Far Temizleme

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

Far Temizleme

İleti undert6 » 15 Eylül 2014 19:03

İyi günler arkadaşlar, farlarım sararmaya başladı ve sararan yerleri daha çok çizik içinde. far temizliği hakkında bazı bilgiler edindim ama
daha önce far temizleten veya bu uygulamayı kendi yapmış arkadaşlar varmı acaba? bilgi ve tecrubelerini paylasirlarsa sevinirim.
farlarım aşağıda çok belli olmasada deformasyon var karsidan falan baktigimda ampul gozukmuyor.

[ img ]

[ img ]
undert6
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci
Kilometre: 70000
Yakıt: Opet euro dizel
Lastik Markası: 185/65/15 conti-pc5
İsim ve Şehir: Erdal, Ankara

Re: Far Temizleme

İleti maxximuss » 16 Eylül 2014 20:11

Ben 3m'in far temizleme kitini kullanarak temizlemiştim 3-4 ay önce eskisinden iyi oluyor ama sıfır olmuyor belki ben yapamadım ama kit içindeki talimatlara harfiyen uydum.Hepsiburadadan 55 tl ye almıştım denemeye değer ama sıfırın yerini tutmaz.
maxximuss
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 bg
Kilometre: 40000
Yakıt: benzin&LPG
Lastik Markası: brigstone er3oo
İsim ve Şehir: kocaeli

İleti impossible » 16 Eylül 2014 21:48

sanki farın iç reflektörleri de sararmış gibi, bence çıkma 200 TL ye bi cift far alın başınız ağrımaz, benim eski cliomda da sararma vardı boya koruma esnasında yaptılar ama sonradan yine sarardı
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti undert6 » 19 Eylül 2014 16:24

reflektorlerde skntı yok karsidan cektigim icin ve biraz isik dengesizligi tam gostermiyo fardaki sariligi, ankaradaki cikma farlarin fiyatindan haberim yok ne durumda fiyatlar bilmiyorum,
sarardimi geri donusu yok , lakin guzel bir uygulamayla, sıfır goruntusu yapilabiliyor. zımpara - pasta- cila uclusuyle farlar eski gorunumunu aliyor, ama genel yorumlar 1 yil icerisinde tekrar sararma oldugu yonunde, youtube'dan würth'ün far temizleme uygulamasi izledim zimpara pasta cila yaptiktan sonra 2 kat farkli verniklerle vernik atiyor, ben temizletcem farlari yada temizlicem ustune atilacak uygun bi vernik ariyorum. hangi tür nasi bi vernik kullanilmali onu arastiriyorum. vernikle en azindan koruma süresi artar diye dusuncem. piyasadaki genel uygulamalar zimpara pasta ve cila, uygun bi korumada yapilmadigi icin 1 ssene icinde sarariyor farlar.
undert6
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci
Kilometre: 70000
Yakıt: Opet euro dizel
Lastik Markası: 185/65/15 conti-pc5
İsim ve Şehir: Erdal, Ankara

İleti clio2007 » 08 Ocak 2016 15:29

arkadaşlar far fiyatı 250 ila 300 tl sanırım bende temizlettim tabiki yeni gibi olmuyor50tl verdim.farların motor tarafında lastik kapak var far lambası yada siyal lambası değiştirirken o lastik kapağı ya unutup takmıyorlar yada yerine düzgün takmıyorlar.far içeri su alıyor içeride lekelenmelere toz alıyor böyle bir olay olmuşsa asla temizlikle gitmez yeni far almak zorunda kalablirsiniz. lastiği yerinde ise temizlikten fayda görürsün ancak bir yada iki temizliikten sora temizlikte olmaz farlar pilastik oldugundan ayrıca orjinal far lambası takılmamışsa farın biri fazla ışık diğeri kör ışık verir arabadan nefret edersiniz. bütün mesele işini iyi bilen ustada bitiyor. hepinize saygılar.
clio2007
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85hp
Kilometre: 130000
Yakıt: opet euro diesel
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: ısparta

İleti ratig » 25 Ocak 2016 22:29

Diş macunu uygulayarak yapılan temizliğin iyi geldiğini okumuştum.Ben de yapacağım sonucu yazarım.
ratig
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 85 hp BVR
Kilometre: 47000
Yakıt: total
Lastik Markası: continantal185/60/15
İsim ve Şehir: ALİ-İZMİR

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 43 misafir