gps tutucu çalışması

Aracımızda bulunan (sonradan eklediğimiz) her türlü harici (yardımcı) malzemeler, cihazlar.

konuyu fayadlı buldunuz mu?

evet
23
66%
yorumsuz
3
9%
hayır
9
26%

Toplam oy : 35

Re: gps tutucu çalışması

İleti filzof_alican » 26 Eylül 2011 11:16

telefon alacaksanız iphone 4 tavsiye ederim. içindeki entegre gps A teknolojisi ile uyduya birkaç saniyede bağlanıyor ve yarı kapalı alanlarda bile çok başarılı çekiyor. çalışma şekli şöyle; internet olmadan gsm kordinatları ile yaklaşık konumuzu belirliyor, uydu ilede noktasal kordinatlarınıza kitleniyor. diğer tellede malesef bu teknoloji yok. nokia lar birkaç dakikada bağlanıyor...

sol far ayarlarının orası çok alçakta trafikte sorun yaşarsınız ve normal bir gps cihazı orda çekmeyebilir.
filzof_alican
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: 2010 Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105bg
Kilometre: 30000
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Dunlop 205x55x15
İsim ve Şehir: blacksea

İleti Leon_01 » 26 Eylül 2011 11:27

navigasyonu iyi diye iphone 4 mü alınır
Leon_01
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 bg
Kilometre: 28000
Yakıt: shell
Lastik Markası: bridgestone turanza
İsim ve Şehir: ADANA

İleti filzof_alican » 26 Eylül 2011 11:38

iphone farklı bişi :)
filzof_alican
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti diplomali_amele » 26 Eylül 2011 11:54

samsungun bir modelinde var herm sesli hem ücretsiz güncelleme yapabiliyorsun tek lazım olan sana inteneti olan bir pc o kadar ip4 almaktansa 800 tl verip unu alırım üstelik bi kablo ile ufak bir ekrana flimde izleme izni veriyormuş ama daha göremedim uygalayannını
diplomali_amele
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 evr 4ab
Kilometre: 7000
Yakıt: full benzin/lpg
Lastik Markası: Bidgestone Turanza
İsim ve Şehir: Yücel İSTANBUL

İleti filzof_alican » 26 Eylül 2011 12:07

tüm navigasyonlar seslidir zaten. burda önemli olan yazılım. bazı firmalar harita güncellemesi yapmıyor, bazıları ise sürekli ücretsiz güncelliyor.
filzof_alican
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti predatore » 26 Eylül 2011 15:40

farklı bir görüşde benden gelsin
telefonum ömrünü dolduruyor. bu aralar yeni bi tane alacam. HTC lere bakıyorum. :) a-gps bunlarda da var.
iphone sevemedim bir türlü.
samsung da 2 tane kullandım. senede en az bir kere tamire gidiyor.
eşimde de var. alalı 8-9 ay oldu tamire gönderdik. yaptılar 1 ay geçti tekrar bozuldu.
arkadaşlarımda da aynı dertten muzdarip olan var kısacası bir daha samsung telefon mu aman benden uzak dursun :)
predatore
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 105000
Yakıt: Opet
İsim ve Şehir: İbrahim İST

İleti diplomali_amele » 26 Eylül 2011 16:25

DİKKATE ALINMIŞTIR :)

ilginiz için teşekkür ederim arakdaşlar
diplomali_amele
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 evr 4ab
Yakıt: full benzin/lpg
Lastik Markası: Bidgestone Turanza
İsim ve Şehir: Yücel İSTANBUL

İleti MaYuCeL » 26 Eylül 2011 20:23

diplomali_amele demiş ki:DİKKATE ALINMIŞTIR :)

ilginiz için teşekkür ederim arakdaşlar

Dostum bende HTC HD Mini var ( HTC Photon ) Vodafone kampanyasından verdiler. Bildigin windows mobile 6,5 işletim sistemi var. İçerisinde kendi navigasyon programı var ama ben birde İgo Primo ve İgo 8 navigasyon programlarını kurdum. Başarsoft un haritaları ile çalışıyor. Gayet güncel ve kullanışlı. Bugüne kadar beni yolda bırakmadı.
Ramazan bayramında Yaylada bile açtım tek tek yolları görüyor. ( Yaylada resmi yolları görüyor, bizim açtıklarımızı degil :) )
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti filzof_alican » 26 Eylül 2011 20:57

igo8 ve başarsoft mükemmel bir ikili bende bunu kullanıyorum
filzof_alican
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti liberty60 » 15 Ekim 2011 22:12

Devrim demiş ki:Diğer bir konuda ızgaraya güneş gözlüğü koyan da olmuştu. Bana ters geliyor. Izgarayı yüze vurdurmadan başka bir noktaya yönlendirilebilir. Artı sağda oturan kişi ızgaradan faydalanmak isteyebilir vs.vs. Ayrıca yazın klima çalışırken sürekli soğuk cihaz için iyi olmayacaktır (tabii o ızgaralar açık tutulursa).

Ben GPS'i ön camın sol-alt köşesine doğru yapıştırıyorum. Bence kör nokta sayılmayacak bir köşe orası. Artı, Garmin'in kutusundan kalın metal bir disk çıktı. Vantuzun çapından yarım santim geniş. Diski konsolda bir yere (üzerindeki çift taraflı bant sayesinde) yapıştırabiliyorsunuz. Cam gibi yüzeyi sayesinde de tutucuyu bu diske yapıştırıyorsunuz. Sanırım cama yapıştırmayı sevmeyenler için yapılmış.

Yani, ızgaraya yerleştirmek yerine bu tip bir disk bulunabilirse o da işe yarayabilir diyorum.

Bu arada ben çakmaktan gelen GPS kablosu için bir icat yapmıştım. Fotoğraflarını yayınlayayım en kısa zamanda.

burası en uygun yer evet.fakat uzun yolda şarz uzun süre dayanmıyor,kablolu kullanıncada klima ızgaralarının öününden vitesin üzerinden arkaya çakmaklık girişine kadar ortalıkda el altında bir kablo dolasıyor. bu cihazın elektriğini daha kısa biryerden alamazmıyız acaba. aklıma bir yer geldi ama nasıl olur bilemiyorum. tam bu konulan yerin altında küçük yuvarlak bir tıpa var konsulda. zannediyorum cam ızgara raflarının tam ortasında yanlış hatırlamıyorsam.kabloyu buradan cıkartabilirsek direk cihaza arkadan bağlayabiliriz.
liberty60
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2012
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 85bg
Yakıt: vpower- vmax
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: cihan tokat

İleti levolution » 16 Ekim 2011 23:22

liberty60 demiş ki:bu cihazın elektriğini daha kısa biryerden alamazmıyız acaba.

ben vites konsolu sağından şarj cihazının ucunu sokup vites konsolunu kanırtarak sol taraftan çıkardım, sonra klima-teyp panelinin sol tarafında bir yerlerine kabloyu sıkıştırıp havalandırma ızgarasına sabitlediğim navigasyon cihazının altına denk gelecek kadar kabloyu serbest bıraktım.
unutmazsam yarın resim çeker eklerim.
levolution
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Extreme - 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v BVR 80bg
Kilometre: 138000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Petlas 195/55/15
İsim ve Şehir: Levent - Sinop, Ankara

İleti Devrim » 17 Ekim 2011 08:55

liberty60 demiş ki:burası en uygun yer evet.fakat uzun yolda şarz uzun süre dayanmıyor,kablolu kullanıncada klima ızgaralarının öününden vitesin üzerinden arkaya çakmaklık girişine kadar ortalıkda el altında bir kablo dolasıyor. bu cihazın elektriğini daha kısa biryerden alamazmıyız acaba. aklıma bir yer geldi ama nasıl olur bilemiyorum. tam bu konulan yerin altında küçük yuvarlak bir tıpa var konsulda. zannediyorum cam ızgara raflarının tam ortasında yanlış hatırlamıyorsam.kabloyu buradan cıkartabilirsek direk cihaza arkadan bağlayabiliriz.

Benim yaptığım ve çok uzun süredir sıkıntısız kullandığım şöyle bir "döeşeme" işi var. :) [3.1] Çakmaktan Ön Tarafa Kablo Çekmek

Aslında sizin bahsettiğiniz yuvarlak minik çıkış da çok kullanışlı olabilir. Ama kablo kullanılmadığı zamanlar ne yapabiliriz? Oradan aşağı atsan atılmaz. Onu bir yere çekip sabitlesek kötü görünebilir. Bilemedim...

Ben örnek verdiğim konudaki düzende, kabloyu kullanmadığım zamanlar direksiyonun altındaki hazneye itip koyuyorum, o kadar. Kablo görünmüyor ortada. Bir inceleyin...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti liberty60 » 20 Ekim 2011 20:44

ben saatden paralel bi hat çekilebilir diye düşünmüştüm.tam saatin arkasından direk o delikden kabloyu cıkartacagız. kullanmadıgımız zaman içeriye geri yittiğimde gidecektir sanıyorum.. ama sizin buldugunuz yöntemde güzel.
liberty60
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2012
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 85bg
Yakıt: vpower- vmax
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: cihan tokat

Önceki

Aksesuarlar

Kimler çevrimiçi