Ses sistemi için yardım..

Aracımızda bulunan ya da sonradan döşediğimiz ses üniteleri, hoparlörler ve diğer cihazlar.

Ses sistemi için yardım..

İleti samet358 » 05 Haziran 2011 18:45

Herkese merhabalar kardeşlerim abilerim. Askerden yeni geldim. Müzik bağımlısı olarak malumunuz 5 buçuk aydır doğru dürüst müzik dinleyemedim. Şimdi arabama orta ayar bi ses sistemi kurarak bu yaz askerliğin acısını çıkarmak istiyorum. ama bu konularda hiçbir bilgim yok. yaklaşık 550 - 650 tl bi limitim var. 30 cm bass, component, birde bunlara uygun amfi istiyorum. Anlayan bilen vardır, ne önerirsiniz? orj. teyibimi kullanacağım.. yardımcı olursanız çok sevinirim..
ilk araştırmamda şunları düşündüm:

- KICKER COMP12 30 CM SUBWOFER
- KICKER DS 650.2 16 cm COMPONENT
- KICKER DX200.4 Amfi

Bir de şunu merak ediyorum, mid takımı ve component arasında ne fark vardır. fiyatları yaklaşık aynı.. hangisi daha iyi olur?
samet358
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: içten yanmalı
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Bursa

Re: Ses sistemi için yardım..

İleti MertDeniz » 05 Haziran 2011 20:21

Orjinal teyplerimiz çok kaliteli bir şey değil. Bu konuda ben de çok bilgi sahibi değilim ancak teybinizi değiştirmenizi öneririm. Çünkü ne kadar ses sistemi uygularsanız uygulayın, bizim teyplerle çok kaliteli ses alamazsınız.
MertDeniz
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Megane II Expression
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 85 BG
Kilometre: 30000
Yakıt: Shell V-Power
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti impossible » 05 Haziran 2011 20:36

orta ve ortaya yakın bişi istiyorsan kendi teyibin yeterli gelecektir bence, hem kokpitde başka bi teyp pek hoş görünmez hem de hırsızlara daha çok davetiye çıkarmış olursun :idea:
kendi hoparlör ebatlarında kapılara ve ön camdaki tweeter haznesiyle işi çözersin, kutu bass ve amfi bagajda tertemiz iş çıkar, ama marka model uyumunu pek bilemiyorum
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti MertDeniz » 05 Haziran 2011 21:26

Evet orjinal olmayan teyipleri hiç yakıştırmıyorum ben de. Ama genelde orjinal teyiplerimizin ses sistemleri için yeterli gelmedğini duyarım hep. Deneyimim yok bu konuda. Teknik olarak bir kaç özelliğini biliyorum. Onlar da çok iyi değil sanırım. Ama deneyimim yok söylediğim gibi. Belki de orta düzey bir ses sistemine yeterli gelecektir.
MertDeniz
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Megane II Expression
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 85 BG
Kilometre: 30000
Yakıt: Shell V-Power
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti levolution » 05 Haziran 2011 22:14

selam, geçmiş olsun, sivil hayatta başarılar.
araçta bulunan cd çalar ile bir sony ya da pioneer arasında müthiş ses farkı var, hoparlörleri değiştirmeseniz bile ses kalitesi net farkediliyor. bir önceki clio2'de sony cdx gt414u cd-aux-usb çalar ile 13lük 150w sony xplod kullandım, çok temiz ses alıyordum. mahalleye yayın yapabiliyordum yüksek seslerde cazırdamadan.
Devrim bey de xplod takmıştı arkaya yanlış hatırlamıyorsam.
ilk clio2'de de aynı cd çalarla vostek diye bir marka hoparlör taktırmıştım, param yoktu, ucuz yollu bir şey tak demiştim, hem ucuzdur hem de güzel ses verir demişti takan elektronikçi vostek için, fena değildi gerçekten. 2009 yazında 4 tanesine 80 lira vermiştim.
ilk arabam R11'de bahsi geçen sony cd çalar ile önde 13lük xplod ve arkada 420w pioneer kullandım, çok daha iyi ses alıyordum, tepkiler de alıyordum. polis uyarmıştı bir kaç kez ses yüzünden.
bence çıkışı 4x15w olan orijinal cd çalara amfi ya da sub almaktansa 4x55w bir cd çalarla birlikte önce hoparlörleri alıp ilerde maddi imkanlar el verince amfi ve sub olayına girmek daha mantıklı.

ha bu kadar şey söyledim, bende durum ne? böyle: şu anda arabada varsayılan ayarlara ek arkaya iki adet clio2'den kalma orijinal hoparlör takılı, şu sıralar başka meşguliyetlere kanalize olduğum için maddi ya da hobi olarak müzikten uzak durumdayım.
levolution
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Extreme - 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v BVR 80bg
Kilometre: 138000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Petlas 195/55/15
İsim ve Şehir: Levent - Sinop, Ankara

İleti samet358 » 05 Haziran 2011 23:41

çok teşekkürler ilgilenen herkese.. teyp kesinlikle çok farkeder. bunu çok iyi biliyorum. ama teybi biraz daha ilerleyen zamanlarda değiştirmeyi düşünüyorum. çünkü şimdi teyp ve kumanda adaptörü işine girersem, bi tesisat parası da onlar tutar.. şimdilik bass + anfi + mid gibi genel bi sistem planlıyorum..içimizde oto elektronikçi yk mu ? yazdığım kicker sistem hakkında bilgisi olan?
samet358
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: içten yanmalı
İsim ve Şehir: Bursa

Ses ve Müzik Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 64 misafir