Serviss lambası yandı.....

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

Re: Serviss lambası yandı.....

İleti timuray34 » 13 Ocak 2011 12:52

evet haklısınız ben de takip ettiğim kadarı ile oldukça ilgili bir arkadaş devrim bey......
kendi değiştirmeye kalksa şaşırmamak lazım......
benim devrim beyin fikrini sorma sebebim de budur zaten........
belki de bir triger takımı kap gel değişelim derrrrrrr...........
timuray34
ER
ER

Marka & Model: ClioIII exp.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75HP.
Kilometre: 41
Yakıt: total
Lastik Markası: Bidgestone
İsim ve Şehir: Timuray/İstanbul

İleti ByOnder » 13 Ocak 2011 15:24

siz istanbuldasınız aslında sanayide bu işi çokdaha uygun fiyata yaptırabilirsiniz isterseniz size yardımcı olacak birilerinide tavsiye edebilirim en azından yol gösterip fikir alırsınız tabi maslak sanayiye yakınsanız parçaları zaten kendiniz orjinalini temin edeceksiniz geriside sadece birilerinin önereceği isim yapmış bi usta bulmaya kalıyo
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Pirelli P6
İsim ve Şehir: Samsun

İleti timuray34 » 13 Ocak 2011 18:18

ben Üsküdar da oturuyorum . Ümraniye de elektronik öğretmeniyim. Ümraniye sanayi de eski mezun olsun yeni okuyan olsun epey öğrencimin velisi bu işi yapmakta . Ancak ben pek dost işi seven biri değilim. Başka bir öğretmen arkadaşım 1 ay kadar önce bir ustaya yaptırmış onun aracı dizel ford fiesta toplam bakım masrafları da dahil 550 TL . ücret ödemiş. Bir liste hazırlamışlar 175 TL işçilik yazmışlar. Sanırım bu ustaya gidebilirim aradaki farkla da lastiklerimi değiştirirsem bana hediyesi olur diye düşünüyorum......
bu arada da unutmadan ilk mesage da belirttiğiniz tavsiyeniz ile yol bilgisayarı tuşlarının ikisini de basılı tuttum ancak LAMBA sönmedi......
AMPUL gözümün içine yanıııppp duruyor.....
timuray34
ER
ER

İleti ByOnder » 13 Ocak 2011 23:58

ooo tamam hocam işte olurmu dost işi sevmem ne güzel işte dostlarınızın emeğini verirsiniz çok güzel iş olur asıl dostlar dururken yapancıya iş yaptırmak ayıp ...

bu arada lambanın sönmesi lazım tabi dediğim gibi zaman aşımından dolayı yandıysa eğer bu konuşla ilgili başlıkda var forumda yanlız eksik bilgi verdim sanırım özürdilerim yağ km si göstergesi üzerindeyken yapmalısınız bu işlemi
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti Devrim » 14 Ocak 2011 00:42

timuray34 demiş ki:...ancak benim merak ettiğim acaba devrim beyin bu değişimi nerede gerçekleştireceği...

Selam. :) Normalde 40bin kilometredir gittiğim yetkili serviste değiştirtmek isterdim ama maalesef maaliyet çok yüksek. O yüzden 50bin bakımını yaptırdığım bir özel serviste değiştirteceğim. Aslında dediğiniz gibi bu işi öğrenmek isterim. Fakat başlı başına bir prosedür olduğunu ve yeterli ekipmana sahip olunması gerektiğini düşünüyorum. O yüzden servise yaptıracağım.

ByOnder demiş ki:...zarar verme ihtimali var...

En çok tıtrstığım şey, şehirler arası olmadık bir noktada koptuğu yetmiyormuş gibi bir de motordaki milleri ve supapları dağıtmasından tırsıyorum. Yoksa çekici vs. hiç sorun değil, Anadolu Sigorta'nın her nerede olursam çekiciyle aracımı Konya servise ücretsiz çekeceğini adım gibi biliyorum. (Reklam kokan hareketler...) :D
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti ByOnder » 14 Ocak 2011 00:59

orası öle devrim onca para verip kasko yaptırıyoruz vallahi 3 senedir yaptırıyorum daha bir kuruş yararlanmadım tabiki Allah yararlanmak zorundada bırakmasın böle bakmamak lazım malımızı güvenceye alıyoruz işte ama çekici yardımı var evet.

tırsmakta haklısın dediğim gibi yolundan oldunamı yanarsın zamandan oldunamı işinden oldunamı sen değiştir abi iyisimi 50 binde
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti timuray34 » 14 Ocak 2011 10:31

ikaz lambası umarım söner....
şu anda dersteyim...... 15:30 gibi döneceğim ve mutlaka deneyeceğim.......
yoksa başta da söylediğim kesin çözüm BANT çekmek olacak........
timuray34
ER
ER

İleti ByOnder » 14 Ocak 2011 12:51

yok mutlaka söner çünkü ben kendim uyguladım ama eğerki sönmesse bu sefer servise gidin başka bi arızadan kaynaklanan bi durum olabilir...

bu arada artı not eğer yetkili servise gitmeyecekseniz yağ km sini sıfırlamadan önce nekadar kullandığınızı not alın çünkü bidaki değişim yanıltmasın sizi sıfırlamadan önce ve sıfırladıkdan sonraki km lerin toplamı yağ kullanım süreniz olacak
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti sunset544 » 14 Ocak 2011 20:40

timuray34 demiş ki:ikaz lambası umarım söner....
şu anda dersteyim...... 15:30 gibi döneceğim ve mutlaka deneyeceğim.......
yoksa başta da söylediğim kesin çözüm BANT çekmek olacak........

yol bilgisayarını ayarladığınız butonlara aynı anda 15 sn basılı tuttuğunuzda sönmüyor mu? bant biraz komik olur:) ama yanmışsa illaki bir sıkıntı var ki yanmış servise gitmenizde fayda var bence..
sunset544
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 48000
Yakıt: opet
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: adana

İleti umitsen21 » 14 Ocak 2011 21:30

aslında çok teknik bir konu ama kilometresi gelmeden değiştirmek banada saçma geliyor.ama mühendisler boyle uygun görmüşlerse onlara itimat etmek lazım.gerçi ben yinede 60 bini beklerdim:)
umitsen21
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 85bg
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: ankara

İleti semih89 » 14 Ocak 2011 21:33

bu işini büyük kısmı ticaridir :)
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti timuray34 » 14 Ocak 2011 23:15

tühhhh.....
byOnder kusuruma bakmasın.....
denemeyi unuttum.........
çocuğun servisine yetişeceğim diye kelle koltukta biraz acele geldim......
acele olunca lambayı bile görmedim .....
bu arada ben zaten LAMBA yandığı gün servise gittim. İlk mesage okunursa konu daha iyi anlaşılabilir.......
servisten bakım zamanı geldiğini ve 1 ay önceden bu ikazın yandığını söylediler.....
geçen sene şubatın sonlarında yaptırmışım bakımı ve 36 bin km de yapıldı şimdi de 41km de......
bu arada lastikleri de değiştirmemi istediler 3 sene dolmuş ve çatlamalar başlamış.........
bunu da şimdi hatırladım....
sanırm artık elim cebimden çıkmaz.......
tam da %2 'lik zammı kutlarken oldumu bu yaa.....
arabama talip kör bir alıcı arıyorummmmm.......
timuray34
ER
ER

İleti Zofran54 » 26 Şubat 2011 00:39

Arkadaşlar bende eski arabamı (opel corsa) yeni aldığımda akrabalarımın ısrarıyla 7 yıllık ustamı bırakıp servise götürdüm.güya 60000 bakımı yaptılar.adamlar sorunsuz çalışan arka sileceği bile değiştirmişler.genede 500 tl ye işi halletmiştim.ama sonra yine eski ustama döndüm.15 yıllık fiat yetkili servisinin usta başısı.bütün bakımlarını kendi yerini açıncaya kadar fiat ta yaptık.sonra kendi yerinde.her bakımda 120-170 tl masraf yaparak ortalama 600-700 tl toplamda 3000-3500 tl cebimde kaldı.sadece yağ ve filtrelerin değişimiyle 85.000 km yol yaptım.hiçbir sorun çıkmadı.servislerin oyunu belli.eskisin eskimesin fabrika tavsiye ediyor diye daha eskimeyen, ömrü olan parçaları yenisiyle değiştirip malzeme ve işçilikten kazanıyorlar.Birde oradakiler işçi olduğu için işi kendi işler gibi sahiplenmiyorlar.denileni yapıyorlar sadece.diğer gözden kaçanlarsa kaçsın.Umurlarında değil.bizleride işten anlamadığımız için korkutuyorlar.yok daha büyük sorun çıkar yok yolda kalırsınız gibi...Ustam kendi servisininde aynı uygulamayı yaptığını söylemişti.Şimdi clio 3 üm var.Fiat serviside olsa ustamın dükanına götürüyorum.Eğer sizinde böyle bir imkanınız olursa böyle yapın.servislerin tuzağına düşmeyin.
Zofran54
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 hp
Kilometre: 42700
Yakıt: Benzin-Opet,Lpg-Shel
İsim ve Şehir: Zofran-Sakarya

İleti hit adam » 17 Mart 2012 18:22

Bu servis o kadar üşkiyatçıki, aracım 2006 model 1.2 75 hp Clio III. ve daha 30 bin km :D ama bakımda sürekli şaçma saçma şeyler diyip para almaya çalışıyolar :@ Araba sürekli yatıyo ne masrafı :@
hit adam
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP 16V
Kilometre: 30
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Bristone
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti elensi59 » 17 Mart 2012 23:48

o kadar olmaması lazım sürekli gidiyorsanız yüzde 20 civarında indirim isteyin yada yaptırmaya kararlıysanz ben size bi yetkili servsten fiyat aliyim belki yardımcı olabilirim
elensi59
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5 leş 65+hp
Kilometre: 125000
Lastik Markası: PirelliPZero 1954516
İsim ve Şehir: Ozan - İstanbul

ÖncekiSonraki

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi