Serviss lambası yandı.....

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

Re: Serviss lambası yandı.....

İleti kaptan » 18 Mart 2012 00:37

arkadaslar trıger kayısınız koparsa eger motor zamanlarını karıstıracagı ıcın supaplar yamulacak pıstonlar zarar gorecek ve neredeyse motor tamamen revızyon gorecektır trıger kayısı koptugunda motorunuz dırek olarak stop eder egerkı cok dusuk hızda ve motoruda cok fazla devırsız tutuyorsanız yanı rolantıde motorunuz o an ıcın zarar gormez fakat ılk marsa bastıgınız anda motorunuz atesleme sırasını takıp edemez nedenıde trıger kayısı kam mılı ve krank mılını bırbırıne baglayan kayıstır ve zamanlamayı yapar. motorunuz bu zamanlamayı yapamayacagı ıcınde supaplarınız pıstonların uzerıne bıner ve nevar ne yok kırar yada ezer bu sebepten dolayı trıger kayısı kesınlıkle degısmesı gereken bır parcadır ve sakaya gelmez clıo 1.2 motorlar ıcın yetkılı servıste trıger setı fıyatı 400 tl dır subat 2012 fıyatıdır ben orjınale yakın bır trıger setı aldım yaklasık 200 - 250 tl arasıdır ve kendım motor yagı ve tum fıltrelerı alarak trıgerle bırlıkte degısımını yaptım bana malıyetı 400 tl ıdı tabı bunların tum ısıcılıgı bana aıt. işçiliği kendimiz yaptığımızdan dolayı parası cebımıze kaldı :D rıger setının degısımınde onemlı olan tek nokta sente olayını ıyı ayarlamaktır bunun ıcınde duzgun bır ustaya yaptırmak en ıyısıdır
kaptan
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16valve
Kilometre: 90000
Yakıt: shell v-max
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: cihan ünal

İleti ercan28 » 19 Mart 2012 21:53

arkadaşlar bendede 2007 clio dci var aracım henüz 50000 km de ve triger setini 60000 kmyi bulmadan değiştirdim.triger kayışının kopmasının nelere malolabileceğini kaptan arkadaşımızda bahsetmiş zaten.cliodan önceki aracımda kangoo idi ve yaklaşık 7-8 yıldır; daha önce renault servisi olan 2-3 yıldırda çalışan ekibini bozmadan özel servislik yapan bir firmaya bütün bakımlarını yaptırıyorum şimdiye dek hiçbir sıkıntım olmadı...istanbulda ikamet eden arkadaşlara eğer isteyen olursa yardımcı olmak isterim..............
ercan28
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 65bg
Kilometre: 49000
Yakıt: shell
Lastik Markası: bridgestone er 300
İsim ve Şehir: istanbul

İleti karambol81 » 29 Mart 2012 20:11

ercan28 demiş ki:arkadaşlar bendede 2007 clio dci var aracım henüz 50000 km de ve triger setini 60000 kmyi bulmadan değiştirdim.triger kayışının kopmasının nelere malolabileceğini kaptan arkadaşımızda bahsetmiş zaten.cliodan önceki aracımda kangoo idi ve yaklaşık 7-8 yıldır; daha önce renault servisi olan 2-3 yıldırda çalışan ekibini bozmadan özel servislik yapan bir firmaya bütün bakımlarını yaptırıyorum şimdiye dek hiçbir sıkıntım olmadı...istanbulda ikamet eden arkadaşlara eğer isteyen olursa yardımcı olmak isterim..............

50.000 km triger değişiminde triger kayışında çatlaklar çok muydu?

Bende değiştirmeyi düşünüyorum.
karambol81
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci 80Bg
Kilometre: 79500
Yakıt: Tüm Akaryakıt Firm.
Lastik Markası: G.y. effect performa
İsim ve Şehir: Antalya

İleti ercan28 » 02 Nisan 2012 20:08

karambol81 demiş ki:
ercan28 demiş ki:arkadaşlar bendede 2007 clio dci var aracım henüz 50000 km de ve triger setini 60000 kmyi bulmadan değiştirdim.triger kayışının kopmasının nelere malolabileceğini kaptan arkadaşımızda bahsetmiş zaten.cliodan önceki aracımda kangoo idi ve yaklaşık 7-8 yıldır; daha önce renault servisi olan 2-3 yıldırda çalışan ekibini bozmadan özel servislik yapan bir firmaya bütün bakımlarını yaptırıyorum şimdiye dek hiçbir sıkıntım olmadı...istanbulda ikamet eden arkadaşlara eğer isteyen olursa yardımcı olmak isterim..............

50.000 km triger değişiminde triger kayışında çatlaklar çok muydu?

Bende değiştirmeyi düşünüyorum.

hayır arkadaşım çatlak pek yoktu diyebilirim ama ne olur ne olmaz işte :) :)
ercan28
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 65bg
Kilometre: 49000
Yakıt: shell
Lastik Markası: bridgestone er 300
İsim ve Şehir: istanbul

İleti sunset544 » 15 Haziran 2012 16:38

45000 km de değiştirdim çıkan kayış çok yeni duruyordu hiç çatlak yoktu ama usta buna güven olmaz çatlaklar bazen bakarak anlaşılmaz gizli çatlak vs olabilir değiştirmekle iyi yaptın dedi. servis 1200tl fiyat çıkardı sanayide mais triger setini 120tl ye aldım 70 el emeği verdim toplamda 190 tl kafam rahatladı en azından uzun yolda ya koparsa düşüncesinden kurtuldum.
sunset544
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 48000
Yakıt: opet
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: adana

Önceki

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi