Tavan Boyasındaki (Birleşim Yerindeki) Mastik Çatlakları

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

Re: Tavan Boyasındaki (Birleşim Yerindeki) Mastik Çatlakları

İleti sezgin bey » 11 Eylül 2011 22:27

Sevgili arkadaşlar gerçekten bu foruma hayranım hemde gerçekten çok hepinize çok teşekkür ederim değerli yorumlarınızdan. Bende bugün canavarı a-z ye güzel bir temizledim. Genelde aracı çok dikkatli temizlerim inciğini cıncığını kontrol ediyorum. Temizlik yaparken genelde kapı üstlerinde conta lastiğini sökerek altınıda temizleyip sonra en uçtaki klipse tutturuyorum. Derken bugün aynı durumu benim makineden gördüm. Şaşırdım doğrusu. Aklıma mastik sıkılan bir bölge gibi geldi. Çünkü anahtarla bastırdım ve içine çok az iz yaptı demek ki çatlayan yer metal değil. Arkadaşaım geldi abi bunun olmasını sebebi kapı açıldık kapandıkça bu parça esner ve mastik çatlar dedi. Sizce bu durum için servise gitmeme gerek varmı.
sezgin bey
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: CLIO-3 F-2 EXECUTİVE
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 85 BG.G/TOUR
Kilometre: 21000
Yakıt: TOTAL EXCELLIUM EURO
Lastik Markası: BRIDGESTONE TURANZA
İsim ve Şehir: SEZGİN BEY

Re: Tavan Boyasındaki (Birleşim Yerindeki) Mastik Çatlakları

İleti serkcakmak » 12 Eylül 2011 18:08

Aracımı (2007) 2.el aldığım zaman hem serviste, hemde kaportacıda bu soruna çözüm bulamadım. Her ikiside yapılsabile yeniden bu sıkıntının tekrarlıyabileceğini söyledi. 2011 clio'larda bu sorunun devam etmesini hayretle karşılıyorum.
serkcakmak
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2007
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 68999
Yakıt: Shell & Total
Lastik Markası: Dunlop Sport
İsim ve Şehir: Serkan İstanbul

Önceki

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi