Clio Güneşlik ve Perde Uygulamaları

Aracımızda bulunan (sonradan eklediğimiz) her türlü harici (yardımcı) malzemeler, cihazlar.

Clio Güneşlik ve Perde Uygulamaları

İleti CHIEF » 19 Temmuz 2009 22:19

Genelde sıcak havalarda park halinde sadece ön cama koyduğumuz güneşliklerle arabanın içini korumaya çalışırız.

Malum cliolarımızın iç kısmı tamamen siyah.Koltuklar, konsol,hatta kapı içleri bile siyah.(Bildiğim kadarıyla 2007 ve 2006 modellerde kapı içlerinin bir kısmı gri ) Buda arabanın iç kısmının aşırı derecede ısınmasına neden oluyor.

Tabi bu konuda araba brandasından tutunda cam filmine kadar birçok önlem mevcut.

=@ Fakat daha ucuz yollardan neler yapılabilir derken yan camlar için internetten güneş perdeleri ve arka cam içinde bir güneşlik ile toplam maliyeti 20 tl yi geçmeyen bir çözüm yolu buldum.

Arka cam için esasında (arabanın kitapçığındada görebilirsiniz ) arabanın kendi orjinal güneşlikleri var. tabi bizde sadece güneşliğin yeri mevcut.
Arka bağajı açtıgınızda tavanın bitim yerlerinde plastik takma aparatını görebilirsiniz.Tabi renault birçok şeyde yaptığı gibi daha çok d vitamini almamızı engellememek için bunu bize vermiyor. :lol: :cry:

Buraya aldıgım güneşliği resimdede göreceginiz gibi monte ettim çok kullanışlı ve orjinal oldu..

S6304205.JPG

S6304206.JPG

S6304208.JPG

Ayrıca yan camlar için aldığım perdelerde çok kullanışlı çıktı. Her ne kadar çin işide olsa.

Cama vantuzlarla monte ediyorsunuz.ister alttan cırtcırtla istersenizde cama vanuzla kullanabiliyorsunuz.vede tek bir dokunuşla perde otomatik olarak katlanabiliyor.
işte resimler....

S6304213.JPG

S6304210.JPG

Herkese serin ve sağlıklı tatiller.......
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
CHIEF
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Clio III
Motor Tipi & Gücü: 1,2 Aut. LPG
Kilometre: 35
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Mıchelin
İsim ve Şehir: Bitki Hayvan

Re: Clio Güneşlik ve Perde Uygulamaları

İleti Diablo » 19 Temmuz 2009 22:38

Ben koçtaş dan içi pamuklu 72 liraya gayet kaliteli branda aldım toz çamur çam iğnesi güneş vız gelir tırıs gider en etkili çözüm bu benim gibi her sabah kuş pisliği temizlemekten usanan ve 2 günde bir araba yıkatmak zorunda olan arkadaşlar varsa kesinlikle bradayı tavsiye ederim.Çıkarıp takmak biraz uğraştırıyor adamı ama brandayı açıp pas pas parlayan arabayı görünce buna değiyor.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

İleti alpersa84 » 19 Temmuz 2009 23:20

Branda gercekten kesin çözüm fakat bazı dez avantajlarıda var eğer yağmurdan sonra araca binmeniz gerekiyorsa branda ıslak ve kirli olduğu için toplamak zor oluyor birde dikkat etmek gerekli en ufak bir yerinden delinirse içine su giriyor ve açana kadar kurumuyor,araç ıslak kalıyor ayrıca aracını sık kullananlar için pek kullanışlı değil eğer aracı az kullanıyorsanız gerçekten aracı tamamen koruyor ve en iyi çözüm bu tabiki ben eskiden kullanıyordum fakat gercekten uğrasmak zor geliyo bir süre sonra, brandayı topla aç aracın altına tuttur, branda kirleniyor tozlanıyor toplarken üstün başın kirleniyor kirli olduğu için koycak yer bulamıyosun, bunun gibi pek çok dez avantajı var malesef ama genede aracı tam anlamıyla korumak için en iyi çözüm bu , ne demişler gülü seven dikenine katlanır
alpersa84
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: 2009 ClioIII FazII
Motor Tipi & Gücü: 1,4 100bg 16V
Kilometre: 26500
Yakıt: Shell 95 fullsave
Lastik Markası: Dunlop Sport 01
İsim ve Şehir: Alper İSTANBUL

İleti Diablo » 19 Temmuz 2009 23:35

alpersa84 demiş ki:Branda gercekten kesin çözüm fakat bazı dez avantajlarıda var eğer yağmurdan sonra araca binmeniz gerekiyorsa branda ıslak ve kirli olduğu için toplamak zor oluyor birde dikkat etmek gerekli en ufak bir yerinden delinirse içine su giriyor ve açana kadar kurumuyor,araç ıslak kalıyor ayrıca aracını sık kullananlar için pek kullanışlı değil eğer aracı az kullanıyorsanız gerçekten aracı tamamen koruyor ve en iyi çözüm bu tabiki ben eskiden kullanıyordum fakat gercekten uğrasmak zor geliyo bir süre sonra, brandayı topla aç aracın altına tuttur, branda kirleniyor tozlanıyor toplarken üstün başın kirleniyor kirli olduğu için koycak yer bulamıyosun, bunun gibi pek çok dez avantajı var malesef ama genede aracı tam anlamıyla korumak için en iyi çözüm bu , ne demişler gülü seven dikenine katlanır

Ben brandayı alırken bahsettiğiniz her şeye dikkat ederek aldım brandanın malzemesine dikişine falan,güneş kesinlikle zarar vermiyor bunun içinde güneşten kavrulup yırtılmalar olmuyor kumaşın yapısından dolayı üzerine su tutmuyor çıkarıp takması kolay arkadan lastikleri tamponun altına geçirip öne doğru açarak aracı kapatıyorum en fazla 3 dakikamı alıyor her hangi bir cisimden dolayı yırtılması delinmesi de zor likralı kumaş gibi lastik gibi esniyor içide pamuklu eski brandalar gibi naylon değil aracın üzerinde sağa sola rahatça çekiştirilebiliyor eski brandalar gibi çadır bezi değil gayet kaliteli takması çıkarması çok kolay çıkardıktan sonra düzgün katlanırsa sorun olmuyor geri kapatırken yanlız brandayı çıkarmadan önce üzerini süpürmek gerekiyor o biraz zor oluyor ama her ne olursa olsun değiyor.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

İleti vipsezgin » 03 Ağustos 2009 13:04

chıff paylasımın ıcın tesekkurler güle güle kullan
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti mozart » 14 Mayıs 2011 23:34

arka cam uygulaması süper, orjinal güneşlikler malum çok pahalı güzel bir uygulama yarın deneyeceğim.. :)
mozart
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 75000
Yakıt: Benzin
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: Ankara

İleti mozart » 17 Mayıs 2011 12:39

Evt. Bu şekilde çok güzel oldu.Ben güneşliği siyah renk 50*100 kullandım.Arka kısım kullanımı biraz iptal oluyor ama görüntüsüde hoş.Üst kısmı bagaj lastiğinin arasına sıkıştırmak ve güneşliğin gergin durması için aşağı kısmı bagaja sabitlemek lazım
mozart
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 75000
Yakıt: Benzin
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: Ankara

Aksesuarlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir