Motrio Yedek Parça

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

Motrio Yedek Parça

İleti impossible » 13 Kasım 2009 22:48

renault yetkili servislerinin yeni reklamlarında lanse edilen orjinale göre daha uygun fiyattaki motrio ürünleri hakkında bilgisi olan ya da kullanan?
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

Re: motrio yedek parça

İleti dragon » 14 Kasım 2009 09:14

Motrio renault firmasının servislerde bakım fiyatlarını pahalı bulan ve garantisi bitmiş piyasaya kaymış müşteri portföyünü geri kazanmak amacıyla oluşturduğu alternatif bakım parçası uygulamasıdır. Eşdeğer parçaların renault tarafından kutulanıp daha düşük fiyatlarla size sunulmasıdır.
renaultun açıklaması da aşağıdadır.
'Motrio Fix ile 4 yaş üzeri aracınıza bakım/onarım yaptırırken, parça ve işçilik dahil servis paketlerinden faydalanırsınız. Bu paketler size yedek parça, işçilik ve KDV tutarı içinde, "herşey dahil" ekonomik fiyatlarla sunulur.''
Ancak bakım yaptırmadan önce kesin fiyat almanızı öneririm.
dragon
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5dcı 65 hp
Kilometre: 62000
Yakıt: total exellıum
Lastik Markası: maxxıs MA z1
İsim ve Şehir: bahadır -istanbul

İleti impossible » 15 Kasım 2009 19:51

orası tamam bahadır, ancak forumda kullanan var mı? reklam bilgisi yanıltıcı olabiliyor genelde, aslolan deneme yanılma usulu :good:
o kampanya bizim araçlarımızı kapsamıyor daha, yakın zamanda kapsayacağı muhakkak, zemin çalışmasını forum olarak ortak yürütelim
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti selimy » 17 Kasım 2009 09:52

selamlar,

bu yedek parçalar sadece 4 yaş ve üstü araçlar için. şu anda ellerinde clio III için yok

[ img ]
selimy
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Yakıt: Shell V Power GTL+
İsim ve Şehir: Ankara

İleti impossible » 17 Kasım 2009 18:19

forumumuzda clio III sahibi olmayanlar renault kullanıcıları da var, ben onlara seslendim ama duyan olmadı..
yakında bizim araçlarımızı da kapsayacak sonucta..
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti levolution » 14 Ağustos 2011 22:21

başlığı hortlatayım;
motrio sadece renault için değil, diğer araçlar için de yedek parça üreten bir firma ve renault bu yedek parçayı yetkili servislerde sunarak önceden de söylendiği gibi sanayiye kaçırdığı müşterilerini geri kazanma çabası içine girdi. işe de yaradı aslında burada, çünkü yetkili servisten vazgeçmenin en büyük nedeni uçuk fiyatlar.
renault'un 4 yaş üstü arabalara bu markayı öneriyor olması ürünün kalitesinin daha düşük olduğu fikrini akla getiriyor. ama verdiği garanti süresinin diğer parçalarla aynı olması da ayrı bir konu.
önceki arabam clio2'de motrio çok kullandım, fren setlerini ön ve arka motrio taktırdım serviste, sanayideki fiyatlarla aşağı yukarı aynıydı. lastiklerim de motrio idi. 65 liraya almıştım 175-65-14 lastikleri geçen yıl.
bütün bunları kullandığım süre içinde hiç sorun çıkmadı. 20bin km yaptım motrio parçaları ile, sattığım kişi bu parçaların garantisinin devam etmesinin rahatlığı içinde olduğunu da belirtmişti.
levolution
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Extreme - 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v BVR 80bg
Kilometre: 138000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Petlas 195/55/15
İsim ve Şehir: Levent - Sinop, Ankara

Re: Motrio Yedek Parça

İleti hasanozf » 25 Ağustos 2011 11:09

renault servise r9 broadway aracımıza 5.000 km'de bir motrio malzemeler ile bakım yaptırmaktayız. Herhangi bir şikayetimiz olmadı memnunuz.
hasanozf
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Clio3 Faz1 Extr2009
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65bg
Kilometre: 77000
Yakıt: total excellium dize
Lastik Markası: michelin 185/60/15
İsim ve Şehir: Hasan

İleti onurksk » 23 Aralık 2011 11:31

Konuyu bu kezde ben canlandırayım :)

Renault servislerinde 4 yaş üzeri araçlar için kampanya var ama bizim Clio 3 yok sormak istediğim Motrio Lastik için 65 TL yazılmış kalitesi nasıldır ? arka lastiklerim ömrünü doldurdu şu anda 170-180 TL verip 4 lastik alıcak durumum yok idareten alsam iş yaparmı ? Eski tip bi renosu alan arkadaşın aracıyla gidip taktırmadan alsam verirlermi acaba ? ben dışarde hallettiririm

http://www.renault.com.tr/page.aspx?id=121&news_id=688
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
İsim ve Şehir: İzmir

İleti levolution » 23 Aralık 2011 22:17

motrio'nun clio3 için olan 15" lastiği geçen mayıs ayında 120tl idi. 65 lira olan lastik şu anda 13" jant içindir muhakkak. önceki arabam clio2'de 4 lastiğim motrio idi. bir çift geçen yıl, bir çift önceki yıl almıştım. motrio izlenimlerimize göre oldukça yumuşak, konforlu ve sessiz bir lastik. 20bin km kadar kullandım, bu yüzden ömür boyu performansı hakkında fikrim yok.

motrio lastiği servis 4 yaşından küçük arabaya takamaz diye bir kural olabileceğini sanmıyorum. geçen mayısta ben de 2008 model arabaya taktıracaktım, uygun ebat ellerinde yoktu, o yüzden başka yerden aldım. ayrıca takma-balans parası almıyor servis.
levolution
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Extreme - 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v BVR 80bg
Kilometre: 138000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Petlas 195/55/15
İsim ve Şehir: Levent - Sinop, Ankara

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 48 misafir