Bagaj Kapağı Ses İzalasyonu

Aracımızda bulunan (sonradan eklediğimiz) her türlü harici (yardımcı) malzemeler, cihazlar.

Re: Bagaj Kapağı Ses İzalasyonu

İleti sezgin bey » 20 Kasım 2011 16:59

Sevgili Hosta araçtan soğumana gerek yok. Çok kayda değer problemler değil bunlar. Her araçta olabilen sıkıntılar. Önemli olan mekaniki bir problem çıkarmamasıki dci motorlar kendilerini sağlamlıklarıyla kanıtlamış dizeller için rahat olsun aracını sev.
sezgin bey
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: CLIO-3 F-2 EXECUTİVE
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 85 BG.G/TOUR
Kilometre: 21000
Yakıt: TOTAL EXCELLIUM EURO
Lastik Markası: BRIDGESTONE TURANZA
İsim ve Şehir: SEZGİN BEY

İleti iktisadagiris » 21 Temmuz 2012 00:59

Merhaba,
Ayni sorundan bende muzdariptim.Arka taraftan inanilmaz siddetli tikirtilar geliyordu.Araca binen herkes bu tikirtilari fark edebiliyordu.Tam servise goturmeye niyetlenmistim ki bu konuyu buldum.Ilk mesajdaki islemleri yapmadan once "liberty60" nickli arkadasin soyledigi sprey yag ile yapilan islemi denedim.Sonax`tan bahsi gecen spreyi aldim ve ilk etapta lastikleri yagladim,fakat ses gitmedi.Daha sonra lastiklerin haricinde bagaj kapaginda sag alt ve sol alt kosede montelenmis iki tane plastik parcayi fark ettim.Bunlar bagaj kismindaki deliklerin karsiliklariydi ve onlari da yagladim.Sonuc mukemmel :) tik yok artik bagajdan :) Bu arada tahminimce illa Sonax in urunune gerek yok.Diger markalarin sprey yaglari da isinizi gorebilir.Hatta WD-40 in bile etkili olacagini dusunuyorum.Onerim yaglama islemini plastiklerin ve lastiklerin uzerinde asama asama deneyip test etmeniz.Boylece sesin tam olarak hangi kisimdan geldinden emin olabilirsiniz..2 farkli sonax subesinde yagin fiyatini sordum her iki subede de 30 TL idi.Bu konuda bilgilendirme yapan butun arkadaslara tesekkur ederim.
iktisadagiris
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 65hp
Kilometre: 67000
Yakıt: OPET EuroDiesel
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: istanbul

İleti hazarddouse » 17 Eylül 2014 22:59

Arkadaşlar aynı sorun benim aracımdada var bagaj fitillerinin üzerine yaklaşık 6 cm 10 cm boyutlarında yaklaşıkta 2.5 3 cm kalınlıgında bı strafor koydum hiçbir sıkıntı ses kalmadı çok basit ve maliyetsiz bi çözüm tavsiye ederim....
hazarddouse
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.6V 105bg
Kilometre: 140
Yakıt: dizel
Lastik Markası: petlas
İsim ve Şehir: BURAK MANİSA

İleti galove » 11 Aralık 2014 14:09

Aynı sorun bende de var arkadaşlar. Bakalım sizin tavsiyelerinize göre ben bu sesi kesebilecekmiyim.

Yalnız benden gelen ses biraz garip. eğer 2 tekerle birlikte bir kasisten falan geçersem ses falan gelmiyor. Ancak arabayı manevra yaparken sadece sol teker ya da sadece sağ teker bir çukura girerse bagaj kısmından tencere kapağı vuruntusu gibi bir ses geliyor. Bu ses ilk başta yüksek gelip sonra yankı yapar gibi azalarak bitiyor. Sanki böyle bir şeyi yere atarsın da zıplarmış gibi.

Geçen gün bagajda ne varsa çıkardım ses kesilmedi. Yedek lastiği falan da indirdim yine kesilmedi. Son çare şu yağlama ve izolasyon işlerine bir bakayım. Sonucu sizlerle paylaşırım.
galove
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 78000
Yakıt: EuroDiesel
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: Harun İstanbul

İleti undert6 » 11 Aralık 2014 15:47

viewtopic.php?f=66&t=2555&start=30

soruna care olarak burdan yararlanabilirsiniz. eger bagaj ses bagaj kilidiyle alakali ise cozum cok basit. kilitteki diller plastik kaplamali bu plastikler zamanla asininca icindeki demir ses yapiyor, alttaki kilidi tutan demire elektrik bant sarinca ses kesildi. bant sardigim yer resimlerde mevcut ;)
undert6
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci
Kilometre: 70000
Yakıt: Opet euro dizel
Lastik Markası: 185/65/15 conti-pc5
İsim ve Şehir: Erdal, Ankara

İleti galove » 11 Aralık 2014 16:22

undert6 demiş ki:http://forum.clioiii.com/ClioIII/FORUM/viewtopic.php?f=66&t=2555&start=30

soruna care olarak burdan yararlanabilirsiniz. eger bagaj ses bagaj kilidiyle alakali ise cozum cok basit. kilitteki diller plastik kaplamali bu plastikler zamanla asininca icindeki demir ses yapiyor, alttaki kilidi tutan demire elektrik bant sarinca ses kesildi. bant sardigim yer resimlerde mevcut ;)

eyvallah hocam bunu da hemen deneyeyim akşam.

tamam resimleri gördüm şimdi. eğer ses bundan geliyorsa buraya bant sarmak yerine kablo kaplamasında kullanılan plastik malzemeyle sarmak daha kalıcı olabilir.
galove
ONBASI
ONBASI

İleti galove » 12 Aralık 2014 09:29

Tamamdır kilidin demirine bant sarınca ses mes kalmadı araba da. Sınıf atladı resmen. çok sağolun
galove
ONBASI
ONBASI

İleti undert6 » 14 Aralık 2014 02:50

:) gecmis olsun artık huzurlu surusler :D bilirim o sesi bulana kadar ben neler yaptım gülermisin aglarmisin :D surus esnasinda paranoyak ediyor adami =) maalesef o kilit ustundeki plastik zamanla asınıyor.demr demire degince bu istenmeyen ses cikiyor. artik bole idare ediyoruz bizde...
undert6
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti galove » 15 Aralık 2014 16:11

undert6 demiş ki::) gecmis olsun artık huzurlu surusler :D bilirim o sesi bulana kadar ben neler yaptım gülermisin aglarmisin :D surus esnasinda paranoyak ediyor adami =) maalesef o kilit ustundeki plastik zamanla asınıyor.demr demire degince bu istenmeyen ses cikiyor. artik bole idare ediyoruz bizde...

Sağolasın. Sorma gitsin ya. bagajda ne varsa boşalttım, hanımı oturttum arka koltuğua bak dedim şu ses nereden geliyor bulamadı :mrgreen:

En son arabayı satacaktım, o kadar soğumuştum. Şimdi canavar oldu. Canım arabam. :D
galove
ONBASI
ONBASI

İleti undert6 » 15 Aralık 2014 16:46

ben arkadaşı bagaja sokmustum :D :D :D :D :D
undert6
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti escaper34 » 18 Aralık 2014 11:34

:) :) :) walla tek ben değilmişim bagaja birini sokan :)
escaper34
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.2 75hp
Kilometre: 130
Yakıt: Total 95 oktan
Lastik Markası: Dunlop Sp Sport 1
İsim ve Şehir: Caner-İstanbul

Önceki

Aksesuarlar

Kimler çevrimiçi