CLIO III FAZ 1 MP3 PLAYER ( ERROR ) SORUNU

Aracımızda bulunan ya da sonradan döşediğimiz ses üniteleri, hoparlörler ve diğer cihazlar.

Re: CLIO III FAZ 1 MP3 PLAYER ( ERROR ) SORUNU

İleti Burock » 17 Ocak 2011 05:03

Usb girişi ne büyük avantaj, aracı aldığımdan beri Cd kullanmıyorum. :)
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Kilometre: 0
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti Devrim » 17 Ocak 2011 10:35

semih89 demiş ki:MONO sadece tek cd çaldığı için olabilir, cd changerlar da var biliyorsunuz.
CD Changer olunca belki orada MULTI CD yazıyordur. Tahminim. :P
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti emreclio » 17 Ocak 2011 12:00

Ya usb değil de normal jak tipi iki giriş var vitesin arkasında. Onlara da mp3 bağlanmıyor mu?
emreclio
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: 2011 clio extreme
Motor Tipi & Gücü: 1,2 16v 75bg bvr
Yakıt: opet full force
Lastik Markası: bridgestone turanza
İsim ve Şehir: emre istanbul

İleti Burock » 17 Ocak 2011 18:18

emreclio demiş ki:Ya usb değil de normal jak tipi iki giriş var vitesin arkasında. Onlara da mp3 bağlanmıyor mu?

O girişlerden bizde de var, Aux girişidir onlar. Dediğiniz gibi normal MP3 Player yada uygun kablo bulunursa telefon vs. bağlayabilirsiniz. Bir de bende uzun zaman cd dinledim 8-9 saat gibi herhangi eror vs hata ile karşılaşmadım. Sanırım nadir de olsa şanslı kesimdenim. Yada teyplerimizin modeli farklı. ;)
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti ugurluhan » 17 Ocak 2011 23:31

Yani bu devirde şu USB bağlatı işini niye koymuyorlar anlamam. Israrla abuk subuk şeyler koyuyorlar. 2007 cliomda kaset çalar vardı. 2010 megane 3 hb aldık dinamik versiyon. USB yok. Sadece Aux giriş var. Onu da ne yapacaksak. Yani koy USB bağlantıyı. CD de çalmasın. Sadece USB bellek çalsın teyp. Yani bu devirde CD bile demode oldu bence... Bu kadar basit şeyleri çok lux şeylermiş gibi gıdım gıdım yapmıyorlar mı delleniyorum yahu!!!!
ugurluhan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB Dyn
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCi 105HP
Kilometre: 18000
Yakıt: Euro Dizel (SHELL)
Lastik Markası: Turanza ER300
İsim ve Şehir: ANKARA

İleti AdBlue4you » 09 Mart 2011 16:35

Bende de aynı problem oldu servise goturdugumde Cd yazım hatasından oldugunu soyledı pek inandırıcı gelmedi
AdBlue4you
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 65hp
Kilometre: 20000
Yakıt: opet
Lastik Markası: turanza 185/15/60
İsim ve Şehir: Yusuf istanbul

İleti faruks » 27 Kasım 2011 18:33

bu konuyu bende açmıştım bir zamanlar... "error" hatası ben aracımı aldım alalı bende de var, sadece çekme cd lerde yapıyor hatayı.
Daha radyo çalarken donma yapmaya da başlayacak, örneğin frekans değiştiremeyeceksiniz... ses artırma rakamlarını gösteren ifadelerin yanına "+" işareti gelecek (25+ gibi) frekans değiştiremeyeceksiniz falan filan... Türkiye de üretilen araçlar ancak bu kadar oluyor işte...
faruks
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75hp
Kilometre: 16200
Yakıt: Benzinli
İsim ve Şehir: Giresun

İleti baltiokka » 28 Ocak 2012 16:52

arkadaşlar bu dedikleriniz bende de oldu. yok cd den yok orjinalmı değilmi, inanmayın bunlara cd çalar bozuk. ben değiştirdim sorun çözüldü. ama şimdilik umarım yeniden olmaz. bu arada servis orjinal CD koyun derse renaultun çıkarttığı orjinal CD den verin demeyi unutmayın! bildiğim kadarıyla mp3 lerin orjinali yok )). bi ayrıntı nero mp3 yazmada başarılı değil. pepsky daha iyi
baltiokka
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: DCİ 65
İsim ve Şehir: barış bilecik

İleti Kubilayoktay » 28 Ocak 2012 23:44

Aynı sorunu ben de yaşadım. lakin orijinal cdlerde hiçbir sıkıntı yok. sonra mp3 yerine track cd çekmeye başladım, onlarda da sıkıntı çıkmadı. sadece mp3lerde yaptı onu.
Kubilayoktay
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85BG
Kilometre: 3000
Yakıt: PO V/Max Eurodizel
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Kubilay - Kadirli

İleti göktan » 20 Mart 2012 23:13

Aynı sorun bende de oldu servisde verdiğim uğraşılar sonrasında garanti kapsamında değiştirmeyi kabul ettirdim. Garanti kapsamında takılan da emin olun aynı sorun yok. Ben mp3 leri yüksek kalite olan 320 kbp/s olarak ve yüksek hızda yazdırıyorum. Değiştiği günden beri hiç hata almadım. Araç üzerindekinin error vermesinin sebebi içerisinde ki cd aşırı derece ısınıyor. böyle olunca da kendini korumaya alıyor. Garantisi bitmemiş olan ve error sorunu yaşayanlar servise yüklensinler.
göktan
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ
Kilometre: 22145
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: Kocaeli

İleti Kubilayoktay » 25 Mart 2012 21:59

göktan demiş ki:Aynı sorun bende de oldu servisde verdiğim uğraşılar sonrasında garanti kapsamında değiştirmeyi kabul ettirdim. Garanti kapsamında takılan da emin olun aynı sorun yok. Ben mp3 leri yüksek kalite olan 320 kbp/s olarak ve yüksek hızda yazdırıyorum. Değiştiği günden beri hiç hata almadım. Araç üzerindekinin error vermesinin sebebi içerisinde ki cd aşırı derece ısınıyor. böyle olunca da kendini korumaya alıyor. Garantisi bitmemiş olan ve error sorunu yaşayanlar servise yüklensinler.

bu sorundan dolayı mp3 player'ı değiştiren başka dostlar var mıdır? servis hangi koşullarda değiştiriyor? kullanma kılavuzunda yazım hızları ile ilgili bilgiler var önerilen 8x yada 8,5x tam emin değilim ama benim laptop minimum 10x ile cd yazabiliyor. ve bu sorun beni çıldırtıyor. sürekli acaba sorun çıkacak mı diyerek ilerliyorum ne müzikten keyif alınıyor ne başka bir şeyden. bu sorunun çözümü nedir ağabeyler, dostlar?
Kubilayoktay
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti göktan » 26 Mart 2012 18:24

Ben garanti kapsamında değiştireli yaklaşık 6 ay oldu. Emin ol ki değişimden sonra hiç problem kalmadı. Hangi cd veya mp3 takarsam takayım takır takır çalıyor. Garantin bitmedi ise servise yüklen. ben 1 ay uğraştım. Sorunu biliyorlar fakat kabul etmek istemiyorlar. Kotaş görevlisi ile görüş durumu anlat. İnceleyelim diyecekler. Eror verince cd vermediğini göster ikna oluyorlar.
göktan
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ
Kilometre: 22145
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: Kocaeli

İleti Kubilayoktay » 26 Mart 2012 21:49

göktan demiş ki:Ben garanti kapsamında değiştireli yaklaşık 6 ay oldu. Emin ol ki değişimden sonra hiç problem kalmadı. Hangi cd veya mp3 takarsam takayım takır takır çalıyor. Garantin bitmedi ise servise yüklen. ben 1 ay uğraştım. Sorunu biliyorlar fakat kabul etmek istemiyorlar. Kotaş görevlisi ile görüş durumu anlat. İnceleyelim diyecekler. Eror verince cd vermediğini göster ikna oluyorlar.

ama bu sürekli olan bir sorun değil ki nasıl yapacağız gösterme işini? gerçi aracı servise bırakacağım birkaç gün orada kalacak. durumu söylerim. garanti devam ediyor ocakta aldım zaten aracı :) bu gidişle servisi ateşe vereceğim az kaldı. güya sıfır araç aldık. gaza basınca gitmesi dışında her şeyi sıkıntılı :x
Kubilayoktay
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti garip80 » 19 Nisan 2012 04:11

emreclio demiş ki:.. ve dediğiniz gibi cd yi de bir süre geri vermedi.

evet kardeş aynı sorun bende de var ne olacak bizim halimiz.Çözüm üreten arkadaşları bekliyorum..
garip80
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ 90 bg
Yakıt: Dizel
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: sakarya

İleti Kubilayoktay » 19 Nisan 2012 11:51

garip80 demiş ki:
emreclio demiş ki:.. ve dediğiniz gibi cd yi de bir süre geri vermedi.

evet kardeş aynı sorun bende de var ne olacak bizim halimiz.Çözüm üreten arkadaşları bekliyorum..

Bu sorun cd'nin yatağına oturmamasından kaynaklanıyor. zaten kılavuzda da aynı sorundan bahsedilmiş. Çözüme gelince ben Mp3'leri ashampoo ile yazıyordum kalitelerini sabitleyip yazmak mantıklı gelmişti ama aynı sorun tekrar oldu. küfürler eşliğinde arabayı stop edip tekrar çalıştırdım cd'yi çıkarıp tekrar taktım, sorunun kaynağını bildiğimi düşünerek takarken hafiften ittim(malum cd'yi kendi kendine alıyor). ittirme şiddetini abartmamakta fayda var tabi. o gün bu gündür aynı sorunu yaşamadım. kaliteli cd kullanmak da cd'nin yuvaya oturma sorunun çözebilir. ama geçen media marktan baktım 10cd 8.50 ytl. gittim dnr'a 3 tane orijinal albüm aldım. boş cd'ye 8 lira vermeye acıdım ama mayısın 2'si gibi alıp deneme yapabilirim. sonuçları sizinle paylaşırım. Özetle şu an her cd değiştirmeme hafiften iteliyorum player'a ve sıkıntısız dinliyorum :ROFL:
Kubilayoktay
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

ÖncekiSonraki

Ses ve Müzik Sistemleri

Kimler çevrimiçi