FOR THE UNCOMPROMISING AUDIOPHILE

• OUTPUT CONVERTER 4:1 STEPDOWN RATIO
• ARTTM Automatic Remote Turn-on
• HIGH NOISE REJECTION
• CHROME-PLATED RCA’S
• Durable die-cast aluminium chassis
• Protective translucent black polycarbonate cover
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti ercan28 » 26 Haziran 2012 19:21

KAZIMYILMAZ demiş ki:Benim aldığım marka Audison Connection SLI 4 gerçektende kaliteli bir marka. Ortalama fiyatları 150-200 TL arası. Ama şu anda kaç para tam olarak bilemiyorum.

http://www.connection.eu/index.php?q_menu=343&link=accessories

Audison Connection SLI 4
Interfaces
REFERENCE GRADE CABLE FOR THE UNCOMPROMISING AUDIOPHILE

• OUTPUT CONVERTER 4:1 STEPDOWN RATIO
• ARTTM Automatic Remote Turn-on
• HIGH NOISE REJECTION
• CHROME-PLATED RCA’S
• Durable die-cast aluminium chassis
eyvallah hızlı cevap için...senin yazını okudum ve aynı senin aracındakileri kendi aracıma uygulamayı düşünüyorum..bir adet amfi bir adet 25cm bas alıp aracın orjinalliğini bozmadan kendi teybini kullanarak müzik sistemini bir adım öne taşımaya çalışacağım..bu işlemibir arkadaşımla yapmayı düşünüyorum ve aküden amfiye kablo çekmemiz gerekiyor.. senin aracını bir ustayamı yaptırdın yoksa kendinmi yaptın bilmiyorum ama belki görmüşsündür diye sormak istiyorum AKÜDEN AMFİYE KABLO ÇEKİLECEK EN KOLAY YER NERESİDİR.ilgine alakana tekrar teşekkürler....
• Protective translucent black polycarbonate cover
ercan28
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 65bg
Kilometre: 49000
Lastik Markası: bridgestone er 300
İsim ve Şehir: istanbul

Önceki

Ses ve Müzik Sistemleri