orjinal hoparlör hakkında

Aracımızda bulunan ya da sonradan döşediğimiz ses üniteleri, hoparlörler ve diğer cihazlar.

Re: orjinal hoparlör hakkında

İleti KAZIMYILMAZ » 09 Nisan 2012 07:42

taylantay demiş ki:
elensi59 demiş ki:orjinal hoparlörlere iyi dediğinize göre arka kapılara taktığınız hoparlör çok vasat bence :) orjinal hoparlrlere hoparlr bile demek zor plastk kağıt ve bobin teli sadece evde uğraşsam aynısını yaparım heralde :D

Güzel cevap, insan müzikten soğuyor orjinal hoparlörler yüzünden :)

Katılıyorum :)
Benim aracın ön kapısındaki hoparlörleri söktüğümde ikisininde patlak olduğunu gördüm. O kadar dandik ki kartondan yapmışlar gibi, en fazla ağırlığı 70-80 gr'dır herhalde. :)
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti mekyus » 22 Aralık 2012 05:03

aracı sıfır aldım öndede arkadada hoparlör vardı sağ öndeki devamlı patladı servis sesi fazla açma bası fazla açma tizi aç dedi neyse asıl konu önde ki hoparlörler arkaya oranla çok iyi sesi sadece arkaya verdiğimde boğuk bir ses oluyor sonuç olarak öndekiler kötünün iyisi
mekyus
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci
Kilometre: 30000
Yakıt: shell
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: zafer istanbul

İleti fethiaktunc » 22 Aralık 2012 19:44

KAZIMYILMAZ demiş ki:
taylantay demiş ki:
elensi59 demiş ki:orjinal hoparlörlere iyi dediğinize göre arka kapılara taktığınız hoparlör çok vasat bence :) orjinal hoparlrlere hoparlr bile demek zor plastk kağıt ve bobin teli sadece evde uğraşsam aynısını yaparım heralde :D

Güzel cevap, insan müzikten soğuyor orjinal hoparlörler yüzünden :)

Katılıyorum :)
Benim aracın ön kapısındaki hoparlörleri söktüğümde ikisininde patlak olduğunu gördüm. O kadar dandik ki kartondan yapmışlar gibi, en fazla ağırlığı 70-80 gr'dır herhalde. :)

Dandik olduğu kesin ancak karton kullanılması kalitesiz olduğunu göstermez..Hifi sistemlerde de hala karton kullanılabiliyor..
fethiaktunc
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V Extreme
Kilometre: 32000
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti onur-d » 23 Aralık 2012 10:42

orjınal hoparlorlerı satan varsa alayım, sonradan takılanlar onun gibi bas vermiyor
onur-d
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 90000
Yakıt: benzin
Lastik Markası: brıdgestone b250
İsim ve Şehir: kocaeli

İleti semih89 » 23 Aralık 2012 12:11

benımkiler duruyor catıda satıyım :)
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti onur-d » 23 Aralık 2012 19:51

sahibindene get aç alayım, kaça vericen
onur-d
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 90000
Yakıt: benzin
Lastik Markası: brıdgestone b250
İsim ve Şehir: kocaeli

İleti semih89 » 24 Aralık 2012 00:07

ne geti hocam 3-5 liralık bişey zaten ne gönlünden koparsa. adımız herşeyimiz belli bu sitede güvenmiyor musun :) yarın çatıdan indirip bakarım fotograf yollarım. ben senin işin görülsün diye dedim amacım ticaret değildi.
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti KAZIMYILMAZ » 24 Aralık 2012 09:20

taylantay demiş ki:

Kesinlikle öyle. Orjnal hoparlörleri bildiğin kağıttan yapmışlar :) 10 gram civarı bir ağırlığı var çok dandik. Ben söktüğüm orjinal hoparlörlerin üzerinde hiç bir marka filan göremedim.
Ben onların yerine cerwin-vega taktığımda ses müthiş fark etmişti.
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti faruxahin » 27 Mart 2016 01:23

Konuyu 4 yıl sonra hortlatmış olacağım ama ben bir kaç hafta önce hoparlörlerimdeki sesten hiç memnun olmadığım için önler için 2 cift 13 cm lik sony aldım. sony xs rnt 13 diye bir model tamamen renault uyumlu her parcası alt kasnağına ve uyumlu bağlantı kitine kadar. sözün kısası 3 yollu standart bir hoparlör bas yok ama ses kalitesi çok iyi. bende zaten gümbür gümbür ve anfi takılı arabalarla yarışacak bir sistem istemediğim için gayet memnun oldum. önden çıkanlarıda fazla masraf yapmayım diye arkaya taktırdım ama daha fazla masrafa maloldu ve dahada olacağada benziyor :) . arabanın benden önceki sahibi arkalara hoparlor taktırmış ama çok kötü biri patlak diğerininde kabloları çürümüş onlar çöp oldu ve önden çıkan hoparlöre benzeyen şeyleri. ( Hoparlöre benzeyen diyorum çünkü ben kendisi 13 cm olup arkasında ki mıknatısı 1 cm olan ve bu kadar hafif hoparlöru ömrümde görmedim hatta yeğenimin oyuncağının içinden çıkan parmak kadar hoparlörde bile daha büyük mıknatıs vardı :) ) orjinal hoparlor iyi yazanlara şaşıyorum.. daha ilk sony yi takınca butun hoparlorleri bastırdı.
Dip Not : Bu Arada yıkamacilar kapı içlerinide yıkarken tazzikli suyu oraya bastıkları için hoparlörlerin olduğu kısım su almış ve kablolar çürümüş. tüm arka kapı kablo tesisatıda değişti haliyle... arabanızı yıkamaya verirken özellikle söyleyin kapı içlerine asla su tutmasınlar.
Konuya dönecek olursak. öndeki hoparlörümsü şeyleri arkaya taktırıp önde sony olunca olmadı tabi . arkaya taktırdıklarımın birisinde kucuk bi yırtık vardı o yırtığı kağıt bantla ve yapışkanla halettik diğeri sağlamdı ama. sony ye guvenip sesi ve bası acınca ikiside patladılar :D. haliyle öndekileri arkaya taktırma sevdam bana daha pahalıya patladı. adam önleri değiştirmeye para bile almayacakken arka kapı kartonları sökümü kablo tesisatı değişimi önlerin söküp arkaya takımı dahil 40 lira para istedi. :D ee arkadiler patlayınca mecburen iki hoparlör daha aldım o aracın orijinal hoparlörümsü şeyleri bana toplamda 80 lira masraf cıkardı. sony leri 59 liraya almıstım. :)
Arkaya aldığım hoparlörlere gelince ondeki sonyler 3 yollu olduğu ve bası düşük olduğu için arka tarafa 2 yollu biraz daha iyi bas vereceğine inandığım ve ucuz hoparlörler içinde en bilindik ve iyi marka olan jamesonı tercih ettim modeli js 13. jameson iyi demiyorum kötünün iyisi. 40 liraya aldığım hoparlörlerin montajına bir daha 30 40 lira bayılmamak için kolları sıvadım. Devrim arkadaşımızın. kapı kartonu sökme yazısını detaylıca okuyup biraz yapamamaktan korkarakta olsa kapı kartonunu gayet basit bir şekilde çıkardım ve hoparlörleri kendim değiştirdim. haliyle cdyi koyup sesi açınca şimdiye kadar müzik dinlemiyormuşum dedim. jamesonların bası biraz daha ii. ama teybimizin ses cıkısı çok düşük olduğu için tatmin edici yüksek ses ve bas hala alamıyorum. yüksek ses dediğim kendim değil yan arabadakiler duyacak kadar açınca yani. yoksa inanılmaz güzel kaliteli ve dengeli bi ses var içerde sesi sonuna kadar acmazsanız. küçük bi sır veriyim sesi -2 - 4 arası arka hoparlöre verince ses çok çok ii oldu böyle yapıncada göğüsteki tweeter lardaki seste azalacak ve aşşagıdaki kaliteli hoparlorlerin sesi daha net duyulacak. tweeterlarımdanda memnun değilim bu arada :(
Son noktaya gelecek olurskl 4 hoparlorde değişince bu seferde göğüsteki tweeterların sesi çok kötü gelmeye başladı bana. ya iki tweeter ıda iptal edecem yada daha kaliteli iki tweetar daha almak yolda gözüküyor. eee hepsini değiştirince bide 4 x 35 yada 4 x 50 wat çıkıslı yeni bir teypte almak gerekecek. çünkü yeni hoparlörler 150 wat görünsede asıl çıkış gücü gücü 35 vat. yani bu işe başlayacaksanız komple sistem değişimini göze alın bence. abartıp anfi isine girmeden tabi...

altta fotoğrafları ekledim ama eklediğim sırayla görünmüyor :(
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 110
Yakıt: LPG - Total
Lastik Markası: Bridgestone185/15/65
İsim ve Şehir: Adana

Önceki

Ses ve Müzik Sistemleri

Kimler çevrimiçi