Debriyaj Seti ve Bilya Degisimi

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

Re: Debriyaj Seti ve Bilya Degisimi

İleti Diablo » 29 Ağustos 2010 13:25

muratoguz demiş ki:
matushella demiş ki:Debriyaja basılı şekilde beklemek volan dişlisinin yanmasına kadar sıkıntılara yol açar. Buda kalkışta zaten bitmiş olan debriyajla birlikte çok fazla silkeleme yapar.

25.000 km de debriyaj balatasını bitirdiğine göre tam vaktinde elinden almışım arabayı kadının. Yoksa daha kötü şeyler gelebilirdi başına güzelim arabanın :D

debriyaja basılı beklemek zararlı mı? kimi yerde zararlı diyor kimi yerde bir zararı yok diyor? hangisi doğru :?:

başına gelebilecek en kötü şey debriyaj bilyasını dağıtırsın okadar başkada bir şey olmaz debriyaj pedalına sonuna kadar bastığın müddetçe tek risk bu debriyaj bilyası ise balata takımı na oranla 2 3 kat daha uzun ömürlüdür ayrıca baskı balata değişim sırasında bilya kontrol edilir uygun görülürse değiştirilir çokta pahalı bir parça değildir alt tarafı bir rulmandır
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

İleti sissil » 08 Aralık 2010 18:38

8 senedir araba kullanıyorum devamlı ayagım debriyajdadır ama ya tam basılıdır yada tam cekiktir. İstanbul trafiginde devamlı ordan oraya girerken vites bosa atmak yerine uygun viteste ayak debriyajda beklersin. 1997 broadway vardı ki sıfır aldık 80 binde 2 sene once sattıgmda dahi baskı balata değişmemişti yani anlayacağınız üzere ayak debriyaj üzerindeyken benim aracıma bişey olmadı sadece araba viteste degilmis gibi hareket eder okadar.
Symbol aracımızında 130 binde bilye dağıttığı için (pazarcıların tornetlerinde kullanılan bilyenin küçüğü) baskı balatayı keyfi değiştirdim. Yani istedigin kadar temiz kullan baskı balata bitmese bile bilya artık yağlama yapamayınca takılıyor debriyaj çatalını bitiriyor ve şanzıman içinde dagılıyor.
sissil
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII extreme 3k
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 65hp
Kilometre: 118000
Yakıt: euro dizel
Lastik Markası: Brdg Turanza Er300
İsim ve Şehir: orhan kızmaz istanbul

İleti elensi59 » 02 Şubat 2011 00:22

eski arabalar daha sağlam şmdi ucuz olsn die çaldıkça çalıyorlar :D brodway vardı bzde çok eskiden şirket arabası :D şimdiki şirket arabası fiesta 45 binde değişti ama onda bazı prblemler vardı :d kuzen ben brodwayi 160 binde değiştim dedi yıkıldım gülmekten :d

bende arabayı bayandan aldım şuan 78 binde :D ben sağlam değil ama yolda bırakıcak kadar kötüde değil bi 10 bin daha gider en azndan gibime gelior :D
elensi59
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 leş 65+hp
Kilometre: 125000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: PirelliPZero 1954516
İsim ve Şehir: Ozan - İstanbul

Önceki

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi