Clio 3 - Marş uzatma ve sallantılı çalışma

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

Clio 3 - Marş uzatma ve sallantılı çalışma

İleti scelimx » 14 Eylül 2018 19:18

merhaba arkadaşlar

2008 clio 3 sahibiyim geçen yıl aralık ayında aldım ve yakıtı sürekli olarak aynı marka ve aynı bayiden temin ettim ilk defa geçenlerde yine shell in farklı bayisinde almak durumunda kaldım ertesi sabah arabada daha önce hiç olmayan marş uzatma enjektör kontrol ettirin ikazı gibi durumlar yaşadım. aracı ilk olarak çalıştırdığumda sallantılı ve uzun bi marş ile çalıştı ve sallantılı vaziyette bir süre devam etti kendiliğinde gaz yer gibi motor biraz daha seri çalışmaya başladı normal rölantisine geri dönüp çalışmaya devam etti usta götürdüm zaten bakım zamanı gelmişti yakıt filtresi yağ filtresi ve yağı gibi bir takım değişiklikler yaptık orjinal parçalar taktık hep ancak sorun düzelmedi. şimdi araç yürüdükten sonra normal çalışmaya devam ediyor ancak uzun süre yatınca akşamdan sabaha yani bu sefer marş uzatıp sallantı yapıyor ve ekrana yine enjektörleri kontrol ettirin ikazı geliyor 1-2 dk sonra kendiliğinden başta da dediğim gibi hafif gaz yemeye başlıyor rölanti üstü bi devirdeymiş gibi sonra eski haline rölantisine dönüyor uyarıda gidiyor. bu durum hakkında fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi ustaya ya da servise götürsem enjektörlere hemen hücum edecekler e haliyle pahalıda bi durum oluyor bu. acaba araç yakıt mı geri kaçırıyor hava mı alıyor enjektörle alakası yok sanki gibi..

aracın mazot hortumundaki baloncuk görüntüsü
https://youtu.be/S3yMFL4TcDE
scelimx
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 65
Kilometre: 65000
İsim ve Şehir: TRABZON

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 50 misafir