BAKİM SONRASİ ARAC YAKİTİ ARTTİ

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

BAKİM SONRASİ ARAC YAKİTİ ARTTİ

İleti darkfeels55 » 31 Ağustos 2016 18:29

Merhaba abilerim aracımı daha alali 5 gun oldu filtreler ve yag degistirdim degistirmeden önce aracim 6\100 km yaziyordu suanda motor calisirken 12 13 14 15 kendi kendine artiyor 100 de 15.6 oldu en son . Daha acemiyim ilk arabam clio 1.2 2008 extreme bu neden olmus olabilir acaba birde egsozdan sanki su akmis hafif lkonuyu yanlis yere açtıysam ozur dilerim hepinizden
darkfeels55
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 118
Yakıt: shell
Lastik Markası: 185/15/60
İsim ve Şehir: samsun Muhammet

Re: BAKİM SONRASİ ARAC YAKİTİ ARTTİ

İleti faruxahin » 17 Eylül 2016 19:40

Yol bilgisayarı yakıt km bilgisini sıfırlamıssınız yada sıfırlanmıştır bir şekilde. ilk baslarda 15 12 ltrelere kadar görmeniz mümkün. 100 200 km sonra gercek yakıt oranını görürsünüz. 6 / 100 km ise ancak ve ancak uzun yol yapılışsa mümkünüdr yani yola cıkmadan yol bilgisayarı sıfırlanmıs ve uzun yol yapılmışsa o rakamlar normal. ben karma kullanımda en düşük 7.2 değerini gördüm. bu sene uzun yoluda cok yaptım ortalamam 7.0 km de. şehirici sürekli kullanacaksanızda 8.0 - 8.5 e kadar çıkabilir ortalama yakıt. o yuzden çok km yapmadıysanız telaslanmayın belli bir süre binin sonra yol bilgisayarını kontrol edin. bu arada en güzel yol bilgisayarı sizsiniz . yakıt ikaz ışığı yanınca yakıt alın km yi sıfırlayın ışık tekrar yanana kadar kullanın. aldığınız litreyı km ye bölün alın size gercek rakam :). bu arada sadece km yi sıfırlayın. diğer ayarlarıda sıfırlarsanız 12/100 km yazısını sürekli görür moralmen çökersiniz :D. bu arda aracanız lpg li değilse acilen taktırın. o zaman ne kadar ekonomik bir araç olduğunu göreceksiniz. aklınıza takılan sorular varsa benim diğer yazılarımı okuyabilirsiniz lpg ile ilgili olan. aracınız tekrar hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. çok keyifli ve ekonomik bir araç sahibi olmuşsunuz tadını çıkarın :)
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 110
Yakıt: LPG - Total
Lastik Markası: Bridgestone185/15/65
İsim ve Şehir: Adana

İleti darkfeels55 » 14 Ekim 2016 17:06

valla dedıgınızn gıbı morel bozuyor oraya bakmıyorum o yuzden :) anlık tuketıme bakıyorum artık :) lpg dusunuyorum aslında tesekkur ederım :)
darkfeels55
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 118
Yakıt: shell
Lastik Markası: 185/15/60
İsim ve Şehir: samsun Muhammet

İleti faruxahin » 26 Ekim 2016 15:10

araçta lpg yok ise akşam eve gitmeden bir lpg bayiine git ve taktır hatta hemen yola çık montaja başlasınlar:) Şaka bir yana LPG Taktırmadığın her gün zarardasın bence kafanda hiç tereddüt olmasın bildiğin güvendiğin bir lpg cide lpg dönüşümünü zaman kaybettirmeden yaptır. lpg yi 2,01 den alırken ölçmüştüm. uzun yol da 100 - 110 km ortalama hız artı full klima açık artı yüklü araba 14 kuruş yakıyor 220 km gittim depoyu tekrar fulledim 31 liraya doldu. şehiriçinde de arabayı istediğin kadar zorla istediğin kadar trafiğe gir çık 10 litreden fazla lpg yakmıyor bu araç.
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 110
Yakıt: LPG - Total
Lastik Markası: Bridgestone185/15/65
İsim ve Şehir: Adana

İleti oguz1 » 05 Kasım 2016 00:09

Soruna cevabı arkadaş çok güzel açıklamış. 100-200 km değilde 50 km geçse bile oturacaktır ort. tüketim. Güzel ve keyifli araç almışsınız. Kazasız günlerd kullanın
darkfeels55 demiş ki:Merhaba abilerim aracımı daha alali 5 gun oldu filtreler ve yag degistirdim degistirmeden önce aracim 6\100 km yaziyordu suanda motor calisirken 12 13 14 15 kendi kendine artiyor 100 de 15.6 oldu en son . Daha acemiyim ilk arabam clio 1.2 2008 extreme bu neden olmus olabilir acaba birde egsozdan sanki su akmis hafif lkonuyu yanlis yere açtıysam ozur dilerim hepinizden

faruxahin demiş ki:Yol bilgisayarı yakıt km bilgisini sıfırlamıssınız yada sıfırlanmıştır bir şekilde. ilk baslarda 15 12 ltrelere kadar görmeniz mümkün. 100 200 km sonra gercek yakıt oranını görürsünüz. 6 / 100 km ise ancak ve ancak uzun yol yapılışsa mümkünüdr yani yola cıkmadan yol bilgisayarı sıfırlanmıs ve uzun yol yapılmışsa o rakamlar normal. ben karma kullanımda en düşük 7.2 değerini gördüm. bu sene uzun yoluda cok yaptım ortalamam 7.0 km de. şehirici sürekli kullanacaksanızda 8.0 - 8.5 e kadar çıkabilir ortalama yakıt. o yuzden çok km yapmadıysanız telaslanmayın belli bir süre binin sonra yol bilgisayarını kontrol edin. bu arada en güzel yol bilgisayarı sizsiniz . yakıt ikaz ışığı yanınca yakıt alın km yi sıfırlayın ışık tekrar yanana kadar kullanın. aldığınız litreyı km ye bölün alın size gercek rakam :). bu arada sadece km yi sıfırlayın. diğer ayarlarıda sıfırlarsanız 12/100 km yazısını sürekli görür moralmen çökersiniz :D. bu arda aracanız lpg li değilse acilen taktırın. o zaman ne kadar ekonomik bir araç olduğunu göreceksiniz. aklınıza takılan sorular varsa benim diğer yazılarımı okuyabilirsiniz lpg ile ilgili olan. aracınız tekrar hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. çok keyifli ve ekonomik bir araç sahibi olmuşsunuz tadını çıkarın :)
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 85 misafir