Yağ göstergesini sıfırlama

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

Yağ göstergesini sıfırlama

İleti omerercan » 03 Ocak 2015 22:00

Arkadaşlar merhaba, bugün aracımın bakımını yaptırdım yağ göstergesini sıfırlamak için 10 saniye kadar iki tuşu basılı tuttum ve üsttekini bırakarak alttakini basılı tutmaya devam ettim. Gösterge 15000 olması gerekirken 20000 oldu :) ve geri alamıyorum, bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?

Teşekkürler.
omerercan
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: Clio Grandtour
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 75 hp
Kilometre: 23000
Yakıt: Dizel
Lastik Markası: Yokohama
İsim ve Şehir: omer İstanbul

Re: Yağ göstergesini sıfırlama

İleti emretpc » 04 Ocak 2015 12:36

omerercan demiş ki:Arkadaşlar merhaba, bugün aracımın bakımını yaptırdım yağ göstergesini sıfırlamak için 10 saniye kadar iki tuşu basılı tuttum ve üsttekini bırakarak alttakini basılı tutmaya devam ettim. Gösterge 15000 olması gerekirken 20000 oldu :) ve geri alamıyorum, bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?

Teşekkürler.

20000 olan değer bir daha ki yağ değişim ve bakım için geriye sayan değer değil mi? Bende de Grandtour 1.5 dCi 75 bg araç var. Geçen ay serviste bakımları yapıldıktan sonra 20000'den geriye saymaya başladı.
emretpc
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2012 Aut.Edt
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 75 hp
Kilometre: 79600
Yakıt: Opet UltraForce
Lastik Markası: Lassa Greenways
İsim ve Şehir: Emre - SAKARYA

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 75 misafir