bagajdan ses geliyor

Aracımızda bulunan (sonradan eklediğimiz) her türlü harici (yardımcı) malzemeler, cihazlar.

bagajdan ses geliyor

İleti fromturk » 28 Mayıs 2014 11:29

merhabalar bende 3 hafta önce clio3 tomtom edition aldım dijital klimalı 2010 model.işim dolayısıyla çokta kullanamadım daha fakat kasislere girince bagajdan tıkır tıkır ses geliyor nedenini bulamadım birtürlü yardımcı olabilirseniz sevinirim
fromturk
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1500
Kilometre: 110000
Yakıt: dizel
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: hakan istanbul

Re: bagajdan ses geliyor

İleti KAZIMYILMAZ » 28 Mayıs 2014 12:13

fromturk demiş ki:merhabalar bende 3 hafta önce clio3 tomtom edition aldım dijital klimalı 2010 model.işim dolayısıyla çokta kullanamadım daha fakat kasislere girince bagajdan tıkır tıkır ses geliyor nedenini bulamadım birtürlü yardımcı olabilirseniz sevinirim

Genel bir sorun bu bildiğim kadarıyla, bagaj kilidi ve kapağın iç tarafındaki plastik kısımla ilgili. Kilidi ve karşısındaki demir çubuğu yağlamayı deneyin, bagaj kapağının arkasındaki plastik kısmın alt tarafında gıcırdamaması için keçe koyabilirsiniz. Birde pandizotun gövdeye temas ettiği noktalara keçe koyun. (Ikea yada koçtaş'ta satılan yapışkanlı keçelerden kullanmıştım ben.)
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti undert6 » 28 Mayıs 2014 15:42

oncelikle hosgeldiniz,

viewtopic.php?f=66&t=2555&start=30

bu konuda cesitli yorumlar mumkun, basligi bi inceleyin derim.
undert6
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci
Kilometre: 70000
Yakıt: Opet euro dizel
Lastik Markası: 185/65/15 conti-pc5
İsim ve Şehir: Erdal, Ankara

İleti undert6 » 28 Mayıs 2014 15:46

bu sorun bendede vardi ozellikle cukur kasis yada ozellikle dönüşlerde, buna dikkat edin, ozellikle dönüşlerde ses yapiyor ise, sorun kilitte cikti bende, kilitteki diller plastik kaplamali bu plastikler zamanla asininca icindeki demir altta kilidi tutan demire vurunca ses yapiyor, alttaki kilidi tutan demire elektrik bant sarinca ses kesildi. bn elektirik bandi kullandim bu sesi baska bir yalitim maddesi ilede yapilabilir. resimleri bahsettigim linkte mevcut ;) bi boyle deneyim bakalm ses gidecekmi. sonra diger alternatifleri deneyin
undert6
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci
Kilometre: 70000
Yakıt: Opet euro dizel
Lastik Markası: 185/65/15 conti-pc5
İsim ve Şehir: Erdal, Ankara

İleti yörükpaşa » 29 Mayıs 2014 09:22

.. stepnenin bagaj içindeki bağlantısına da bir bakın .. yerine tam oturmadıysa tıkır tıkır oynar .. aslında , bagajdaki tüm hareketli parçaların yerine oturup oturmadığını - boşluğunun olup olmadığını kolayca kontrol edebilirsiniz ..
yörükpaşa
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII GT
Motor Tipi & Gücü: 1149
Kilometre: 5500
Yakıt: PO - SHELL
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: HÜSEYİN ORAN - İSTANBUL

Aksesuarlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 100 misafir