Sığamadık! Ön koltuğu söktüm,attım eve...

Aracımızda bulunan (sonradan eklediğimiz) her türlü harici (yardımcı) malzemeler, cihazlar.

Sığamadık! Ön koltuğu söktüm,attım eve...

İleti alper » 07 Haziran 2011 15:20

Arkadaşlar dün ön koltuğu söktüm,attım eve.Zira bebeğimiz var artık ve arabaya sığamıyoruz .Eşim arkada bebek/puseti ile daralıyor,o da haklı zira bizim arabaların arka koltuğu çok dar.Özellikle uzun yolda.Puset bir alan tutuyor,ee önünde de ön koltuk var,hareket ederken zorlanıyor.(Her ne kadar ön koltuğu ben alttan ve üstten öne doğru kapatsamda olmuyor işte.)
Dedim, zaten bizden başka arabaya binen yok.ee yaz geldi,ufak ufak seyehatlerde başlayacak,bagaja eşyalar dolacak.Hem dedim ön tarafada güvenliği riski atmayacak şekilde eşyalar koyabilirim.Çocuğun eşyaları bizden fazla.
Uzun yollarda eşim yolu görsün,arabanın içi ferahlasın.
Komik oldu,ama bir süre böyle deneyeceğim,nihai kararı eşim verecek artık.Beğenirse kışa kadar böyle.Kışın takarım koltuğu yerine :)
Bu arada bizim ön koltuk bir hayli ağır ve sağlam,onu gözlemledim.
Selamlar.
alper
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65 bg
Kilometre: 110000
Yakıt: bp
Lastik Markası: michelin
İsim ve Şehir: Bayrampaşa/İSTANBUL

Re: Sığamadık! Ön koltuğu söktüm,attım eve...

İleti levolution » 07 Haziran 2011 15:35

ilginç fikir, ilk kez duydum. arabaya madem sadece siz biniyorsunuz, isabetli bir karar olmuş. biz de tam doğum arefesindeyiz şimdi. sığamama endişesi bende de var biraz.
merak ettim görüntüyü doğrusu, resim çektiniz mi?
levolution
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Extreme - 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v BVR 80bg
Kilometre: 138000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Petlas 195/55/15
İsim ve Şehir: Levent - Sinop, Ankara

İleti Devrim » 08 Haziran 2011 16:30

Çok hoş. :)

Evet, fotoğraf istiyoruz. :D
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti Sani » 08 Haziran 2011 19:35

Bari airbag'i de kapatın o taraftaki.
Emniyet kemer bağlantılarını ne yaptınız?
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Kilometre: 0
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti alper » 09 Haziran 2011 09:02

arkadaşlar fırsat bulunca resim çekip gönderirim.
airbag'i kapatmaya gerek yok geliyor bana,allah muhafaza zira bir kaza anında arka koltukta oturan yolcunun emniyet kemeri yoksa airbag önde faydası olacaktır.Emniyet kemerinin koltuğa olan bağlantısı çok rahat sökülüyor.Yarım tur düz tornavida ile çevirdim,düzenek hemen bıraktı.Aracın gövdesin kalan kemeri de aşağıya sıkıştırdım.tam koltuk altına denk gelen havalandırma körüğünün üzerine de zarar görmesin diye paspas ile kapattım.Gözlemlerim :

-Karadenizli mucitler gibi proaktif çözümlerinden biri oldu ama gerçekten büyük bir alan ortaya çıktı.
-Araca biner binmez ,yan koltuğun üstüne elimdeki tlf,anahtar vs atardım,ilk gün yere düştü :)
-Geri giderken (bizim oralarda "anarya" derler) genelde yan koltuğa bir el ense atar öyle geri giderdim.Şimdi elimi sanki koltuk varmış gibi atıyorum ama boşluk abi her taraf.
-Eşim durumdan kısmen memnun ama der ki,ben arkada her an emniyet kemeri takamıyorum bebek ile ilgilenirken.(Alt değiştirme vs.)O anda bir kaza olsa ön boşluk bizim için risk olacak.Düşündüm haklı, ön koltuk bir yerde engelleme yapıyor.Bebek içinde bu alan risk olacak.
-Benim oğlan şu an ilk aşama olan puset ile arabaya kemerle sabitli.daha henüz çok ufak ,mızmızlanıyor.Şöyle 1 yaşını gelse arkada o kadar onunla uğraşmayız ,en azından biraz biraz lafdan da anlayacaktır.O günlerde özellikle uzun seyehatlerde bu koltuk boşluğu daha işe yarar gibi.
-Hee bir de eş dost duymuş benim bu operasyonu,dalga geçiyorlar şimdi.

Hele bir uzun yola çıkalım,asıl o zaman karar vereceğim bu ön koltuk olayına.
Sizinle de paylaşırım.
Selamlar.
alper
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65 bg
Kilometre: 110000
Yakıt: bp
Lastik Markası: michelin
İsim ve Şehir: Bayrampaşa/İSTANBUL

İleti serkcakmak » 09 Haziran 2011 14:28

alper demiş ki:-Araca biner binmez ,yan koltuğun üstüne elimdeki tlf,anahtar vs atardım,ilk gün yere düştü :)

Ben çok gülerim böyle şeylere.

alper demiş ki:O anda bir kaza olsa ön boşluk bizim için risk olacak.Düşündüm haklı, ön koltuk bir yerde engelleme yapıyor.Bebek içinde bu alan risk olacak.

Allah kimseye kaza bela vermesin. Bencede güvenlik riski oluşturacaktır. Geçen cuma aracıma arkadan çarptılar. Allah'tan 8 aylık kızım araçta değildi. Araçta olsaydı hiçbir zaman koltuğunda gerektiği gibi oturmadığı için, büyük ihtimalle ön koltuğun arkasına yapışacaktı. Ön koltuk bir çeşit engelleme yapıcaktı diye düşünüyorum. Önden yapılan kazalarda risk çok daha büyük. Bu nedenle çok dikkatli olmanızı ve tedbiri elden bırakmamanızı tavsiye ederim.
serkcakmak
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2007
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 68999
Yakıt: Shell & Total
Lastik Markası: Dunlop Sport
İsim ve Şehir: Serkan İstanbul

İleti filzof_alican » 14 Haziran 2011 09:11

sağ ön koltuğun altına anfi koyma ihtimalimiz nedir :D
filzof_alican
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: 2010 Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105bg
Kilometre: 30000
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Dunlop 205x55x15
İsim ve Şehir: blacksea

Aksesuarlar