ses sistemi için tavsiye edilen yerler

Aracımızda bulunan ya da sonradan döşediğimiz ses üniteleri, hoparlörler ve diğer cihazlar.

ses sistemi için tavsiye edilen yerler

İleti enough » 24 Ağustos 2010 22:48

arkadaşlar merhaba, forumunuzu takip ediyorum çoğu konuda bilgileniyorum teşekkürler öncelikle. clio 3 faz1 executive aracımın arka hoparlörlerini aktifleştirmek istiyorum. takip ettiğim kadarı ile kablo sistemi mevcut, hoparlör+taktırılacak mekan geriye kalan problemler. hoparlör olarak herkesin farklı düşünceleri var ama yine de tavsiye edeceğiniz bir model varsa paylaşırsanız sevinirim. taktırılacak mekan konusunda ise gerekli aletlerle anlattığınız şekilde takabilirim ama alet edevatım yok dolayısı ile taktırmam lazım, nerelerde taktırabilirim anadolu yakasında kartal-pendik-tuzla civarında, hoparlörleri de internetten almam mı daha iyi olacaktır yoksa taktıracağım yerden mi? bizim aracın orj. teyp ses çıkışı anladığım kadarı ile 15x4 W. dolayısı ile alacağım hoparlörler 15W ı geçtiği taktirde marjinal olarak fayda sağlamayacak mı? yüksek bass lı müzik dinlemeyi seviyorum arka-ön hoparlör dağılımında tavsiye edeceğiniz bass hoparlörlerini arkaya takmam daha mı doğru olur yoksa alacaklarımı öne önden çıkanları arkaya takmam mı? son olarak ise öne ve arkaya max. kaçlık hoparlör takabilirim? konu tekrar konusu gibi olup foruımda kirlilik yaptı ise kusura bakmayın. anlayışınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
enough
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 35000
İsim ve Şehir: -

Re: ses sistemi için tavsiye edilen yerler

İleti elensi59 » 29 Aralık 2010 20:24

viewtopic.php?f=63&t=577&start=80

daki cevabıma bakarsan sorularına birazda olsa cevap bulabilirsin abicim :)
elensi59
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 leş 65+hp
Kilometre: 125000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: PirelliPZero 1954516
İsim ve Şehir: Ozan - İstanbul

İleti semih89 » 29 Aralık 2010 20:34

Sonuçta profesyonel birşey düşünmediğiniz için navitechin 13cm hoparlörünü tavsiye ederim. hepsiburadada olması lazım. hem fiyat olarak uygun. montajı da aslında çok basit. arka kapın kolonlarının olduğu yeri açın içerisinde soket olacak. soketi kesip uçlarını yeni hoparlörün bağlantı yerlerine bağlayın. valla illa yaptırıcam derseniz de 5-10liradan fazla vermeyin, malum bizim esnaf kaz buldu mu yolar :) sanırım mediamarkette falan oradan alınca montajını da ücretsiz yapıyorlar.

bir de madem böyle bir işe kalkıştınız aux girişi de yapıp varsa telefon veya mp3ünüzü de kullanabilirsiniz, otantiklerde bildiğim kadarıyla mp3 çalmıyor cd.
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti cuteboyy » 15 Şubat 2011 23:04

arkadaşlar çok tşkr ederim bütün soru soranlara ve cvblara :)) aklımdaki bütün soru işaretleri silindi :))
cuteboyy
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 44000
Yakıt: dizel
Lastik Markası: Bidgestone Turanza
İsim ve Şehir: Alper Bursa

Ses ve Müzik Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 80 misafir