bakım uyarı

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

Re: bakım uyarı

İleti karambol81 » 03 Nisan 2012 22:38

Ayaz59 demiş ki:Yağı,hava filtresini,polen filtresini vs. 2 hafta önce sanayide ustam değiştirdi. Geçenlerde Yağ bakım uyarısı ve servis ışığı yandı. Yağ bakıma kalan km ekranına gelip aynı anda 2 yol bilgisayarı tuşuna da basılı tuttum 15-20 sn kadar ama hiç bir tepki olmuyor inat edip 2 dk kadar bekledim hiç bir hareket yok.

Böyle durumla karşılaşan var mı çok araştırdım diğer sitelerde yapmadığım unuttuğum bişey mi var? :(

bende ikisine birden bastığımda olmamıştı.
Sadece alt düğmeye basılı tutunca olması lazım. :good:
karambol81
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci 80Bg
Kilometre: 79500
Yakıt: Tüm Akaryakıt Firm.
Lastik Markası: G.y. effect performa
İsim ve Şehir: Antalya

İleti methocholic » 23 Ağustos 2012 01:11

bizim araçta peryodik bakımın 10.000 km'de bir olduğu söyleniyor ancak araç 40.000'e gelince servise gittiğimizde usta bize " abi daha bakım ışığı yanmamış o yansın öyle gelin yoksa arabanın kafası karışıyor" benzeri bişey dedi. ama gelin görün ki araç sürekli yol bilgisayarında "bakıma yaklaşıyor" yazıyor. acaba bu neden oluyor? daha önceki sahibi acaba bakım süresini geciktirdi bu yüzden yol bilgisayarı en son yapılan bakıma göre mi uyarı veriyor?
methocholic
ER
ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 85 bg
Kilometre: 42000
Yakıt: shell vpower
Lastik Markası: Lassa İmpetus Revo
İsim ve Şehir: oğuzhan-mersin

İleti semih89 » 23 Ağustos 2012 22:34

usta saçmalamış. O uyarı ya 10.000 yada yılda 1 olarak uyarı verir. yenı araçlarda 15bin sanırım. Sonuçta bir düğmeye basarak oradaki bilgiyi sıfırlayabiliyorsunuz.
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

Önceki

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir