kapı Arkadan bakıldığında üst sağ ve sol kapılardaki boşluk

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

kapı Arkadan bakıldığında üst sağ ve sol kapılardaki boşluk

İleti metin_mimoza » 21 Ağustos 2014 11:33

arkdaşlar arkadan öne doğru bakıldığında üst sağ ve soldaki kapı boşlukları(yağmur boşluğu) birbirinin aynı değildi. sol üst kapı boşlukları daha aralıklıydı.
dikkatimi çekti ve servise götürdüm ayarlamışlar.yalnız bi arkadaşım usta dizini kapının ortasına koyuyor. kapıyı aşağı bükerek ayarlıyolar demişti.bende servisten çıkınca dikkat ettim.sağ ve sol kapı menteşelerin hemen üstünde hafif bir eğiklik gördüm.bu normalmidir.canım sıkıldı bu işe.çünkü aynıu büküklğk sağ tarafta yok.
sanırım arkdaşın dediği gibi ayarlamışlar. aracım 27 binde garanti kapsamında.4 bin kmde bi bayandan almıştım.
metin_mimoza
ER
ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 11000
Yakıt: lpg
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: düzce metin

Re: kapı Arkadan bakıldığında üst sağ ve sol kapılardaki boş

İleti sred » 21 Ağustos 2014 18:00

Evet o şekilde kapıyı bükerek ayarlıyorlar. Kapının zaten ne menteşesinde, ne de kilit kısmında boşluk ayarlamak için herhangi bir sistem yok. Boşluk ayarlama olayı deyince aklıma otomobil hırsızları geldi. Sanayideki ustanın ayarladığı gibi otomobil hırsızları da kapı kapalı iken kapının köşesinden tutup dizlerini kapıya dayayıp dışarı doğru çekerek yamultup kapıyı aralıyor ve aralıktan kolunu uzatarak kilidi açıyorlar. Aynı teknik.

Kapıdaki eğiklik çok büyükse tazminini isteyebilirsiniz. Aracınız kaç model? Yaşlı bir araba ise çok fazla üzerinde durmayın bence. Ufak tefek eğikler çizikler her araçta olur zaten.
sred
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: 2007 ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 Aut
Kilometre: 60000
Yakıt: Shell 95
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: hede hödö

Re: kapı Arkadan bakıldığında üst sağ ve sol kapılardaki boş

İleti metin_mimoza » 21 Ağustos 2014 19:02

[quote="sred"]Evet o şekilde kapıyı bükerek ayarlıyorlar. Kapının zaten ne menteşesinde, ne de kilit kısmında boşluk ayarlamak için herhangi bir sistem yok. Boşluk ayarlama olayı deyince aklıma otomobil hırsızları geldi. Sanayideki ustanın ayarladığı gibi otomobil hırsızları da kapı kapalı iken kapının köşesinden tutup dizlerini kapıya dayayıp dışarı doğru çekerek yamultup kapıyı aralıyor ve aralıktan kolunu uzatarak kilidi açıyorlar. Aynı teknik.

Kapıdaki eğiklik çok büyükse tazminini isteyebilirsiniz. Aracınız kaç model? Yaşlı bir araba ise çok fazla üzerinde durmayın bence. Ufak tefek eğikler çizikler her araçta olur zaten.
eğiklik çok büyük değil.aracım 2011 model 27 binde
metin_mimoza
ER
ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 11000
Yakıt: lpg
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: düzce metin

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi