Bel Destek Filesi (Ya da Bel Yastığı)

Aracımızda bulunan (sonradan eklediğimiz) her türlü harici (yardımcı) malzemeler, cihazlar.

Bel Destek Filesi (Ya da Bel Yastığı)

İleti Devrim » 10 Temmuz 2011 20:27

Merhaba arkadaşlar.

Sanırım yılların verdiği duruş bozukluğundan ötürü uzun yolculuklarda boyun ağrısı çekmeye başladım. Yıllardır piyano ve bilgisayar başında uygunsuz bir duruşla saatler geçirmenin faturası. Henüz fıtık gibi acil bir sağlık sorunu oluşmadı ve dikkat ediyorum artık duruşuma.

Fakat yine de uzun yolcuklarda boynum rahatsız oluyordu. Bunun bir o kadar da oturuş pozisyonuyla ilgili olduğunu bildiğimden (özellikle boyun duruşunun temeli bele dayanıyor) gidip bir "bel yastığı" almıştım (bildiğiniz ortopedik yastık şekilli). Ama bizim koltukların yapısına uymadı. Çok rahatsız etti. Hatta adam gibi oturamadım bile koltuğa. Gidip hemen iade ettim.

Geçenlerde ise Real'i dolaşırken bu ürüne denk geldim. Ankara'ya gidip gelecektik. Deneme fırsatı diyerek 9,99 liraya aldım. Son derece memnun da kaldım. Biraz kendi dikkatimle biraz da (hatta daha çok) bu ürünün desteğiyle çok rahat bir yolculuk geçirdim. Önümüzdeki hafta sonraki aylarda da yolculuklarım olacak.

Eski yolculuk heyecanım geri geldi. :D

beldestekfilesi.jpg

Ürün internette var. Çoğu büyük marketlerin araç reyonlarında da mevcut olmalı. 5 liradan 20-30 liraya kadar değişiyor. Başka bir yerde aynısının siyahını gördüm. Bileydim onu alırdım. :)

Paylaşmak istedim...
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

Re: Bel Destek Filesi (Ya da Bel Yastığı)

İleti Sani » 10 Temmuz 2011 22:04

Bizim araçların koltukları halbuki çok rahat? Hyundai'ler mesela bende hemen bel ağrısı yapıyor. 15dk'lık şehiriçi gezintisi bile işkenceye dönüşüyor.
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Kilometre: 0
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti burak120320 » 10 Temmuz 2011 22:08

Şehiriçi kısa mesafelerde benimde herhangi bir problemim yok koltuklardan yana ama 4-5 saati geçen yolculuklarda gerçekten sırt-bel ağrıları oluyor. bu ürünün siyahını kuzenim almış astrasına, geçen hafta kısa bi tecrübe etme şansım oldu.. ama bir türlü rahat edemedim, alışmak gerek belkide..
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: 308 Sportium
Motor Tipi & Gücü: 1.6 hdi
Kilometre: 52000
Yakıt: Shell Nitro
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: Ankara

İleti fatihkarde1 » 10 Temmuz 2011 22:09

bilgilendirme için teşkkürler Devrim Bey
bu ürünü daha önceleri BİM ve A101 Marketlerde görmüştüm yanılmıyorsam
fiyati 12.9 tl idi fakat ben terettüde kalmıştım bir faydası olur mu diye
bende ayda 2-3 kez uzun yola çıkıyorum işime yarabilir tekrar bulabilirsem
alacağım
fatihkarde1
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 80000
Yakıt: shell eurodiesel
Lastik Markası: dunlop sport 01
İsim ve Şehir: fatih çerkezköy

İleti Devrim » 11 Temmuz 2011 01:49

Sani demiş ki:Bizim araçların koltukları halbuki çok rahat? Hyundai'ler mesela bende hemen bel ağrısı yapıyor. 15dk'lık şehiriçi gezintisi bile işkenceye dönüşüyor.

Aslında doğru, koltuklarımız gayet rahat. Şehir içinde sıkıntı yok ama Burak'ın dediği gibi 4 saat ve aşan sürelerdeki yolculuklarda (mola verilse de) ben sıkıntı çekiyorum. Oysa ki yolculuğu çok severim. Dediğim gibi benden kaynaklanıyor olabilir. Biraz da boyun uzun, oturuşum falso. :) Belki bir süre sonra ihtiyacım kalmayacak bu ürüne, bilemiyorum.

Uzun süredir (yaz aylarında) terlemeyi azaltan şu hasır ürünü kullanıyordum koltukta. Ona veda etmek zorunda kaldım. (Ama gerçi bir icad yapıp onunla bunu birleştirebilirim belki.)

Bu arada bu ürünle Ankara'ya gidip gelirken sırtımın ve belimin (pozitif anlamda) hava aldığını, terlemeden serin kaldığını farkettim yolculukta. Koltuk yüzünden aşırı sıcağa ve terlemeye maruz kalmadı. Ekleyeyim istedim.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

Aksesuarlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 88 misafir