Pops a Dent nedir? Ufak kaporta göçüklerine düzeltme.

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

Pops a Dent nedir? Ufak kaporta göçüklerine düzeltme.

İleti Furkan » 19 Nisan 2012 22:00

Arkadaşlar internetten sipariş ettiğim "pops a dent"i denedim ve işe yaradı. Peki bu nedir diyeceksiniz. Bu alet basit bir tasarımla fakat önemli boyutta iş gören bir alet. Eğer aracınızda ufak çaplı (3cm-10cm) göçükler mevcutsa aracı boyatmadan tahmini %80'lere varan bir düzeltme gerçekleştiriyor. Fakat bu %80lere ulaşmak için aracınızdaki göçüklerin oval ve köşesiz olması önemli. Köşeli ve ufaksa düzelmesi bi o kadar zorlaşıyor. Tabi uygulamayı birkaç defa gerçekleştirmek lazım. Paket içerisindeki silikon tabancası çok adi, mümkünse kalitelisini her hırdavatçıdan temin edebilirsiniz. Vidalanan aparatlar da fazla kaliteli değil 20-30 işlemden sonra dişler atmaya başlıyor. Fakat fiyat+kargo+sonuç olumlu ve almaya değer. Nasıl uygulandığını buradan http://www.youtube.com/watch?v=f6zZHeKzkGQ görebilirsiniz. Gittigidiyordan 10.90+3.50tl kargo fiyatına alabilirsiniz. Fotoğraflayamadım fakat tecrübemi paylaşmak istedim. Umarım yardımcı olur. Saygılar.
Furkan
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 63000
Yakıt: PO
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: Ankara

Re: Pops a Dent nedir? Ufak kaporta göçüklerine düzeltme.

İleti yka25 » 20 Nisan 2012 18:47

yararlı paylaşım ,teşekkürler
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: CLIO III FAZII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dcı 70bg
Kilometre: 19950
Yakıt: opet Shell
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: yaşar istanbul

Bakım, Onarım & Servis