kırık plastik tampon tamiri

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

kırık plastik tampon tamiri

İleti line85 » 20 Şubat 2015 22:19

merhaba.
park halindeki clio 3 arabama çarptılar :cry: sürücü insaflıymışki kaçmadı ve hatasını kabul etti. arabada sağ ön plastik çamurlukta iki yerden çatlak yerler var. arabayı kaportacıya bıraktım . exper gelip bakmış ve çamurluk değişmesi gerekir demiş. fakat yüzde 80 yan sanayi gelirmiş. kaportacı yan sanayi parçası orjinal gibi durmaya bilir ek yerleri eşit görünmeyebilir. istersem plastik çamurluğu onarabilirmiş. bende yan sanayi parça olmasını istemiyorum fakat onarılmasıda nekadar sağlıklı olur . biri yaslansa yada çocuklar oynarken top gelse tekrar çatlarmı kafam çok karıştı. bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum. yan sanayi parçamı taktırayım yada tamir yolunamı gidelim.
line85
ER
ER

Marka & Model: ClioIII 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 bg
Kilometre: 30000
İsim ve Şehir: istanbul

Re: kırık plastik tampon tamiri

İleti sred » 22 Şubat 2015 11:37

Çatlak yeri plastik kaynakla arkadan yapıştırıyorlar. Çatlağın ön tarafına da macun çekip boya yapıyorlar. Muhtemelen tamponun tamamı boyanır.

Orjinal tamponda ısrar edin. Fabrikadan istesinler. Başkasını kabul etmeyeceğinizi söyleyin. Son çare onarım yaptırırsınız.
sred
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: 2007 ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 Aut
Kilometre: 60000
Yakıt: Shell 95
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: hede hödö

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 67 misafir