Dinamik Kırmızı Clio Boyası Çok Hassas

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

Dinamik Kırmızı Clio Boyası Çok Hassas

İleti cagatay » 07 Kasım 2010 19:53

Selamlar arkadaşlar;

Ben sitenize yeni üye oldum sayılır.Yaklaşık 1 ay önce dinamik kırmızı clio 3 hb aldım.Fakat geçenlerde arka tamponun alt kısımlarına doğru nokta nokta ta izleri farkettim bu akşam da bakınca sayıca arttıklarını gördüm, bayağı canım sıkıldı ( daha 1 ay oldu alalı ve çok dikkatli kullanmaya çalışıyorum ) her ne kadar biraz saçma gelse de arka tekerden sıçrayan taşların oralara çarptığını düşünüyorum (taşlar arka tekerden sıçaryıp nasıl yukarı çıktıysa artık) , çünkü başka bir olasılık yok gibi. bu araçtan önce bir eski kasa opel astra kullanıyorduk ama böyle çabucak boyada hasar ilk defa görüyorum.Acaba diğer clio kullanıcı arkadaşlarda da aynı sorun var mı? özellikle dinamik kırmızı renkte mi çok göze batıyor ya da clio boyası bukdar vasat mı?...
cagatay
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85hp
Kilometre: 920
Yakıt: Petrol Ofisi
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: Çağatay Erzurum

Re: Dinamik Kırmızı Clio Boyası Çok Hassas

İleti akg58 » 07 Kasım 2010 20:41

Paçalık taktırmakta fayda var
akg58
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: Clio GT
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci
Kilometre: 2400
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Ankara Kadri

İleti MaYuCeL » 07 Kasım 2010 23:47

cagatay demiş ki:Selamlar arkadaşlar;

Ben sitenize yeni üye oldum sayılır.Yaklaşık 1 ay önce dinamik kırmızı clio 3 hb aldım.Fakat geçenlerde arka tamponun alt kısımlarına doğru nokta nokta ta izleri farkettim bu akşam da bakınca sayıca arttıklarını gördüm, bayağı canım sıkıldı ( daha 1 ay oldu alalı ve çok dikkatli kullanmaya çalışıyorum ) her ne kadar biraz saçma gelse de arka tekerden sıçrayan taşların oralara çarptığını düşünüyorum (taşlar arka tekerden sıçaryıp nasıl yukarı çıktıysa artık) , çünkü başka bir olasılık yok gibi. bu araçtan önce bir eski kasa opel astra kullanıyorduk ama böyle çabucak boyada hasar ilk defa görüyorum.Acaba diğer clio kullanıcı arkadaşlarda da aynı sorun var mı? özellikle dinamik kırmızı renkte mi çok göze batıyor ya da clio boyası bukdar vasat mı?...

Benim aracım da Dinamik Kırmızı ve sözünü ettiğiniz noktacıkar benim aracımda da bihayli var.
Öndeki tampondaki boyalarda da kabarmalar var. arka tamponun alt kısmında noktacıklı sekilde de kabarma var bunun yanı sıra sanırım kaldırıma sürttügümden kaynaklanan tamponun altında uzunca boya kalkması var. Ben onları fazla dert etmiyorum artık cünkü her gecen gün artacaktır. Yagmurlu havalarda lastiklerden atılan su damlacıklarında kum cakıl ve tas parçacıkları var. Onlar yapıyor zaten.
çamurluklar icin paçalık taktırmayı düsündüm ama serviste ciftine 70 TL istediler. Dısarda bulduklarım ise aracımıza hic uymuyor. Eger sanayide falan denk gelirsem taktıracam ama suanda uyan bir pacalık göremedim.

Tavsiyem sizde fazla dert etmeyin o kabarmaları cünkü plastik aksamda olduklarından dolayı önüne pek gecemeyebilirsniz...
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti Burock » 08 Kasım 2010 03:50

O kadar dikkatli incelemediğimdenmidir nedir ben hiç görmedim. Genelde sık dokurum ama boyadan çok aracın kondisyonu ve motorun durumu bence daha önemlidir. Malesef ülkemizde 1 parça boyalı diye yada tamponlar boyalı diye pert muamelesi yapan tipler olduğundan sıkıntı oluyor. Plastik aksam boyandığında ya da local boya olduğunda eğer aracın şaselerinde bir sorun yoksa bence hiç bir sorun yoktur. Sabah özellikle inceleyeceğim bakalım bizim boyada da varmı böyle bir durum. Çok dert etmeyin, ne kadar çok takarsanız o kadar çok sıkılırsınız.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Kilometre: 0
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti cagatay » 08 Kasım 2010 18:54

Çok sağolun arkadaşlar, bugün servise gittim sizin dediğiniz gibi paçalık sordum ve aldım çiftine de 60 TL verdim.Haftasonu gelecek.Valla dediğiniz gibi fazla kafaya takmamak gerek anlaşılan ama arka tamponda bisürü taş izi olunca çok canım sıkıldı.Umarım taktıracağım paçalıklar bu izlerin artmasını engeller.Taktırdıktan sonra da izlenimlerimi sizlerle paylaşırım.Tekrar cevaplarınız için teşekkür ederim.
cagatay
ONBASI
ONBASI

İleti MaYuCeL » 08 Kasım 2010 22:00

Dostum paçalıkları sadece ön icin mi yoksa ön-arka icin mi aldın?

Birde taktırdıktan sonra detaylı resimlerini cekip paylasırsan cok sevinirim. Bende taktırmayı istiyorum ama bir türlü cesaret edemedim. Cünkü ellerinde bir numune olmadıgı icin bana pacalıgın nasıl bisey oldugunu gosteremiyorlar. Siparis icinde parasını pesin istiyorlar. Piyasadakiler gibi uyumsuz bisi gelecekse bosuna para vermek istememistim. Zira o zamanlar birde fırsat ve zamanım yoktu. ( Gerci simdi gene yoki arastıramıyorum pek piyasada )

Rica etsem taktırdıktan sonra güzelce resimlerini cekip paylasırmısın?
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti cagatay » 09 Kasım 2010 08:36

Paçalıkları arka tekerler için aldım.Arka tekerlerin arka kısmına takılacak iki adet paçalık gelecek.Valla taş izlerini gördükten sonra o paçalıklar beni fazla rahatsız etmez herhalde :)) Önümüzdeki hafta takılmış olurlar diye düşünüyorum.Takılır takılmaz fotoğrafını çekip burada paylaşırım.Bu arada çok hoşuma gitmezse aklımdan paçalıkları boyatmak da geçiyor ama bi bakalım,olur mu olmaz mı görecez ...
cagatay
ONBASI
ONBASI

İleti cagatay » 25 Kasım 2010 11:21

Arkadaşlar paçalıkları aldım ve resimleri yeni bir konu açıp orada paylaştım.Linkini yazıyorum;

http://forum.clioiii.com/viewtopic.php?f=61&t=2554
cagatay
ONBASI
ONBASI

İleti filzof_alican » 25 Kasım 2010 14:11

hassas boya, ancak kuş pisledıgınde ızı kalırsa anlasılır..
boyle bır ız / leke var mı sızde
filzof_alican
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: 2010 Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105bg
Kilometre: 30000
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Dunlop 205x55x15
İsim ve Şehir: blacksea

İleti Devrim » 25 Kasım 2010 15:09

Ben kuşları sık sık temizliyorum ama beklediği de oldu. Fakat benim araçta (p.gri) hiç öyle iz kalmadı veya ağartmadı.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti ExtremeGraphics » 02 Aralık 2010 12:12

Merhabalar

Bende 2008 Model Clio III Dynamique sahibiyim. Aracım ruhsatta gri geçiyor ama lansman rengi koyu mavi gibi bir renk. Boyası inanılmaz zayıf en ufak bir taş sıçraması yada bir cisim dokunuşu boyada çizilme yada hasara sebep oluyor. Neredeyse her hafta bir taş izi fark etmekten canım iyice sıkılmaya başladı. Renault servisi ile bu durumu hafta sonu paylaşacağım bakalım yanıtları ne olacak ?
ExtremeGraphics
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16V 100 PS
Kilometre: 87
Yakıt: Benzin + LPG
Lastik Markası: Michelin EnergySaver
İsim ve Şehir: Bursa

İleti cagatay » 17 Aralık 2010 19:18

ExtremeGraphics demiş ki:Merhabalar

Bende 2008 Model Clio III Dynamique sahibiyim. Aracım ruhsatta gri geçiyor ama lansman rengi koyu mavi gibi bir renk. Boyası inanılmaz zayıf en ufak bir taş sıçraması yada bir cisim dokunuşu boyada çizilme yada hasara sebep oluyor. Neredeyse her hafta bir taş izi fark etmekten canım iyice sıkılmaya başladı. Renault servisi ile bu durumu hafta sonu paylaşacağım bakalım yanıtları ne olacak ?

Yanıtlarını burada bizimle de paylaşırsan hiç fena olmaz :D
cagatay
ONBASI
ONBASI

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi