müzik sisteminin amfi ile güçlendirimi

Aracımızda bulunan ya da sonradan döşediğimiz ses üniteleri, hoparlörler ve diğer cihazlar.

müzik sisteminin amfi ile güçlendirimi

İleti impossible » 05 Kasım 2009 16:06

authentique serisi aracımda cd çalar mevcut, arkalarada da serviste hoparlör takılmış durumda.. extra olarak çok profosyonel olmamak üzere 2 oval+orta seviye amfi ya da bunlara ek olarak kutu veya normal bass taktırmayı düşünüyorum, bu konuda marka ve fiyat verebilecek olanınız var mı? bir de arka pandizotu kestirmek istemiyorum; o alana siyah kaplama yapılmış ince konturplak uygulaması yapan var mı; ya da bilgisi olan?
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

Re: müzik sisteminin amfi ile güçlendirimi

İleti resul » 20 Kasım 2009 21:43

sana orta derece bi ses sistemi soylıyım.bnm arabamda olan sistem şuan bu.teyp=pioneer 4150 (fiyatı 300 tl),1 takım jbl 13 cm mid ön kapılarda(140 tl),arka kapıda jvc 190 watt kolon(80 tl),kicker 350.4 anfi(330 tl) şmdide orjinal tweterlerine uyumlu bi tweter bulcam.super bi ses var arabamda he bide sony subwoofer 1300 watt 380 rms(130 tl)
resul
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 benzinli
İsim ve Şehir: resulsakarya

İleti impossible » 21 Kasım 2009 07:52

o beni aşar, eline sağlık da, profosyonel altı bişi yapmışsın sen resul kardes..
bana dediğim gibi bişi lazım sadece,yine de sagolasın..
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti haldunak » 30 Ocak 2010 23:22

ben de aracıma yaptığım ilk şey ses sistemi oldu. orjinal teyp ile kullandım güzel özelliklerden dolayı üniteyi değiştirmeden anfiyi bağladım. aracımın hiç bir orjinalliğinide bozmadan pandzot kestirdim mdf. iki oval hoparlör burda. kutu sub bagajımı tamamen kapa sada beklediğimden iyi oldu :) ustanı bul ve yaptır kesinlikle tavsiye ederim.
haldunak
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 85hp dyn.
Kilometre: 19700
Yakıt: shell
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: haldun ankara

İleti sissil » 21 Aralık 2010 19:41

benim arabada arkada 13cm alpine e serisi hoparlör var 55rms olması lazım 100 liraya aldım mediamrkt tan önlerde orjinal kolonlar var teypte orjinal arka çıkışa deck taktım bagajda jbl75.4 anfi var 4 sene once 280 e almıstım 1 adette 38cm jbl var 300rms 130 liraya almıstım 4 sene once ama bukadar para vermiyim diyosan sana tavsiyem

30cm çift bobin bi jbl al 110 lira falan bauhausta bi kutu yaptır 20 lira bişey tutar harward hr 809a anfi var 200 lira falan sanırım işini gorur hemde iyi anfi
sissil
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII extreme 3k
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 65hp
Kilometre: 118000
Yakıt: euro dizel
Lastik Markası: Brdg Turanza Er300
İsim ve Şehir: orhan kızmaz istanbul

İleti elensi59 » 25 Aralık 2010 11:51

bendekide aynı araç abicim ama sana tavsiyem orjinal hoparlörleri çöpe at çnkü hoparlr yerine bile konmaz onlar çok dandk :D ben önlere hertz taktım 40 rms 13 cm arkalarada 35 rms 13 cm sony taktım ayet güzel canlı oldu mzk sistemi.şimdide pioneer def 4250 teyp takcam miss olcak :) yazada anfi bas inş
elensi59
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 leş 65+hp
Kilometre: 125000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: PirelliPZero 1954516
İsim ve Şehir: Ozan - İstanbul

İleti impossible » 18 Nisan 2011 12:39

ince kutu bass ve üstüne bi amfi taktırıp gerektiginde bu kutuyu söküp başka araçlarımda da kullanmak istiyorum, marka ve model orta seviyelerde olmalı, yani uçlarda bişi olmamalı
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti rago87 » 29 Ocak 2012 12:41

yakın tarihte aracıma orjınal teyıbıne anfi taktırdım anfi ve kaplo kiti (sigorta,çevirici vs.)montaj sırasında ordaydım aracı ufaktan dagıtıverdiler :) ancak işçilık bıtımınde aracın hiç bir yerınde kablo vs. çirkin görüntü olmaması benı tatmin etti anfi seçimini oradakı ust aseçti slim bir anfi seçti ve bagajda cok az bır kaplıyo bas kabınını cıkardıgım zaman da bagajım boş olacak.

sound magus anfi ve cadence kablo kiti cevirici ile montaj fiyatı 360 tl ye mal oldu sırada arka kapılara 13cm mid takımı montajı war bagajda jbl bas yeterli bir ses olacagına inanınyorum şu an orjinal ön kolonlar var ve bagajda bas var kısık sesde bir sıkıntı yok ama ses açtıgımda öndeki kolonlar yetersiz geliyor ve aşırı bas sesi kafa şişirmeye yetiyor tatlı bir ses için arka kapılara hertz veya infinity mid takımını düşünüyorum ;)
rago87
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.5dcı 65hp
Kilometre: 84000
Yakıt: opet fullforce
Lastik Markası: lassa snoways2
İsim ve Şehir: ragıp istanbul

İleti impossible » 30 Ocak 2012 09:46

rago87 demiş ki:yakın tarihte aracıma orjınal teyıbıne anfi taktırdım anfi ve kaplo kiti (sigorta,çevirici vs.)montaj sırasında ordaydım aracı ufaktan dagıtıverdiler :) ancak işçilık bıtımınde aracın hiç bir yerınde kablo vs. çirkin görüntü olmaması benı tatmin etti anfi seçimini oradakı ust aseçti slim bir anfi seçti ve bagajda cok az bır kaplıyo bas kabınını cıkardıgım zaman da bagajım boş olacak.

sound magus anfi ve cadence kablo kiti cevirici ile montaj fiyatı 360 tl ye mal oldu sırada arka kapılara 13cm mid takımı montajı war bagajda jbl bas yeterli bir ses olacagına inanınyorum şu an orjinal ön kolonlar var ve bagajda bas var kısık sesde bir sıkıntı yok ama ses açtıgımda öndeki kolonlar yetersiz geliyor ve aşırı bas sesi kafa şişirmeye yetiyor tatlı bir ses için arka kapılara hertz veya infinity mid takımını düşünüyorum ;)

kutu bass var mı 360tl nin içinde yoksa o sende zaten var mıydı?
ben gümbür gümbür herkesin bakacağı bir tesisat istemiyorum, içerideki sen beni tatmin etsin yeter.. şu anki orjinal 4kolon 2 tweeter ve usb-bluetoothlu teybim de arabaya binenlerden beğeni alıyor, hoparlör olarak ne taktırdın diyenler çok oldu..
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti rago87 » 30 Ocak 2012 20:20

kutu bass bende vardı zaten evde kulanmaktaydım araç alınca araca taşınıyorum artık :)bende abartı bir tesisat istemiyorum fakat bu şekilde bana yetti ...
rago87
ONBASI
ONBASI

İleti semih89 » 30 Ocak 2012 20:55

bagajda bass olunca yedek lastiği çıkarmak çok büyük sorun oluyor , amfiyi koltuk arkasına monte etmekte fayda var böylece bassa gelen tek kabloyu çıkarıp yedek lastiğe ulaşabilirsiniz. benım gibi amfiyi basın üzerine takarsanız onlarca kabloyu çıkarmak imkansız olacağından yağmursa lastik değiştirmek 2 saatinizi alabilir :)
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti rago87 » 07 Şubat 2012 22:04

koltuk arkasına monte etmeyı düşündük fakat cimri abiler :) malzemeden çalmışlar tutturamadık oralara bagaj içinde takılıyo anfi de naapsın :)
rago87
ONBASI
ONBASI

İleti impossible » 11 Nisan 2014 22:36

kendi konumu hortlatıyorum ;)

2006 dynamique aracıma aux çıkışı takacağım orijinal mp3 çalarıma aparat yardımıyla amfi-bass-mid takmayı düşünüyorum, aşağıdaki link cazip geldi, var mi satan kişi ve ürünler hakkında yorumları olan? ya da önerisi olan..

http://www.atakantuning.com/Komple-Set- ... R-549.html

vatan da aynı set sadece kablo yok 599 TL kampanyadaydı,bu İsmail berke de hep kampanyalı sanırım..
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti impossible » 31 Mayıs 2014 20:53

yok mu görüşü olan :?: