Clio III Fren Performansı Hakındaki Görüşleriniz.

Araçlarımızın yürür aksamlarına dair herşey; Fren sistemi, lastikler, jant'lar, süspansiyon sistemi, amortisörler vb...

Re: Clio III Fren Performansı Hakındaki Görüşleriniz.

İleti ipcm » 29 Kasım 2013 17:08

batuavran demiş ki:
ipcm demiş ki:
batuavran demiş ki:
ipcm demiş ki:
krank demiş ki:Hafif yağmur çiselese bile ABS hemen devreye giriyor.Sanırım dunlop sp sport lardan kaynaklanıyor.

normalde fren gücü çok iyi olan bir araç clio fakat o dunlop SP sportu hemen söküp atın.
Çok dandik gelse de ben motrio kullanıyorum (servis tavsiyesi) öğrendiğim kadarıyla Conti yan sanayisi gibi dediler, ona güvenerek aldım.
Şu anda 20.000 i geçti ve gayet memnunum.

goodyear, Lassa, Bridgestone, Continental ve Motrio kullandım en berbatı da servisin taktığı 70 TL değerindeki Motrio,2. sırada 100 tl değerindeki lassa atraca? idi. 3.goodyear GT2 dir.
bridgestone'B330, Conti eco3 110 tl olduğu dönemde.

Yahu şu Goodyear dan ben de memnun kalmadım. Megane'da Eagle NCT5 vardı fabrika çıkışı. 1 yıl sonra oyuncak araba lastiği gibi beton oldu :evil: . Motrio sizde ne tepki verdi bilemem ama Continental Eco Contact2 kullanmıştım Megane'da ondan çok ama çok memnundum. Zaten Motrio Conti fab. yapılıyor diyince aldım halen de memnunum.

motrio conti. üretiyo diyorlar ama contin. yetkili satıcısının bundan haberi yoktu ... herkes farklı lastik markasından hoşlanıyor .... ben şahsen continental veya brıdgestone lastiklerinden vazgeçmem( orta ve üst kalite serileri )

Ben etiketini gördüm diye hatırlıyorum ama iddia etmiyorum. Conti fab. üretilmiş olması beni cezbeden nokta oldu, gerçekten lastikte Coninental gibi kaliteli firmalar tercih sebebim olduğu ve aynı kaliteye sahip olacağına inandığım için aldım. Tabii bi de o ara biraz züğürt olduğum için.

Geçen de faturasını buldum, Fiyatı 120 tl imiş, 70 tl çok düşük geldi bana.
ipcm
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 80bg
Kilometre: 120000
Yakıt: Shell V-Power +GTL
Lastik Markası: Motrio Impulsion
İsim ve Şehir: İbrahim - Kocaeli

İleti batuavran » 02 Aralık 2013 12:47

motrio için 70 TL o günün bizim şirkete verdiği fiyatıydı. bridgestone 330 larda 100 tl idi 3 - 4 sene önce idi. şuan fiyatlar hakkında hiç bilgim yok. 2010 dan beri araçlar sürekli yenilendi lastikler de merkezden gelmeye başladı.
batuavran
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: CAPTUR
Motor Tipi & Gücü: 1.5dc 90bg ICON EDC
Kilometre: 6000
Yakıt: shell
Lastik Markası: MİCHLEN
İsim ve Şehir: batuhan (adanalı ama denizlide)

İleti KAZIMYILMAZ » 04 Aralık 2013 18:08

Bu araçta alışamadığım tek konu fren performansı. ben hiç memnun değilim benim aracın fren performansından...
(Lastikler sıfır Continental PC5, disk ve balatalar yeni) (Gün içinde Focus'a biniyorum.)

Benim araçta bir sorunda olabilir belki...
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti batuavran » 04 Aralık 2013 20:12

KAZIMYILMAZ demiş ki:Bu araçta alışamadığım tek konu fren performansı. ben hiç memnun değilim benim aracın fren performansından...
(Lastikler sıfır Continental PC5, disk ve balatalar yeni) (Gün içinde Focus'a biniyorum.)

2013 model 105 hp 1,6 tdi DSG 7 ileri passatın fren perforformansını ve hızlanmasını 1 hafta test ettim onunla kıyaslarsak berbat ama sınıfında fiesta, palio gibi araçlarla kıyaslarsak hem virajda hem de fren mesafesinde iyidir.
batuavran
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: CAPTUR
Motor Tipi & Gücü: 1.5dc 90bg ICON EDC
Kilometre: 6000
Yakıt: shell
Lastik Markası: MİCHLEN
İsim ve Şehir: batuhan (adanalı ama denizlide)

İleti onurksk » 10 Aralık 2013 15:44

Bu sabah 06.30 da işe giderken özür diliyorum ama ş...fsiz namussuz bir isuzu servis aynaya bakmadan yola atladı en sol şeritteyim kaçıcak yerim yok ve 70-80 km hızla frenin sonuna kadar asıldım abs,korna ve uzun farlar eşliğinde ben vurdum diye düşündüğüm anda serviste aniden önümden sağa kaçtı sıyırma geçtik. Lastiklerim Lassa impetus revo ve açıkçası hem lastiklerden hemde clio 3 fen yeteneğinden bu gün tekrar memnun kaldım ciddi bir kaza atlatttım allah korudu denir ya aynen bu durum işte. Özetle Clio 3 fren sistemi kaliteli lastikle beraber iyi çalışıyor
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İzmir

İleti oggomoggo » 11 Aralık 2013 10:39

Geçmiş olsun Hocam. Allah Korumuş. Allah Kaza Bela vermesin. Bu arada şu 2-3 gündür izmir çok soğuk . Sabahları gizli buzlanma olma ihtimali çok yüksek Hocam.
oggomoggo
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2007
Motor Tipi & Gücü: 1,2 16v Expression
Kilometre: 14950
Yakıt: Opet 97
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: İzmir

İleti KAZIMYILMAZ » 11 Aralık 2013 11:12

batuavran demiş ki:
KAZIMYILMAZ demiş ki:Bu araçta alışamadığım tek konu fren performansı. ben hiç memnun değilim benim aracın fren performansından...

2013 model 105 hp 1,6 tdi DSG 7 ileri passatın fren perforformansını ve hızlanmasını 1 hafta test ettim onunla kıyaslarsak berbat ama sınıfında fiesta, palio gibi araçlarla kıyaslarsak hem virajda hem de fren mesafesinde iyidir.

Doğru, Fiesta'dan daha iyi clio'nun frenleri ama genede beni tatmin etmiyor. Sırf onun yüzünden lastikleri değiştirdim ama çok ciddi bir fark olmadı.

Büyük ihtimalle ben artık Focus'un frenlerine alıştığımdan öyle geliyordur bana, Focus'tan indikten sonra clio'nun frenleri bisiklet freni gibi kalıyor :)
(Sınıf farkı var araçlar arasında, kesinlikle kıyaslamak çok doğru olmaz ama konu güvenlik olduğu zaman fren gibi önemli bir konuda bence kıyas yapmak lazım.)
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

Önceki

Yürür Aksamlar & Lastikler

Kimler çevrimiçi