Yardım lütfen kesinlikle okuyunuz...

Aracımızda bulunan (sonradan eklediğimiz) her türlü harici (yardımcı) malzemeler, cihazlar.

Yardım lütfen kesinlikle okuyunuz...

İleti gogoclio3 » 01 Mart 2015 20:00

Arkadaşlar herkese selamlar ,

konu kısmına özellikle bir konu seçmedim okunmasını istedim bilgisi olanlar illaki cevap verirler diye düşünüyorum, aşağıda sıralama yaptım yardım ve bilgi beklediğim konular ile ilgili... bu arada aracım bilgi olması açısından yazıyorum : Clio3 Faz2 2010 model 1.4 Dynamique model

1) Arka sola sis farı her clio3 sahibinin muzdarip olduğu konu bunu nası bağlayabilirim ? ya da oto elektrikçileri bu işi sigorta attırmadan yapabilirler mi ?
2) Ön tampon lipi taktırmak istiyorum hem güzel ve şık hem istanbulun çılgın tümsekleri için gayet kullanımşlı bence forumda bir arkadaş temin ediyordu sanırım ama bunu direkt internetten alabiliyormuyuz? ya da servisi mi önerirsiniz?
3) dynamik ve night&day modellerinde biliyorsunuz, ön tampon alt orta çıtası metalik gri renginde, bu modellerde olanlar opsiyonel olarak sis farı çevresine de aynı metalik gri renginde sportif sis farı çevresi takılabiliyor bu aksesuarı taktıran var mıdır ya da servi dışında temin edilebiliyor mu internetten bulamadım?
4) cd çalar teyp çerçevesinde (tuşlar değil sadece çerçeve) soyulmalar var çok göze batmıyor ancak azar azar soyuluyor, bu parçayı çıkma olarak bulabilmezi özellikle piano balck olanını bulabilmemiz mümkün müdür ? servise sordum çok yüksek fiyat verdiler...
5) park sensörü taktırmayı düşünüyorum, en iyi marka yada bizim modellere en uygunu sizce hangileridir? kullanan taktıran ya da bilgisi deneyimi olanlardan yardım rica ediyorum.
6) bizim motor üstünde motorun kapağı yok ancak bazı faz1 olan clio3 modellerde motor kapağı mevcut bu parçayı taktıran var mıdır? sizce nereden temin ettirebiliriz.birde kaputun hemen altında halı flex şeklindeki koruma bende takılı değil ama dediğim gibi bazı clio3 lerde var bunu nereden temin edebiliriz.
7) sportif egsoz ucu sırıtmayacak şekilde taktırmayı düşünüyorum bu konuda önerileriniz olabilir mi?
8) ön silecek su fışkiyelerinden birinde sorun var bu nasıl düzeltilebilir?
9)mugen cam rüzgarlık için en iyi hangi markadır bizim araçlarda sırıtmayacak olan düşünmüyorum ama belki taktırabilirim.. fikir alışverişi yapabilirsek sevinirim.
10) camların hemen dibindeki cam platik çıtalarına krom kaplama yaptıran oldumu iyi olur mu örneklr var ise görmek isterim.
11) gündüz farı aldım sizce en iyi nereye takılabilir ve kendimiz manuel nasıl montajını yapabiliriz?

evet sorularım bşraz fazla oldu forumda da aslında bazı soruların kısmen cevabı var ama sitede sanırım bir foto yükleme ve foto açma sorunu var o yüzden bazı fotolar gözükmüyor, bu nedenle yardımcı olabilecek arkadaşlar ile görüşebiliriz istanbul avrupa yakasında olan arakadaşlar ile birebir görüşebiliriz, bu konuda kardeşlerim abilerim saygıdeğer forum üyelerinden yardımlarınızı rica ederim :) herkese iyi forumlar...
7)
gogoclio3
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: Clio3Faz2 Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 100hp Dynamique
Kilometre: 59500
Yakıt: Shell
İsim ve Şehir: Göktürk-İstanbul

Re: Yardım lütfen kesinlikle okuyunuz...

İleti MaYuCeL » 03 Mart 2015 21:41

1- solda sis var zaten. sağ kısma tesisat çekilip duy takılması lazım. Çok basit her elektrikçi yapar ama uğraşmak istemezse başıdan savar.
2-Hemen hemen her aksesuarcıda değişik lipler var. Ama anladığım kadarı ile sizin araç Faz2. bunun icin internetten biraz araştırma yaparsanız orjinal lip var. Ben İstanbuldan bulup almıştım. Orjinal CLio3 faz2 lipi. ortalama 50 tl civarıdır.
3-ön tamponun altındaki gri parça ektir. serviste bulursun ancak. Aynı zamanda sislerine etrafındaki bilezik seklindeki parca da ancak serviste bulursun. gereksiz pahalı.
4-radyonun kasasından bahsediyorsanız bulamazsınız. komple radyoyu bulursunuz.
5-Ekranlı göstergeli herhangi çin malı sensör iş görür. Bende sadece mesafeyi yazan ve bip bip öten bir cihaz var. markasını bile bilmiyorum. ama gayet başarlı.
6-motor kapağı kimisinde var kimsinde yok. boşverin olmasın. ses yapıyor zaten. ama ille de olsun istiyorsanız kazalı herhangi bir dci motorun kapağı isinizi görür
7- faz2 egsoz dısardanbakınca görünmez. arka tamponun sol kısmında ve içerde kalır. onun yerine benim aracımdaki difuzorden bulup takabilirsiniz. daha sportif durur.
8-Su cıkısı yapan fıskiyenin deliklerin toplu iğne ile temizlemeyi deneyin.
9- mugen dediğiniz civic lerdeki stil ise clio da çok çirkin duruyor. Yine aksesuarcılarda daha uyumlu modeller bulabilirsiniz.
10-Serviste krom paket olarak satılmakta.
11-Aldığınız gündüz farı ince uzun bir ürün ise ön ızgarada plakanın sagındaki ve solundaki parcaların alt kısmna yerleştirirseniz güzel durur.
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti gogoclio3 » 04 Mart 2015 22:30

Bilgileriniz için çok teşekkür ederim, garajınızı ziyaret ettim aslında çok güzel uygulamalarınız mevcut bu arada clio3 kullanıcıları toplanması İstanbul 'da olmuyor mu bilginiz var mıdır? forum geçmişiniz vardır diye düşünerek size soruyorum ;)
gogoclio3
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: Clio3Faz2 Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 100hp Dynamique
Kilometre: 59500
Yakıt: Shell
İsim ve Şehir: Göktürk-İstanbul

İleti MaYuCeL » 06 Mart 2015 01:19

gogoclio3 demiş ki:Bilgileriniz için çok teşekkür ederim, garajınızı ziyaret ettim aslında çok güzel uygulamalarınız mevcut bu arada clio3 kullanıcıları toplanması İstanbul 'da olmuyor mu bilginiz var mıdır? forum geçmişiniz vardır diye düşünerek size soruyorum ;)

Daha önceki zamanlarda birkaç büyük toplantı oldu, ama son zamanlarda herkes sanırım dünya işlerine yoğunluk verdiği için iletişim kopuklukları oluyor.
biz Kocaeli-İstanbulda bulunan otomobil tutkunu arkadaşlarla ara sıra buluşuyoruz. ( sadece clio yada baska bir araç olarak degil genel anlamda )
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

Aksesuarlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: VelıMutlu ve 138 misafir