Renault ve Kenwood

Aracımızda bulunan ya da sonradan döşediğimiz ses üniteleri, hoparlörler ve diğer cihazlar.

Renault ve Kenwood

İleti Arslan » 01 Mayıs 2010 09:13

http://www.kenwood-electronics.co.uk/car/renault

Geçen gün servise gittim. Yakında Renault için özel Kenwood teyp gelecek dediler. Ancak yukarıdaki linkteki teypler mi yoksa farklı mı bilemiyorum. Eğer onlar ise adaptörsüz doğrudan direksiyon ve ekran kontrolü mümkün müdür tam net değil gibi.
Arslan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75BG
Kilometre: 46
Yakıt: Benzin
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: istanbul

Re: Renault ve Kenwood

İleti Devrim » 01 Mayıs 2010 21:48

Teşekkürler Arslan.

Valla fiyatlar makul olursa almayı düşünürüm parasal olarak rahat olunca...

Sitedeki PDF'de "Retains Steering Wheel Control functions" diyor. Yani doğrudan direksiyondan komut alıyor.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti evrenz » 01 Mayıs 2010 23:11

bluetoth olanlar var içinde onlarda araç içerisinde mi olması gerekiyo yoksa teyp mi bluetot ile geliyo eğer sade teyp yetiyosa süper olur :D
bide usb özelliği var arkadan diyor ama bizim jackların yanına bir yer yapılabilir çok rahat
evrenz
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII exp. 2009
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 70bg
Kilometre: 1300
Yakıt: PO vmax eurodizel 10
Lastik Markası: dnlop sp01 185/60/15
İsim ve Şehir: evren *rize ankara mersin

İleti conura » 23 Mayıs 2010 22:25

Selamlar,

Bende kenwood'un BT8141 modeli var. Linkte verilmiş olan ile hemen hemen aynı. Aynı şekilde bunda da "aracın direksiyon kumandası ile uyumlu" falan yazıyor ancak adaptör bu sete dahil değil. Adaptörü de araştırmıştım 100€ civarında bişeydi ve Türkiye'de yoktu. Ayrıca işin içinde olduğumdan biliyorum 4-5 tane 30cmlik kablo ve 1-2 konnektöre o kadar para verilmez. Ancak CD çaların kendi uzaktan kumandası var hem şık hem de kullanışlı. Aracın direksiyon kumandasına zaten alışamamıştım.

Bluetooth olayına gelince;
Arkadaşlar bu cd çaları alınca kutusundan kendi mikrofonu çıkıyor. Mikrofon aynanın arkasına ön cama kolayca yapıştırılıp kablo ön kaş altına saklanıyor. Cep telefonunu da bir kez eşleştirdikten sonra eğer aracınıza binerken telefonunuzun bluetooth unu açarsanız, çağrıları direk olarak CD çalar alıyor. Sesi istediğiniz hoparlörden veriyor. Arayan kişiyi de ekranda rehberinizde kayıtlı olduğu şekilde görebiliyorsunuz. Uzaktan kumandadan numara bile çevirebiliyorsunuz. Cep telefonum 5800 express music. Cep ile ünite birbirine bağlı iken telefonda "çal" dediğiniz tüm şarkılar müzik sisteminizde çalınıyor.
Telefon hafızası 8 GB artı torpidoda 8 GB usb var. USB kablosu torpidoya uzanıyor merak etmeyin. Torpidonun derinliklerinde kimseye görünmeden harika çalışıyor. USB de okuma hızı çok yüksek bir modeli tavsiye ederim. Zira şarkı geçişlerinde şarkıların isimlerini sıralamak uzun zaman alır. 2 farklı USB ile denediğimden biliyorum.

Gelelim bu CD çaların kötü özelliğine;
Arslan isimli arkadaşın verdiği linkte en üstteki ürün olan BT8041U ile benimkinin (BT8141) görünüşü tamamen aynı. Eğer dikkatinizi çektiyse üstünde hiç nümerik tuş(radyo hafızası için mesela) yok. Bunun anlamı tüm bu geçişleri sağdaki yuvarlak tuşu çevirerek ya da joystick gibi kullanarak yapıyorsunuz. Kısacası kullanımı pratik değil. Benim clio 2007 model iç aydınlatmalar kırmızı renk ancak CD çalar parlament mavi ışıklar saçıyor. Malesef benim modelde renk değişimi seçeneği yok. Uyum takıntınız varsa sorun olabilir onun dışında problem yok. İsterseniz gece resim çekip gönderebilirim.

Ses olayı;
Standart Clio CD çalarını hiç duymadım ama Kenwood'un çok daha iyi olacağına eminim. Kapılardaki hoparlör yuvaları 13cm olduğundan zaten hangi marka hoparlör alın Kenwoodla bile bass sesi alamayacaksınız. Ama eski CD çalarınıza göre çok daha berrak bir sesi garanti ederim. Eğer amfi falan denerseniz olacaklara inanamazsınız.

Eğer bu CD çalar ile ilgili sorunuz olursa yanıtlarım.
conura
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: kocaeli

İleti cleaner_oz » 23 Mayıs 2010 23:08

bu teyplerden almak istesek nasıl temin edebiliriz
cleaner_oz
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: 2006.exp.g.kırmızı
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 65bg
Kilometre: 82000
Yakıt: SHELL gtl power
Lastik Markası: BRG. 195\60\15
İsim ve Şehir: ÖZKAN.İST

İleti Arslan » 24 Mayıs 2010 10:31

Acaba, Renault firması Kenwood a adaptörsüz direk uyumlu teyp mi ürettirecek Sony de olduğu gibi?
Arslan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75BG
Kilometre: 46
Yakıt: Benzin
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: istanbul

İleti conura » 29 Mayıs 2010 23:37

Öncelikle belirteyim Kenwood'un BT 8xxx serisi CD çalarları zaten pahalı ürünler. Renault servislerindeki satış fiyatı ne olur az çok tahmin edersiniz. İnternet üzerinden alınabilir. Benim tavsiyem bu işin montajını da yapabilen iyi yerlerden temin etmenizdir.
Alacak arkadaş mutlaka bir çerçeve almak zorunda. Orjinal Renault CD çaları standart CD çalar ünitelerinden biraz daha geniş yapılmış. Dolayısıyla bu çerçeve olmadan CD çalar ile dashboard arasında boşluk kalır. Phonocar marka böyle bir adaptör var.
clio3 ya da megane 2 için diye ararsanız kolayca bulursunuz.

Kenwood'u alıp orijinal Renault hoparlörler ile kullanacaksanız paranızın karşlığını alamazsınız. Amfi ve Sub desteği ile çok verimli olur.
Sadece bluetooth için değer mi derseniz , karar sizin.
conura
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: kocaeli

Ses ve Müzik Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir