RENAULT ve ÇETAŞ Zulmü! 24 Gündür Bekliyorum!

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

RENAULT ve ÇETAŞ Zulmü! 24 Gündür Bekliyorum!

İleti mehmetturk » 03 Nisan 2013 15:02

Merhaba arkadaşlar...

Daha önce arabama park yerinde çarpılması ile ilgili bir başlık açmıştım. (Şurada: http://www.clioiii.com/ClioIII/FORUM/viewtopic.php?f=87&t=3900 )

Arabamı İstanbul Mahmutbey ÇETAŞ yetkili servisine bırakmıştım. Arabayı servise 16 martta bıraktım, dosyayı da 18 martta tamamlayıp teslim ettim. 24 gündür dosyam ellerinde ama arabamı hala alamadım! :evil:

Aradım, Geçen cumartesi ( 30 mart) veya pazartesi (01 nisan) alabileceğimi söylediler. Gün geldi, aradım bu kez 03 nisan (bugün) dediler. 03 nisanda (bugün) arama zahmetine bile katlanmadılar. Ben arayıp sordum, hazır değil, yarın akşam dediler... Bende ne sabır kaldı ne sükunet... Servisi, merkezi her yeri aradım, anlattım. Servisleri bilirsiniz "Kusura bakmayın, şöyle oldu, böyle olacak vs..."

İllallah dedim. Lanet olsun RENAULT'ya da ÇETAŞ'a da! Tövbe bir daha bir vida almaya gidersem... :evil: Daha RENAULT da almam! :evil:

* Cumartesi arabaya baktım, amortisör ve salıncak takılmış, plastik parçalar sökülmüş (tampon ve çamurluk) ancak temin edilmiş bekliyor araba. Cumartesiden beri bir tampon, çamurluk, far takılmamış mı Allah aşkına?

NOT: Servise gitmeden markanıza güvenmeyin. Gidecekseniz de İstanbul'da ÇETAŞ'tan başka her yere gidebilirsiniz...
mehmetturk
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 65hp
Kilometre: 50184
Yakıt: Total Doco
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Mehmet YILDIZ İstanbul

Re: RENAULT ve ÇETAŞ Zulmü! 24 Gündür Bekliyorum!

İleti oggomoggo » 03 Nisan 2013 15:44

Öncelikle geçmiş olsun. Sonrasında allah sabırlar versin.

Şöyle bir durumla karşılaşmıştım. İzmirde bir Fiat Servisinde şirket aracının bakımını beklerken birden ortalık karıştı. Sonradan öğrendiğime göre olay şöyle gelişiyor.
Araç sahibi İstanbuldan bir Şahıs. Kendi özel aracıyla İzmirde kaza yapıyor. Aracını servise bırakıp istanbul'a dönüyor. 2 hafta sonra çıkar diyorlar.
1,5 ay sonra adamı arayıp aracı almaya gelebilirsiniz diyorlar. Adam İstanbuldan uçakla İzmir'e geliyor. Geldiğinde aracının daha hazır olmadığını söylüyorlar. :shock: Sonrası zaten belli.

Bu durum olmaması gerekirken ne yazık ki her markada olabiliyor.
oggomoggo
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2007
Motor Tipi & Gücü: 1,2 16v Expression
Kilometre: 14950
Yakıt: Opet 97
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: İzmir

İleti Oktay ACAR » 03 Nisan 2013 16:30

Bursa Renault fabrikaya hemen şimdi internet sitesinden bildirin MAİS gerekeni yapacktır... :Yahoo!:
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 57.5 HP
Kilometre: 41000
Yakıt: BP ve TOTAL 95 Oktan
Lastik Markası: Continental Premium
İsim ve Şehir: İZMİR

İleti mekyus » 03 Nisan 2013 18:52

reno ya, sikayetvar.com a her yere at e postanı usta ... Hatta fransaya bile yolla ingilizce fransızca bak o zaman kaç yerden telefon alacaksın ....
mekyus
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5dci
Kilometre: 30000
Yakıt: shell
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: zafer istanbul

İleti Oktay ACAR » 03 Nisan 2013 21:52

Lütfen bu formu doldurup gönderin...

http://www.renault.com.tr/bizeulasin/il ... 3&ref=site
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 57.5 HP
Kilometre: 41000
Yakıt: BP ve TOTAL 95 Oktan
Lastik Markası: Continental Premium
İsim ve Şehir: İZMİR

İleti mehmetturk » 04 Nisan 2013 00:32

Zaten bugün servisin müşteri temsilcisi ile konuşup epeyce saydım. Ardından hasarlı araçlarla ilgili bölümün müdürü aradı. Ona da söyledim bir şeyler. Aman kusura bakmayın. Arabanızı öğlene kadar hazırlayıp bulunduğunuz yere göndereceğim, haftasonu da gelin bir çayımızı için dedi. Ben de sizden bir vida bile almaya gelmem artık, ÇETAŞ ve Renault bitti dedim. Aceleye getirip bir şey atlamayın yeter dedim. Ardından da Renault sitesinden şikayet formu doldurup gönderdim. Fransa sitesine de yazacağım Tarzanca İngilizcemle. Şikayetvar.com'a da tabi. Üye olduğum tüm Renault forumlarında da anlatacağım.

Benim için Renault bitmiştir. Bu arabam son olacak kuvvetle muhtemel. Kimse bana, yaşadıklarımın servisle ilgili olduğunu, markayı kötülemeye yetmeyeceğini söyleyemez. Marka ciddi ise, böyle bir servisle çalışmasın! Ben şirketin temsil noktasını tanırım, marka temsil edildiği kadar kalitelidir benim için. Fransa'da şöyledir, dünyada böyledir, umrumda değil.

Enayilik bizde, kusura bakmayın. Yıllardır yedek parçaydı, servisti, pazardı derken bunların burnunu kaldırdık. Biz kaldırdıkça onlar da bizi adam yerine koymadılar. Fransa'da ürettikleri arabaların işe yarar donanımlı sürümlerini ülkemize sokmadılar bile. Size bu kadarı yeter dediler. Ne de olsa Türk müşteri Renault alıyordu. Konforsuz olsun, bagajda, torpidoda lamba olmasın, dört cam otomatiği, derinlik ayarlı direksiyonu olmasın, orasından burasından sesler gelsin, bir baskı balata değişimde motor indirilsin vs... fark etmez... Aldık biz...

Peki nerede yedek parça avantajı? Ucuz bulan var mı? Nerede yerli üretimin hızlı servis avantajı? Gören oldu mu?

2000 model Volvo S80 bulmuştum 22.000 TL'ye (ki Volvo hayranıyımdır). Manuel vitesli ve LPG'Li. Almadım korkudan. Parçaları pahalıdır, servisi hızlı olmaz, satamam diye. 2004 S40 düşündüm, ondan da vazgeçtim. Mal kafam benim! Hiç olmazsa konforlu, güvenli, tank gibi bir arabam olurdu. Serviste sorun çıksa da zaten biliyordum der geçerdim. Uyandım artık. Bundan sonra Alman-Japon-İsveç... gerisi el arabasıdır.
mehmetturk
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti burak120320 » 04 Nisan 2013 20:39

Hocam çok kızmışsın belli, yaşadıklarını ben yaşamış olsam çok daha büyük tepki verirdim. "Marka temsil edildiği kadar kalitelidir" görüşüne sonuna kadar katılıyorum fakat öfkeyle kalkan zararla oturur lafınıda aklından çıkarmaman senin yararına olacaktır. 6 sene Renault kullandım, 3 farklı servisde seninkilere benzer problemler yaşadım, bir daha renault almam derken keşfettiğim bir yetkili servis düşüncelerimi tamamen değiştirdi. Malesef bir markanın her temsilcisi işine, müşterisine ve temsil ettiği markaya gerektiği kadar saygı duymuyor. Deneme yanılmalarla doğruyu bulmaktan başka yolda kalmıyor bizlere. Bu sadece otomobil sektörü ve Renault markasına özgü bir durum değil, aklına gelen en kalite markaların ismini sikayetvar.com'a yaz onlarca şikayet bulursun karşında. En basit örneği ben bir Alman markası kullanıyorum şuanda ve arabam daha 3bin Km'deyken serviste yaşadığım sorular yüzünden markadan soğudum, keşke Megan alsaydım diye düşündüm ( her gittiğimde mutlu ayrıldığım Renault servisi sayesinde)... Bize düşen yaşadığımız sorunları olabildiğince çok kişiyle paylaşmak ve yetkililere sorunları aktarmaktır ki "dolandırıcı" diye nitelendirdiğim bir Renault servisinin lisansının iptalinde büyük katkım olmuştur!!
Çok geçmiş olsun.. umarım benzer sorunlar yaşamazsın tekrar..
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: 308 Sportium
Motor Tipi & Gücü: 1.6 hdi
Kilometre: 52000
Yakıt: Shell Nitro
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: Ankara

İleti mehmetturk » 04 Nisan 2013 22:29

burak120320, teşekkür ederim...

Şikayet için 29 martta Renault'yu aramıştım. Dün de internet sitesi üzerinden yazdım sorun devam ediyor diye. Çıt çıkmadı. Bugün "şikayetvar"a yazdım, 2 saat içinde geri aradılar, şikayetvar'a yazmışsın diye! Ne kadar ilginç değil mi? Demek ki oraya yazmak gerekiyormuş! İşte memnuniyet ve ciddiyet anlayışı bu kadar...

"renaultfunclub" sitesine yazdım buraya yazdığıma benzer bir şeyler, iki dakika sürdü sürmedi, sildiler mesajımı. Ben de site yönetimine mesaj yazıp üyeliğimi iptal edin, sizinle işim olmaz dedim, sildirdim oradaki hesabımı. Neymiş efendim, Mais'in partner sitesi imişler de markayı kötülemişim de... Alın sizin olsun markanız...

Bugün arabamı çalıştığım okula getirip teslim edebildiler nihayet ama.................... Ama sağlam verdiğim arka tamponda çizik ve boya çatlakları, bagaj kapağında çizik, yerinden çıkmış plaka lambası ve tek alıcısı çıkmış, bozulmuş park sensörü ile... Şimdi neresinden baksam fiyasko, rezalet, zulüm! Az bile demiyor muyum arkadaşlar? Bir tek sövmediğim kaldı, neredeyse onu da yaptıracaklar! Konuştum servisten bir müdürle, cumartesi gel bakalım dedi. Artık son noktaya gelmiş bulunuyorum... Allah'ım sabır ver...
mehmetturk
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti mehmetturk » 04 Nisan 2013 22:30

Ha, bir de utanmadan plakalıkları değiştirip ÇETAŞ yazılı olanı takmamışlar mı? Güler misin, ağlar mısın?...
mehmetturk
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti burak120320 » 04 Nisan 2013 22:41

Çok sinir bozucu bir durum. Ben okurken bile sövdüm adamlara, sen iyi dayanmışsın.
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: 308 Sportium
Motor Tipi & Gücü: 1.6 hdi
Kilometre: 52000
Yakıt: Shell Nitro
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: Ankara

İleti semih89 » 05 Nisan 2013 19:15

Diğer marka ve servisler bundan iyi değil bu arada. Sizinki biraz kısmet olmuş.
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti mehmetturk » 05 Nisan 2013 20:34

semih89 demiş ki:Diğer marka ve servisler bundan iyi değil bu arada. Sizinki biraz kısmet olmuş.

"Biri, sizi bir kez aldatırsa suç onundur; ikinci kez aldanırsanız bilin ki suç sizindir." ( S.Bernhardt) Bu söze inanırım... O yüzden tövbe...
mehmetturk
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti fatihkarde1 » 05 Nisan 2013 23:47

arkadaşlar auto-kıng den başkası yalan

adamlar tamamen kurumsal firma olmuşlar ve aracınızı bıraktıktan sonra size söz verilen günde eğer teslim edemezzlerse ihtiyacınızı karşılayacak araç temin ediyorlar ve zamanın da da aracnızı teslim ediyorlar.ayrıça birçok sigorta şirketleri ile anlaşması da var
fatihkarde1
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 80000
Yakıt: shell eurodiesel
Lastik Markası: dunlop sport 01
İsim ve Şehir: fatih çerkezköy

İleti drguvan » 06 Nisan 2013 09:50

Marka değil din olmuşlar. Kötüleyene sansür. Hukuki yönden bitik bir ülkede bu durumlarla uğraşmak ancak uykusuz geceler getirir bize. Sonuna kadar haklı olduğunuz bu konuda dava açsanız sonucunu torunlar görür. Bu sebeple ki hukuksuz olarak bankalar, firmalar at koşturuyor. Geçmiş olsun.
drguvan
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII FAZ I 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75
Kilometre: 26000
Yakıt: BP
Lastik Markası: 185/60/15 Dunlop SP1
İsim ve Şehir: Gökhan-İstanbul

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 67 misafir