SAĞ ARKA KAPIDAN SU ALMA PROBLEMİ

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

Re: SAĞ ARKA KAPIDAN SU ALMA PROBLEMİ

İleti TheTez54 » 25 Haziran 2010 22:07

Bu su almayı içe mi yapıyor yoksa kapı içlerine mi?
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Faz 2 Expression
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 85 ps BVR
Kilometre: 103000
Yakıt: shell v-power
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: servet sakarya

İleti evrenz » 25 Haziran 2010 23:10

içe arka paspaslara diyebiliriz
evrenz
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII exp. 2009
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 70bg
Kilometre: 1300
Yakıt: PO vmax eurodizel 10
Lastik Markası: dnlop sp01 185/60/15
İsim ve Şehir: evren *rize ankara mersin

İleti TheTez54 » 26 Haziran 2010 00:41

Vallaha büyük geçmiş olsun bencede böyle bi problem için kesinlikle servisin üstüne gidilmeli..
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Faz 2 Expression
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 85 ps BVR
Kilometre: 103000
Yakıt: shell v-power
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: servet sakarya

İleti style24 » 14 Ağustos 2010 12:52

Merhaba! Bende clio3 2007 dizel var. Aracım sağ arka kapıdan üst cam fitili ile kelebek cam ın birleşme noktasından su alıyor.Arabam yağmur yağdığında paspaslara değilde arka iç döşemeye su aldığını fark ettim. Aracın garanti süresi bitti 1 yıl önce bitti. Bakım servislerini yaptırdığım yere götürdüğümde 500 tl gibi fiyat cıkardılar işlem olarak aracın sağ kapı fitillerinin komple değişmesi gerektiğini söylediler. Sizce bu miktar çok fazla değil mi yani başka bir çözümü yokmu?
style24
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1500
Kilometre: 28000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Bidgestone Turanza
İsim ve Şehir: Ahmet İstanbul

İleti galtasaray » 12 Ekim 2010 21:05

bendede oldu kaburtacıya gittim arka kapıyı söküp içine slikon sıktı sorun gitti 10 tl ye yapıyorlar boş verin servisi kabortacıya derdinizi anlatın yeter açtırın silikon sıktırın
galtasaray
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: MEGAN MOTORLU
Kilometre: 95000
Yakıt: benzin lpg
İsim ve Şehir: çorum abdurrahman

İleti atakansek » 18 Ekim 2010 17:15

silikonu nereye sıkıyor. Biraz detay verebilirmisin.
atakansek
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Atakan İstanbul

İleti atakansek » 04 Kasım 2010 17:32

2007 model Clio III HB dizel 60.000 km.de aracım var.
Araç daha üç senelik olmasına rağmen içine yağmur suyu alıyor ve döşemenin altı su içindedir. Renault Mais'e aracımın sorununu anlatan bir yazı yazdım. 02.11.2010 tarihinde Mais anadolu şubeden çağırdılar.
Müşteri yetkilisi Murat bey, araçta tespit yapılacağını ve tarafıma haber verileceğini söyledi. 04.11.2010 tarihinde Murat bey arayarak bu işin tamir bedelinin 750 TL olduğunu bunu yarısını benim ödemem gerektiğini söyledi. Ben de bunun Renault'un hatası olduğunu 3 senelik aracın üzerinde hiçbir oynanma yapılmadan yağmur suyunun araca dolmasının benim hatam olmadığını söyledim. Aracımı satıp başka bir araç alma durumum olmadığı için de mecburen tekliflerini kabul ettim ve hiçbir suçum ve kabahatim olmadığı halde 375 TL. ödeyerek aracın tamirini kabul ettim. Bu yapacakları işleminde 2 yıl garantisi var. Bu da demek oluyor ki 2 sene sonra yine girerse yine alırız paranızı.
Bunu mecburen kabul ettim ama Renault alacak insanları da uyarmak istiyorum. "Lütfen Renault almayın" bu sorun benim başıma geldi ve büyük bir ihtimalle sizinde başınıza gelebilir. Yani aldığınız araç daha üç senelik olmadan içi suyla dolabilir. Ve hatanız olmadığı halde tamir parasının yarısını size ödetebilirler. Ben hata yaptım ama siz yapmayın. Örneğin 2010 model Clio için 33.000 TL. para vereceğinize gidin 10-15 bin km.de Toyota, Honda, wolkswagen gibi araçları alın. İnanın 2010 model Clio dan 2005 model Toyota çok daha makbuldür ve 20 sene böyle sorunlarla karşılaşmadan aracınıza binebilirsiniz.

Arkadaşlar yukarıdaki metin bugün şikayetvar.com a yazdığım yazı ve başıma gelen olaydır. Yukarıda bahsettiklerimde son derece samimiyim. Bu sorun Scenic lerde bile var. Bilgilerinize,
atakansek
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İleti Devrim » 05 Kasım 2010 09:57

Peki o para karşılığında ne yaptılar? Yani 700 liralık masrafa yol açan neymiş?
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti atakansek » 05 Kasım 2010 11:23

Yapacaklar yarın teslim alacağım. Torpidounun oradaki keçeleri değiştireceklerini, malzemenin fazla tutmadığını işçiliğinin çok tuttuğunu söylediler. Ben de burada okuduğum arka kapıdan içeri su sızması olayını anlattım. Aracın tüm döşemesini söktüklerini ve yarım saat su testine tuttuklarını ve ön taraftaki keçelerin değişmesi gerektiğini söylediler. Bende burada yazılan kapı içlerindeki sorunlardan olduğunu düşündüğüm için yaptığınız işin garantisi var mı ? dedim.
2 yıl garantili dediler. Ben de iyi o zaman 2 yıl daha gider-gelir araba dedim. Siz bilirsiniz dedim. Göreceğiz bakalım.
atakansek
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İleti beyazE » 09 Kasım 2010 19:50

Aynı problem bende de vardı,sağ kapıda su alma problemi. Camın açık kaldığını sanmıştım, yanılmışım. Paylaşım için teşekkürler...
beyazE
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 118000
Yakıt: Opet Diezel
Lastik Markası: Dunlop Sport01
İsim ve Şehir: Antalya

İleti ExtremeGraphics » 10 Aralık 2010 13:00

Beyler aynı sıkıntı benimde başıma geldi. Bu sabah fark ettim. ve sanırım anlatılanlar ile aynı benim sağ arka kapımında problemi. Yarın servise götüreceğim. Umarım professional bi çözüm bulurlar aksi halde, Clio dan vazgeçeceğim artık....
ExtremeGraphics
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16V 100 PS
Kilometre: 87
Yakıt: Benzin + LPG
Lastik Markası: Michelin EnergySaver
İsim ve Şehir: Bursa

İleti ExtremeGraphics » 12 Aralık 2010 22:52

Renault maalesef hatasını kabullenmek istemiyor. hafta için iyi bir kaportacıya götürüp çözüm bulmaya çalışacağım. Renault bendeki kredisini her geçen gün yitiriyor. Aracımı kredi ile çok beğenerek almıştım. Halâ daha da çok seviyorum ama, günden güne çıkan sıkıntılar iyice can sıkmaya başladı...
ExtremeGraphics
ONBASI
ONBASI

İleti atakansek » 14 Aralık 2010 10:49

Kabullenmez şerefsizler. Mais Anadolu şube küçükyalıya bir götür. Orada Murat bey var. Şikayetini söyle sana bir dosya açar. Renault genel merkezden de bir hafta sonra cevap gelir. Garantin varsa ücretsiz yaparlar ama garantin bitmişse. Biraz bastır 375 TL. sini sen karşılarsın yaparlar. Bana öyle yaptılar yani.
atakansek
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İleti ExtremeGraphics » 14 Aralık 2010 22:00

375 ödemeye pek niyetim yok açıkçası. Sorun çok basit bir mühendislik hatası. İlk sayfada aradakşımız görsellerle ok güzel anlatmış zaten. Sanırım iyi bir kaportacı ile bu hafta içerisinde çözeceğim problemimi. Bu arada Renault Müşteri hizmetlerini aradım dosya açıldı ama Allah bilir ne zaman geri dönerler geri dönselerde çözüm bulurlar mı ?

Umarım diğer arkadaşların başına gelmez, çok uyuz bir durum....
ExtremeGraphics
ONBASI
ONBASI

İleti ugurluhan » 15 Aralık 2010 20:58

Kardeş servisle uğraşıpta hiç canını sıkma. Kapı döşemesini sök. Onun altındaki o beyaz köpük benzeri naylon kaplamanın etrafını -özellikle alt tarafları- güzelce silikonla. Yani o kapı sacı ile o beyaz kaplamanın birleşim yerlerini silikonla güzelce dön. Beyaz kaplama yapışkanlı bir şey. Ama çok sağlam değil. Zamanla o yapışkan zayıflıyor. Sonra serpen su damlaları o kaplamanın arasından geçerek içeri giriyor. Dediğin gibi aslında tam bir mühendislik ya da işçilik hatası. Yani oraya çok daha muntazam bir çözüm bulunabilirdi. Ben kapıya iç bölgesinden boydan boya naylon germiştim. Böylece kapı boşluklarından serpen suların dışarıya çıkması imkansız hale gelmişti. Sorun da çözülmüştü. Ancak bence bu sıkıntı zamanla sol arka kapıda ve eğer ön kapılarda aynı sistemli ise ön kapılarda da oluşur diye düşünüyorum. Sağ arka kapıda önce olmasını o kapının daha çok kullanılmasına bağlıyorum. Ha ön kapılar daha çok kullanılıyor onlar niye yapmıyor dersek; demek ki onların sistemi en azından biraz daha iyi...
ugurluhan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB Dyn
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCi 105HP
Kilometre: 18000
Yakıt: Euro Dizel (SHELL)
Lastik Markası: Turanza ER300
İsim ve Şehir: ANKARA

ÖncekiSonraki

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi